XXIV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR - Edycja: 2018-03-16 - 2018-03-18

Kazimierz Ludwiński - Wyspa Szczęśliwych Dzieci

3

Kazimierz Ludwiński miał dwadzieścia kilka lat, gdy wraz z braćmi, Andrzejem i Piotrem zbudował katamaran żaglowy WYSPA SZCZĘŚLIWYCH DZIECI.

Historia jest długa i prawdziwa.

Pływanie na katamaranie bracia rozpoczęli w 1979 r. Prowadzili badania etnograficzne w Afryce Zachodniej, gdzie zastał ich stan wojenny. Zmienili plany i nie wrócili od razu do kraju. Od tego czasu wiele się wydarzyło. O tysiącach kilometrów lądowej włóczęgi już nie wspomnę. „WYSPA” kilka razy przepłynęła Atlantyk, dobrze im służyła. W latach 90. zawinęła do Polski, gdzie przeszła generalny remont.

1 2 5

W 2004 roku Kazimierz rozpoczął na pokładzie Wyspy podróż dookoła świata. Zabrał ze sobą dwójkę swoich dzieci, w tamtym momencie 6-letnią Nel i 7-miesięcznego Noe. Podróż zakończyła się po 9 latach, a jednym z jej wielu owoców, jest właśnie książka, o tytule takim jak łajba.

O czym jest prezentacja Wyspy Szczęśliwych Dzieci? To nie tylko nazwa jachtu, ale domu i szkoły w jednym. To taka saga ludzi, kochających różność i pokazująca ją w analizie etnopsychologicznej, przepojonej ogromną dozą humanitaryzmu i tolerancji. Jednocześnie wszechobecny humor, nierzadko w postaci autoironii, daje jej ”ludzką twarz”. Pokazuje czytelnikowi nie tylko podróże Braci Ludwińskich. Opisuje również zwykłe życie, w którym szukali i znajdowali piękny Świat.

Zapraszamy na spotkanie z Kazimierzem Ludwińskim w sobotę 17.03.2018 r. o godzinie 14.00
w sali konferencyjnej B.Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz