XXIV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Paweł Gręda - Akademicki Klub Górski

Pawe Grenda Paweł Grenda rocznik 1978. Pierwsze kroki w turystyce górskiej stawiałem na szlakach Karkonoszy, Tatr, by później trafić w odległe zakamarki gór Kirgistanu, Norwegii czy tez Ameryki Północnej. Wraz z turystyką górską narodziła się fascynacja wspinaniem. I tak w 1997 r. pierwszy raz związałem się liną na kursie wspinaczkowym Akademickiego Klubu Górskiego z Łodzi. Kolejne lata upływały na podróżach w różne rejony górskie z przyjaciółmi. Po pewnym czasie pasja przerodziła się w sposób na życie i tak w 2004 r zostałem instruktorem wspinaczki sportowej, a następnie  instruktorem wspinaczki wysokogórskiej. Jestem szefem wyszkolenia w Akademickim Klubie Górskim w Łodzi jak i członkiem Komisji Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej Polskiego Związku Alpinizmu.
Na chwilę obecną udaje mi się łączyć parce zawodową, pasję z życiem rodzinnym przez co czuję się szczęśliwym człowiekiem.

Na co zwrócić uwagę przy rozpoczynaniu przygody z kwalifikowaną turystyką górską, jakie wyposażenie, jakie umiejętności nam się mogą przydać?
Co to są "żelazne drogi", jaki sprzęt jest nam potrzebny, gdzie znajdziemy najpiękniejsze Via-ferraty? Z turysty do wspinacza - jak droga?

prezentacja 6 prezentacja 9 prezentacja 28

Na te pytania postaram się odpowiedzieć w krótkiej prezentacji podczas targów. Prezentacji poruszającej tematykę turystyki górskiej, pokonywania ubezpieczonych szlaków górskich. Postaram się pokazać jaką drogę wybrać by móc samodzielnie i bezpiecznie zdobyć strzeliste szczyty, czy też pokonać pionowe ściany skalne.

Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Grędą w niedzielę o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej B.