IX TARGI CIEKAWEJ KSIĄŻKI - Edycja: 2019-11-22 - 2019-11-24

Emilia Kiereś

Mały człowiek, wielkie sprawy  – spotkanie z Emilią Kiereś  wokół książek Srebrny dzwoneczek, Złota gwiazdka, Miedziany Listek.

Autorka książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczka, ilustratorka, redaktorka. Urodzona w Poznaniu, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jej przygodowe powieści, pełne postaci oraz zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i baśni, stanowią zarazem pretekst do odkrywania uniwersalnych prawd i ponadczasowych wartości. Książki "Łowy", "Brat", "Haczyk", "Rzeka", "Kwadrans" nawiązują do tradycji baśni i legend lub zaskakują wątkami detektywistycznymi.

Książka "Srebrny dzwoneczek" zyskała nie tylko niezwykłą sympatię dzieci i rodziców, ale także uznanie światowych znawców literatury dziecięcej: została wpisana na prestiżową listę Białych Kruków Internationale Jugednbibliothek w Monachium. W serii ukazały się jeszcze "Złota Gwiazdka" oraz "Miedziany Listek". Tytuły z serii zilustrowała Małgorzata Musierowicz, prywatnie mama autorki.

Książki są kierowane do czytelników w wieku 7-10 lat, pełne ciepła i uroku, subtelnie poruszają sprawy ważne w życiu każdego dziecka. Spotkanie uzupełni prezentacja multimedialna.

Partnerem spotkania autorskiego jest Expo-Łódź.

partner expoBądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz