XXII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych - Edycja: 2019-05-23 - 2019-05-25

Program Czwartek (23/05/19)

PROGRAM WYDARZEŃ CZWARTEK, 23 MAJA 2019 r.

(STAN NA DZIEŃ 16/05/2019)


AULA (Ip)
10:15 - 12:45 W świetle inspiracji – Proste sposoby na niezwykłe portrety.
W praktycznym panelu, który potrwa dwie i pół godziny Piotr przedstawi swój warsztat fotograficzny. Omówi twórcze działanie oraz inspiracje, pobudzające do kreatywnego działania. Wykona krótki przegląd zdjęć i omówi je od strony technicznej. Postara się uświadomić zagadnienia pomocne przy robieniu lepszych zdjęć. Przedstawi system pracy, czyli, co ze sprzętu w ponad 10-letniej przygodzie z fotografią sprawdza się najlepiej. W dalszej części przybliży przykłady efektywnego wykorzystania światła systemowego. Podczas sesji z modelką „na żywo” zademonstruje jak w prosty i najtańszy sposób robić spektakularne portrety używając wyłącznie lamp systemowych. Dowiecie się jak ustawiać oświetlenie oraz jak modyfikować i kontrolować błysk
Prowadzący: Piotr Werner
Organizator: Rogue Photographic Design
13:00 - 14:00 Proces tworzenia fotografii i jego etapy – strona techniczna
Każdy kto sięga po aparat i zaczyna fotografować staje się twórcą. Pozostaje się zastanowić czy jest się twórcą świadomym czy takim, który zdaje się na przypadek i algorytmy aparatu. Na naszym spotkaniu porozmawiamy o tym jakie są etapy pracy nad fotografią i o co warto się zatroszczyć na każdym z nich. Będzie o ustawieniu aparatu, mierzeniu światła, tworzeniu profili kolorystycznych oraz o systemie efektywnej obróbki i archiwizacji zdjęć. Czyli tak naprawdę w ciągu godziny postaram się Wam powiedzieć o moim zdaniem najważniejszych punktach na które warto zwrócić uwagę w procesie fotografowania. Wszystko po to abyście stali się świadomymi twórcami!
Prowadzący: Kamil Głowacki
Organizator: X-Rite
14:10 - 15:10 Poznaj metody korekcji barwnej w DaVinci Resolve 16 na przykładzie plików z najnowszej kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K.
Podczas godzinnego warsztatu omówimy jakie korzyści wnosi praca z plikami RAW.
Przygotujemy na żywo nagranie najnowszą kamerą Blackmagic. Przeprowadzimy proces postprodukcji kolorystycznej materiału nagranego w różnych trybach jakie oferuje Pocket 4K. Omówimy, jak przygotować stanowisko do pracy w standardach emisyjnych. Dowiesz się także jak zapanować nad ustawieniami kamery przed nagraniem oraz jak profesjonalnie postprodukować pliki w DaVinci Resolve.
Prowadzący: Szymon Antonii Jędrys,  Maciej Gryzełko
Organizator: BenQ & Rotolight 
15:30 - 18:00 Masterclass oświetlenia  – Pięć wzorców oświetleniowych, które powinien znać każdy fotograf!.
Dwuipółgodzinna pożywka inspiracyjna pełna wiedzy i motywacji! Emil po wstępie teoretycznym większość czasu poświęci na pracę na planie z modelką, gdzie omówi najważniejsze układy oświetlenia fotograficznego. Dowiesz się dlaczego podstawowe zasady są tak istotne i jak je łamać. Poznasz reguły w grze świateł i cieni, które służą w modelowaniu kształtu. Wzorce oświetlenia zostaną przedstawione w kontekście kilku wariantów sprzętowych dopasowanych do możliwości każdego.
Prowadzący: Emil Bilinski
Organizator: BenQ & Rotolight
Sala Konferencyjna A (Ip)
11:10 - 12:00 Photography & Video: The Art & Tech of the new Lumix S Series Full Frame Cameras
Nick Driftwood, UK Filmmaker, Photographer and Panasonic Lumix brand ambassador, gives a talk on the new Panasonic Lumix S series looking at the functionality and artistry of these amazing full frame cameras. Nick will talk about setting up the cameras for various shooting scenarios together with demonstrations on live subject matter. He will also take you through the settings and look at the distinct advantages the S series has over other cameras.

Prowadzący: Nick Driftwood
Organizator: Panasonic
12:10 - 13:00 Chcesz kręcić vlogi? Śluby? Poznaj dobry sprzęt na start - Warsztaty filmowe
ABC Filmowania®, to marka szkoleniowa, która od 2011 roku naucza sztuki filmowej, edycji i montażu video oraz fotografii i edycji zdjęć. Dzięki naszym zawodowym szkoleniom, powstało już wiele firm zajmujących się realizacją filmów ślubnych oraz filmów reklamowych. Naszymi absolwentami są także osoby prywatne, które od podstaw uczą się technik filmowych i sztuki montażu, a także firmy i instytucje. Uczymy także bezrobotnych oraz pomagamy im w wypełnianiu wniosków o dotacje na pierwszą działalność gospodarczą. Sprawdź opinie o naszych szkoleniach na www.facebook.com/ABCfilmowania 

Organizator:
ABC Filmowania® & Winmar
13.10 - 14.00 Druk w karierze fotografa.

Prowadzący: Emil Biliński
Organizator: ILFORD
14.10 - 15.00 Photography & Video: The Art & Tech of the new Lumix S Series Full Frame Cameras
Nick Driftwood, UK Filmmaker, Photographer and Panasonic Lumix brand ambassador, gives a talk on the new Panasonic Lumix S series looking at the functionality and artistry of these amazing full frame cameras. Nick will talk about setting up the cameras for various shooting scenarios together with demonstrations on live subject matter. He will also take you through the settings and look at the distinct advantages the S series has over other cameras.

Prowadzący: Nick Driftwood
Organizator: Panasonic
15.10 - 17.00 Fotografia Ślubna na Wyspach - spotkanie rejestrowane: https://www.digitalalbum.pl/news/article/315 - Kontakt tel. 17 788 92 77

Prowadzący: Aga Tomaszek,
Organizator: AKADEMIA DIGITALALBUM
17.10 - 18.00 Czy wywoływanie RAW może być przyjemne?
Przegląd możliwości optymalizacji obróbki w module Develop programu Adobe Lightroom
Porozmawiamy chwilę o tym co łączy kolarstwo torowe z optymalizacją obróbki zdjęć. Wspomnę także jak zautomatyzować podstawową obróbkę zdjęć przy wykorzystaniu profili tworzonych pod daną matrycę. Przedstawię różne możliwości nadawania Waszym fotografiom indywidualnego stylu z wykorzystaniem panelu Curves czy HSL. Zaproponuję sposoby pracy dzięki którym proces „dopieszczania” zdjęć może stać się wydajny i przyjemny. Dowiecie się jak skrócić czas selekcji zdjęć oraz edycji z wykorzystaniem konsoli Loupedeck+

Prowadzący
: Kamil Głowacki
Organizator: Loupedeck

Sala Konferencyjna B
(Ip)
11.10 - 12.00 "Na oko" czyli dlaczego nie wierzyć w to co widzimy.
To w jaki sposób postrzegamy świat nie jest niczym innym jak tylko złudzeniem a to już wystarczający powód, żeby nie wierzyć w to co widzimy. Czy jesteśmy pewni że to, na co patrzymy na ekranie naszego monitora ktoś inny na swym monitorze zobaczy dokładnie w ten sam sposób co my?
Dlaczego potrzebny nam skalibrowany monitor do fotografii? Na jakie problemy natrafimy podczas przygotowania zdjęć do druku w albumie, książce lub kolorowym magazynie? Jak poradzić sobie z drukowaniem problematycznych zdjęć w CMYK?Na te oraz inne pytania odpowie Ambasador EIZO, fotograf National Geographic Polska, Marcin Dobas.

Prowadzący:
Marcin Dobas
Organizator:
Ambasador EIZO
12:10 - 13:00 Mienią się ogrody
Fotografia ogrodów i kwiatów - od ogółu do szczegółu. Słowo o kolorze - bezpieczna klasyka czy tęczowa rewolucja? Jak to jest z tym bokehem - prawda czy magia photoshopa?
Prowadzenie: Magda Wasiczek
Organizator: Ambasador EIZO
13:10 - 14:00 Monitory do zadań specjalnych
Monitor graficzny jest bardzo ważnym elementem do pracy nad edycją foto i video. Musi spełniać pewne warunki techniczne i mieć możliwości wiernego odwzorowania barw. Równie ważne jest regularne kalibrowanie monitora – specjalista z EIZO wprowadzi Państwa do świata zarządzania kolorem.

Prowadzenie: Tomasz Obłuski
Organizator: EIZO
14:10 - 16:00 Czy zawodowiec potrzebuje zawodowego sprzętu 

Prowadzenie: Michał Massa Mąsior
Organizator: Leica / Hasselblad
16.10 - 18.00 Przegląd kluczowych problemów prawnych w pracy fotografa
a) Kodeks Dobrych Praktyk dla fotografów - nowy projekt prawny w branży fotograficznej znacznie ułatwiający pracę fotografów w odniesieniu do RODO. Dlaczego warto do niego dołączyć?
b) Jak skutecznie zabezpieczyć prawa fotografa - umowa o wykonanie sesji fotograficznej.
c) Ochrona praw fotografa w prasie i Internecie - jak poradzić sobie z kradzieżą naszej pracy?
d) Umowa TFP i modeling - jak skutecznie uzyskać prawa do wizerunku modela?

Organizator: Krajowy Cech Fotografów w Katowicach, Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyny Orzeł

Sala Konferencyjna C
(Ip)
10:30 - 12:00 Fotoreportaż.

Prowadzenie: Jacek Turczyk
Organizator: NIKON
13:00 - 13:45 Spotkanie z......

Prowadzenie: Jacek Turczyk
Organizator: NIKON
14:00 - 15:45 Technologia obróbki skrawaniem czyli warsztat pracy fotografa.

Prowadzenie:
Adam Nurkiewicz
Organizator: NIKON
16:00 - 17:45 Fotoreportaż.

Prowadzenie: Jacek Turczyk
Organizator: NIKON

Sala Konferencyjna D
(Ip)
10:30 - 12:00 Organizacja pracy fotografa ślubnego - od wykonania zdjęcia do oddania materiału klientowi. Narzędzia, oprogramowanie, techniki i triki.
Prowadzenie: Maciej Suwałowski - Sony Imaging Ambassador
Organizator: Sony
12:30 - 14:00 Komplementarność rozwiązań filmowych Sony, na przykładzie sprzętu od A6400 do FS7M2.
Prowadzenie: Damian Śmigielski - Friend of Sony
Organizator: Sony
14:30 - 16:00 W oczach jest to coś…

Prowadzenie:
Robert Wolański - Sony Imaging Ambassador
Organizator: Sony
16:30 - 17:30 System AF w XXI w

Prowadzenie:
Rafał Wylegała / Tomek Maciejewski
Organizator: Sony

Sala Konferencyjna E
(Ip)
11:10 - 12:00 Podróżowanie i fotografowanie tylko bagażem podręcznym

Prowadzenie:
Jakub Kaźmierczak
Organizator: Olympus Polska
12:10 - 13:00 Niesamowity podwodny świat. Fotografia podwodna.

Prowadzenie:
Wojciech Męczyński
Organizator: Olympus Polska
13:10 - 14:00 Anatomia porażki w fotografii przyrodniczej.

Prowadzenie:
Łukasz Bożycki
Organizator: Olympus Polska
14:10 - 15:00 Backstage pracy fotografa National Geographic

Prowadzenie:
Marcin Dobas
Organizator: Olympus Polska
15:30 - 16:30 Kreatywne użycie lampy błyskowej w reportażu rodzinnym.
Błyskać czy nie błyskać?
Porozmawiamy o tym w jaki sposób wykorzystać lampę błyskową aby skrócić czas obróbki zdjęć  oraz  uzyskać kadry, których wykonanie w świetle zastanym jest często nie możliwe. Powiem kilka słów o podstawowych zależnościach między światłem ciągłym/zastanym a światłem błyskowym. Pojawi się także klika informacji o charakterze światła i jak świadomie go wykorzystywać.  Porozmawiamy o optymalizacji pracy z lampą na aparacie i o kreatywnym użyciu lamp błyskowych wyzwalanych zdalnieackstage pracy fotografa National Geographic

Prowadzenie: Kamil Głowacki
Organizator: Ukryte w kadrze

Sala Konferencyjna F
- Dolne Foyer
11:00 - 13:00 Modna i w dobrym stylu fotografia ślubna.
Zdjęcia ślubne w wydaniu w reportażysty Marcina Kruka. Średni format Fujifilm GFX 50R i Fujifilm X-T30 w duecie na weselu.
Prowadzenie: Marcin Kruk
Organizator: Fujifilm
13:10 - 15:00 Opowieść o Fujifilm GFX 50
Wielu fotografów uważa, że tylko pełna klatka pozwala sprostać jakościowo wszelkim zadaniom fotograficznym. Konstruktorzy Fujifilm Poland są innego zdania. Uważają, że przewaga matryc FF względem matrycy APSC to zbyt mało. Ten koncern świadomie nie zdecydował się na produkcję pełnoklatkowych aparatów, w zamian oferując średni format znany ze świata fotografii reklamowej, studyjnej, modowej, krajobrazowej gdzie jakość obrazu stawiana jest ponad wszystko. Bezlusterkowce średnioformatowej serii GFX pozbywają się wszelkich ograniczeń aparatów studyjnych. Na spotkaniu Jacek Bonecki opowie dokładnie dlaczego ta seria jest tak dobra. Jak sam mówi: „Uszczelnione, kompaktowe, szybkie, wprowadziły mnie w świat zupełnie innej jakościowo fotografii, bez względu w której części świata fotografuję i w jakich warunkach. Zapraszam na prezentacje źródeł fascynacji tą serią aparatów”.
Prowadzenie: Jacek Bonecki
Organizator: SKLEPBEZNAZWY.COM.PL
15:10 - 17:00 Demo studio.
Jak zachęcić modelkę do tego, aby przed obiektywem czuła i zachowywała się naturalnie? Wiktor Franko zdradzi swoje sekrety i sposoby na udaną sesję fotograficzną.
Prowadzenie: Wiktor Franko
Organizator: Fujifilm


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz