XV Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR - Edycja: 2015-09-11 - 2015-09-13

Wystawa rasowych świnek morskich

banerek klubu

Polski Klub Rasowych Świnek Morskich - Cavies Club of Poland - jest pierwszym w Polsce stowarzyszeniem zrzeszającym miłośników i hodowców hobbystów rasowych świnek morskich. 

Pierwsze w Polsce stowarzyszenie zrzeszające miłośników i hodowców hobbystów rasowych świnek morskich. Działamy od 2006 r.

Gdzieś, kiedyś, ktoś zobaczył nie wiadomo dokładnie co, ale się ruszało i miało długie włosy…. Piękny włos w różnych odmianach kolorystycznych spod których wystawał nosek, a pomiędzy kosmykami prześwitywały dwa czarne koraliki oczu. Było małe i wydawało dźwięki jak mały prosiaczek – prosiaczek ?!? Taaaak, to była długowłosa świnka morska i w dodatku rasowa – Peruwianka! Takie były pierwsze wrażenia po zobaczeniu rasowych świnek morskich na zagranicznej wystawie, gdzie prezentowanych było kilka ras tych sympatycznych gryzoni. Dzięki temu na przełomie 2004/05 roku pojawiły się w Polsce pierwsze rasowe świnki.

Pomysł na stowarzyszenie „Cavies club of Poland” wyszedł od pasjonatów, którzy zakochali się w tych zwierzętach i postanowili założyć hodowle. I choć nazwa klubu wskazuje na szczególne zainteresowanie świnkami rasowymi, bliska jest nam troska o wszystkie świnki morskie bez względu na pochodzenie. Stawiamy sobie za cel przybliżenie wiedzy na temat tych zwierząt, ich właściwej diety i pielęgnacji poprzez publikacje, wystawy i pokazy.


Aktualnie w naszym klubie działa ponad 100 aktywnych hodowli, a ponad 40% z nich czynnie uczestniczy w organizowanych wystawach krajowych i zagranicznych. Staramy się aby przynajmniej raz na kwartał odbywały się wystawy z udziałem sędziów i hodowców z zagranicy /Czechy, Słowacja, Szwecja, Anglia, Niemcy, Rosja, Węgry/. Od maja 2009 r. Cavies Club of Poland jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Hodowców Drobiu, Gołębi, Ptaków Ozdobnych, Królików i Świnek Morskich - Entente Européenne (EE), dzięki czemu uczestniczymy europejskich wystawach, a nasi sędziowie korzystają z organizowanych seminariów.

Zapraszamy do obejrzenia naszych pupili i do rozmowy z hodowcami podczas weekendowej wystawy – zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy poprzez organizowany konkurs na najładniejszą świnkę domową , a dla tych którzy nie mają zwierzątek planujemy konkurs rysunkowy na zwierzaki z naszych marzeń.

  

195882 10150135372649399 782419398 6341656 6668723 n

 

DSC05218

Norbi justin2

 

 Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz