XXI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych - Edycja: 2018-04-12 - 2018-04-14

Podsumowanie FILM VIDEO FOTO 2018

Podsumowanie FILM VIDEO FOTO 2018

Za nami 21 edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto. W wydarzeniu wzięło udział 117 wystawców. W ciągu 3 dni (12-14 kwietnia) halę Expo-Łódź odwiedziło blisko 16 tys. osób, wśród których byli zarówno profesjonaliści, jak również amatorzy uwieczniania rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Na targach akredytowało się 132 dziennikarzy mediów informacyjnych i branżowych.

IMG 1240 IMG 1241 IMG 1249

Wśród wystawców FILM VIDEO FOTO byli światowi i krajowi potentaci w dziedzinie produkcji i dystrybucji nowoczesnego sprzętu i oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio. Na targach gościliśmy marki posiadające w ofercie sprzęt wykorzystywany w fotografii profesjonalnej i amatorskiej oraz różnego rodzaju akcesoria fotograficzne. Oprócz firm z branży foto swoją ofertę zaprezentowali producenci monitorów oraz oprogramowania do tworzenia i obsługi multimediów cyfrowych. Nie zabrakło również tabletów graficznych, a także nowatorskich rozwiązań w zakresie druku i wizualizacji.

IMG 1174 IMG 1168 IMG 1136

Szeroko reprezentowana była również branża oferująca profesjonalne rozwiązania audiowizualne. Najnowocześniejsze rozwiązania służące wideofilmowaniu, fotografii i postprodukcji. Prezentowane były także produkty mające zastosowanie w szeroko rozumianej elektronice, w tym różnego rodzaju baterie i akumulatory, urządzenia do przechowywania danych (pamięci masowe), backupu oraz multimediów, przeznaczone dla użytkowników domowych i biznesowych. Poza tym dostępna była oferta luster Selfie Mirror oraz dmuchanych fotobudek.

IMG 1132 IMG 1152 IMG 1155

W ramach 21. Targów FILM VIDEO FOTO przeprowadzono konkurs o Złoty Medal Targów w następujących kategoriach:

 • sprzęt i usługi fotograficzne,
 • sprzęt video i filmowy,
 • sprzęt multimedialny
 • album, fotoksiążka, ramka i Oprawa.

Zgłoszono 8 produktów w kategorii sprzęt multimedialny, 17 sprzęt i usługi fotograficzne, 15 sprzęt video i filmowy oraz 6 w kategorii Album, Fotoksiążka, Ramka i Oprawa. Członkowie Jury przyznali 7 wyróżnień i 8 medali:

Wyróżnienie w kategorii sprzęt multimedialny otrzymali:

 • QNAP za QNAP TS – 453BT3,
 • Pixel – Tech sp. j. Pytkowski i Kubarek za Mobile Photo Kiosk.

Złoty Medal otrzymali:

 • Sony Europe Limited (sp. z o.o.) Oddział w Polsce za DSC – RXO,
 • LaCie za LaCie DJI copilot.

Wyróżnienie w kategorii sprzęt i usługi fotograficzne otrzymali:

 • XP Distribution za Monitor Benq SW 271,
 • Epson Europe B.v. sp. z o.o. Oddział w Polsce za Epson Expression Photo XD XP – 15000.

Złoty Medal otrzymali:

 • Sony Europe Limited (sp. z o.o.) Oddział w Polsce za Systemowy aparat pełnoklatkowy Sony A9,
 • Alstor sp. j. za zaawansowany zestaw do postprodukcji fotograficznej,
 • Eizo ColorEdge CG 277, Wacom Mobile Studio PRO 16”, PhaseOne CaptureOne 11.

Wyróżnienie w kategorii sprzęt video i filmowy:

 • Sony Europe Limited Oddział w Polsce za Sony PXW – Z90,
 • Sony Europe Limited Oddział w Polsce za Kamerę FDR – AX 700 (4K HDR).

Wyróżnienie za produkt polski otrzymali:

 • GMOTION za Gmotion Pocket V 45.

Złoty Medal otrzymali:

 • K-Consult sp. z o.o. za Sigma Cine 18 – 35 mm T2.0.

Złoty medal za produkt polski otrzymał:

 • Beiks BiK Machulski Sp. j. za Ultralekką lampę LED o mocy 800W Akurat Cosmo.

Wyróżnień w konkursie na najlepszy Album, Fotoksiążkę, Ramkę i Oprawę nie przyznano, zaś Złoty Medal przyznano dla:

 • Digitalalbum.pl za Album z serii ECO z Vintage LCD BOX,
 • Najlepszefoto.pl za Complete Fotoksiążka PRO Classic.
IMG 1198 IMG 1199 IMG 1194
IMG 1192 IMG 1201 IMG 1208

Urozmaicony program imprez towarzyszących FILM VIDEO FOTO umożliwiał wybór dziedziny, w której zawodowcy i pasjonaci mogli rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje. Tematyka prezentacji jest w tym roku wyjątkowo bogata. W ofercie znajdowały się warsztaty wiedzy praktycznej, w tym produktowe, ale również w dziedzinie fotografii portretowej, ślubnej, sportowej, czy lotniczej. Na zaproszenie firm Sony i Olympus w Targach wzięli udział doskonali, uznani fotografowie, którzy – w ramach Strefy Sztuki – pokazali swoje prace. Artyści spotkali się z uczestnikami targów podczas licznych warsztatów i seminariów. Byli to m.in.: Marek Arcimowicz, Tomasz Tomaszewski, Robert Wolański, Maciej Suwałowski, Tomasz Markowski, Karol Wójcicki, Karol Kania, Dariusz Załuski, Marcin Dobas, Arcadius Mauritz, Łukasz Bożycki, Jakub Kaźmierczyk, Emil Biliński, Adam Nurkiewicz i Jacek Bonecki. Podobnie jak w ubiegłym roku, targi można było odwiedzić również wirtualnie dzięki relacjom Fotograficznego Programu Bez Nazwy – patrona FVF .

1 2 4

Wszystkim partnerom oraz wystawcom dziękujemy za obecność i wsparcie, które co roku przyczynia się umacniania marki FILM VIDEO FOTO oraz rozbudowy programu wydarzeń towarzyszących. Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie www.filmvideofoto.pl. Zapraszamy również na profil targów na Facebooku, gdzie znajdą Państwo liczne relacje zdjęciowe i filmowe z ostatniej edycji Targów, a także najświeższe informacje na temat nadchodzącej edycji.

5 6 7


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz