IX TARGI CIEKAWEJ KSIĄŻKI - Edycja: 2019-11-22 - 2019-11-24

Krzysztof Woźniak

Krzysztof Woźniak sierpień 2019 
Krzysztof Woźniak (ur. 26.03.1958r.) – projektant konstrukcji inżynierskich z ponad 30-letnim stażem pracy w firmach projektujących i reali­zujących obiekty przemysłowe, zarówno w kraju, jak i za granicą. Zainteresowania geograficzno-historyczne stara się łączyć z po­znawaniem świata w czasie rodzinnych, samodzielnie organizo­wanych wyjazdów. Ten sposób podróżowania, daleki od formy „all inclusive”, przynosi spojrzenie na świat z innej perspektywy.

Podróżując, odkrywamy nie tylko nowe miejsca, widoki, smaki. Równie ważne, a może nawet ważniejsze, jest odkrywanie wartości istotnych dla ludzi w miejscu, które zwiedzamy. Czego poszukują w życiu? Jaką rolę odgrywają w ich życiu religijność, wiara, obrzędy?

Kraje Azji są pod tym względem szczególnie różnorodne i podle­gają nieustannym zmianom. Czy jednak zawsze rozwój cywilizacji, technologii musi wiązać się z odejściem od religii i wiary? Czy może wręcz przeciwnie – na przekór konsumpcjonizmowi i bogaceniu się społeczeństw ludzie zwracają się do Boga? Gdzie go szukają?

Na te oraz inne pytania próbuję odpowiedzieć w niniejszej książce, która stanowi zbiór moich osobistych obserwacji i przemyśleń z po­dróży do Azji.

Zapraszam do wyruszenia w tę podróż razem ze mną.

Przechwytywanie

 Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz