XXIV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Medycyna na krańcach świata

Większość z nas lubi podróżować w miejsca bliskie lub dalekie. Część zadawala się wyjazdem do ościennego miasta, niekiedy nad Bałtyk lub w pasma polskich gór. Nieco dalej wybierają się amatorzy ciekawi innych kultur, odmiennej kuchni czy „pewnego słońca”. A po kres horyzontu docierają najbardziej wytrwali podróżnicy, dla których nie ma ograniczeń.
Wszystkich łączy bez względu na kierunek podróży jedna potrzeba - powinni dbać o zdrowie przed, w trakcie i po podróży. Dlaczego to takie ważne i istotne? Odpowiedzi dostarcza program Medycyna na Krańcach Świata jaki powstał z myślą o licznej grupie podróżników - amatorów i zawodowców, coraz częściej odwiedzających egzotyczne kraje i miejsca odległe na mapie. Podróżowanie oprócz przyjemności niesie w sobie nieco ryzyka, nie jest ono specjalnie większe od typowych zagrożeń cywilizacyjnych jakie czyhają w miejscu zamieszkania… Dlatego warto minimalizować te zagrożenia i dobrze, odpowiedzialnie i z głową przygotować się do wyjazdu.
Kierując się maksymą „z podróży możesz przywieźć wszystko… przywieź tylko dobre wspomnienia”, warto zawczasu przygotować się odpowiednio do wyjazdu, uwzględniając: specyfikę podróży, miejsce docelowe, wymogi kraju który się odwiedza (np. szczepionki), dostęp do służby zdrowia i ogólne warunki higieniczno – sanitarne. Prewencja i zapobieganie zagrożeniom to podstawa podczas egzotycznych i dalekich wyjazdów, te bliskie też nie są pozbawione pewnego ryzyka i nie powinny być pomijane.

 

IMG 4658 7 globstory IMG 9069

Jak podróżować bezpiecznie i odpowiedzialnie będzie można się dowiedzieć od 16 do 18 marca br. podczas targów Na styku kultur na których swoje stoisko będzie mieć Medycyna na Krańcach Świata. Specjalnie dla poczatkujących jak i zaprawionych podróżników przygotowany został specjalny program i pokazy Ratownictwa Medycznego w Podróży. Zawodowi ratownicy przybliżą zagadnienia poparzeń, złamań i stłuczeń, wypadków komunikacyjnych czy podtopień czyli tych nieszczęśliwych zdarzeń losowych, które mogą przytrafić się w podróży i zamienić upragnioną wyprawę w koszmar pacjenta. Ponadto w sobotę 17 marca gościem stoiska będzie Kaja Kraska z Globstory.pl. W godzinach: 15.15 - 16.00,  Kaja w ramach prezentacji „Chcesz podróżować w pojedynkę, ale jeszcze o tym nie wiesz” przybliży praktyczne informacje związane z taką formą odkrywania świata.
O programie:
Medycyna na Krańcach Świata dostarcza unikatowej wiedzy, edukuje i podpowiada jak zrealizować swoje marzenia o bezpiecznej podróży bez uszczerbku na zdrowiu. Najlepsi eksperci medyczni oraz podróżnicy przygotowali praktyczne wskazówki jak nie wpaść w tarapaty tysiące kilometrów od domu. Ambasadorem programu została Martyna Wojciechowska, dla której świat to za mało. Eksplorowała morza i oceany, była na Mount Everest, dojechała do Dakaru oraz odwiedziła z aparatem dziesiątki krajów na wszystkich kontynentach. Martyna w dalszym ciągu cieszy się podróżami i ma nieskończenie bogate doświadczenie, którym chętnie dzieli się z fanami. Kampanię swoimi przeżyciami i radami wspiera również globtroterka Kaja Kraska z Globstory.pl. Jej pełne pasji opowieści o krajach jakie odwiedza oraz portrety ludzi z którymi się spotyka, przenoszą widza w świat doznań tak osobistych jakbyśmy sami uczestniczyli w tych wydarzeniach. Ekspertem medycyny podróży jest dr n. med. Karolina Mrówka, naukowiec z Kliniki Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych UM w Poznaniu. Całe swoje dotychczasowe życie zawodowe poświęciła na badania z zakresu medycyny morskiej i tropikalnej, starając się pomóc osobom które hobbistycznie i zawodowo przemierzają świat.

www.medycynanakrancachswiata.pl