20 Maja 2016

II Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora

Opis wydarzenia

II Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora 2016 to jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych dedykowanych firmom i instytucjom posiadającym w ofercie produkty i usługi poprawiające jakość i komfort życia osób w wieku 60+. Targi stanowią ważny element, planowanych na 2016r. III Łódzkich Senioraliów, organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi.

Dla zwiedzających (seniorów i ich rodzin) największą zaletą udziału w wydarzeniu jest możliwość poznania oferty produktów i usług stworzonych na miarę ich potrzeb poprawiających jakość i komfort życia, w dziedzinie zdrowia, medycyny, rehabilitacji, edukacji, turystyki i wypoczynku, urody czy też zagospodarowania czasu wolnego.

Dla wystawców kluczową korzyścią udziału w tym wydarzeniu jest możliwość prezentacji i promocji produktów i usług dedykowanych seniorom oraz nawiązanie współpracy biznesowej z innymi kontrahentami. Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora to idealne miejsce dla prezentacji oferty dla firm, instytucji i organizacji, które już teraz prowadzą działalność na rzecz seniorów lub też planują w najbliższej przyszłości poszerzyć ją o tą grupę odbiorców. Impreza jest doskonałą okazją do pokazania produktów i usług wśród najbardziej perspektywicznej grupy konsumentów, która posiada stałe i często wcale nie małe dochody.


Targi podzielone są na dwie strefy: AKTYWNEGO SENIORA i ZDROWEGO SENIORA. W każdej z nich swoją ofertę zaprezentują firmy, organizacje i instytucje, posiadające produkty i usługi poprawiające jakość i komfort życia osób w wieku 60+. Podczas targów odbędą się badania i konsultacje medyczne, zajęcia fitness, kursy udzielania pierwszej pomocy i samoobrony dla seniorów, zajęcia terapeutyczne, warsztaty komputerowe. Odwiedzający będą mieli okazję skorzystać z porad w zakresie: planowania wakacji i spędzania wolnego czasu, praw konsumenta i bezpiecznego zawierania umów. Odbędą się również konkursy kulinarne i fotograficzne, spotkania z artystami oraz projekcje filmowe.

Targom towarzyszyć będzie Panel Dyskusyjny pt. „Srebrna gospodarka. Szansa czy zagrożenie dla biznesu”. Tematyka spotkania dotyczyć będzie zmian demograficznych, jakie zachodzą w polskim społeczeństwie i ich konsekwencji dla rozwoju rynku i prowadzenia biznesu. Udział w Panelu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia są Międzynarodowe Targi Łódzkie. Wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja (al. Politechniki 1). W 2015 roku imprezę odwiedziło ponad 5 tys. zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało 80 wystawców z różnych branż.

Ofertę udziału w targach przesyłamy na indywidualne zapytania.

Zapraszamy do kontaktu:


Paweł Kozłowski
kierownik projektu
tel. +48 42 672 61 16, mobile: 601 367 252
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Ławniczak-Janeczek
specjalista ds. organizacji targów
tel. +48 42 632 69 86
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz