26 Marca 2015

XVIII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video FILM VIDEO FOTO

Opis wydarzenia

Gratka dla miłośników fotografii i wideofilmowania

W dniach 26 - 28 marca 2015r. odbędą się XVIII Targi FILM VIDEO FOTO. Jest to największa w Europie Środkowo-Wschodniej impreza wystawiennicza dedykowana tej branży. Przez 3 dni swoje święto będą mieć wszyscy ci, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Tegoroczna edycja wydarzenia stworzy niepowtarzalną okazję poznania nowości oferowanych przez polskich i światowych producentów, dystrybutorów sprzętu i usługodawców.

Branża film, video, foto należy do najszybciej rozwijających się. Każdy rok przynosi zmiany i nowinki techniczne, które pozwalają toworzyć profesjonalene materiały nawet przy pomocy amatorskiego sprzętu. Temu trendowi sprzyjają oczywiście media społecznościowe, umożliwiające dzielenie się swoimi dziełami praktycznie bez ograniczeń. Oferta wystawców, w szczególności prezentowane podczas targów nowości i program targów FVF odpowiada nowym trendom. Tegoroczna edycja targów wzbogacona została o atrakcje, łączące energię i kreatyność miłośników filmu i fotografi z know-how największych światowych marek. Taka więź gwarantuje, że w projekt będą mogli zaangażować się wszyscy - wystawcy, odwiedzający i przedstawiciele branży. Będzie to również doskoskonała okazja do promocji swojej oferty i pomysłów oraz zdobycia cennych doświadczeń. 

Zapraszamy do zapozania się z listą nowości prezentowanych podczas targów FVF.

Ofertę zaprezentuje ponad 130 firm. Zwiedzający dostaną szansę zobaczenia i przetestowania szerokiego asortymentu produktów. Wśród wiodących i czołowych producentów sprzętu foto-video znajdą się m.in.: firmy Sony Polska i Panasonic. Na stoisku firmy Beiks zaprezentowany zostanie sprzęt marek: Nikon, Canon, Olympus. Najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie obrazowania, urządzeń wielkoformatowych, druku oraz oświetlenia zaprezentują firmy: Epson, Medikon, Elfo. Produkty Manfrotto, Gitzo, Bowens zaprezentuje firma Foto 7. Ofertę dedykowaną dla specjalistów z zakresu fotografii i edycji wideo pokaże firma Eizo Polska. Nowe produkty marek: Tokina, Genesis, Quantuum, Hoya przedstawi firma Next 77. Statywy oraz akcesoria foto dostępne będą na stoisku firmy Foton. Tablety graficzne Wacom oraz oprogramowanie do montażu audio-video Sony Creative Software zaprezentuje firma Pixonet. Z kolei różnorodną ofertę fotoalbumów, fotoksiażek oraz ramek pokaże firma Najlepszefoto.pl, Barański oraz Digitalalbum.pl. Dzięki marce Noritsu zwiedzający będą mieli okazję poznać nowoczesny rynek usług fotograficznych i oprogramowania „Photo&Book”. To tylko fragment tego co będzie można obejrzeć, poznać i przetestować.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą firm biorących udział w targach FVF 

Na gości targów czeka bogata oferta 60 warsztatów, prezentacji i spotkań o tematyce związanej z fotografią, filmem, czy edycją obrazu. Udział w nich jest bezpłatny. Imprezy towarzyszące FVF podzielone są na bloki tematyczne: filmowanie, fotografia oraz druk i cyfrowa obróbka obrazu. Panasonic zaprezentuje m.in. najnowsze kamery. Nikon przedstawi nowości z branży fotograficznej: lustrzanki i aparaty kompaktowe. Z myślą o miłośnikach fotografowania przygotowana została prezentacja poświęcona aparatom Sony A7, a także wykorzystaniu obiektywu szerokokątnego w fotografii prasowej oraz warsztacie przybliżającym pracę fotografa sportowego. Dla pasjonatów fotografii artystycznej przygotowane zostały spotkania pt. „Impresjonizm i ekspresjonizm w fotografii” oraz „Miasto malowane światłem, czyli tworzenie kreatywnych pocztówek”. Epson - światowej klasy producent drukarek, skanerów i projektorów zaprezentuje technologię druku atramentowego stosowaną w drukarkach fotograficznych. Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się warsztaty pt. „Akt artystyczny w Photoshop” prezentujący, w jaki sposób, przy pomocy programu graficznego do obróbki cyfrowej, przeobrazić zdjęcia wykonane w domowym studio w akty artystyczne. Czwarty blok tematyczny to cykl przygotowany specjalnie na łódzką imprezę przez EIZO Polska - pod hasłem „Kolor pod kontrolą”. Znajdą się w niej prezentacje poświęcone „monitorom do zadań specjalnych” oraz „O naturze barw, czyli kiedy monitor pokaże mi prawdziwe kolory?”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprez towarzyszących.

Z firmą Sony na targi Film Video Foto przyjadą doskonali fotografowie m.in. Robert Wolański oraz Tomasz Tomaszewski – uznany polski fotograf i ambasador marki Sony. Artyści zaprezentują swoje prace, poprowadzą również warsztaty.

Osoby, którym nie uda się przyjechać do Łodzi, będą mogły śledzić tragi on-line. Fotograficzny Program bez Nazwy, patron medialny imprezy, podobnie jak w ubiegłych latach, przez trzy dni przeprowadzi relację na żywo.

Godziny zwiedzania

  • 26 marca 2015 (czwartek) - od 10:00 do 18:00
  • 27 marca 2015 (piątek) - od 10:00 do 18:00
  • 28 marca 2015 (sobota) - od 10:00 do 17:00

Bilety:

  • bilet jednorazowy normalny (zakup online) ważny tylko 27 lub 28.03     - 12.00 PLN
  • bilet jednorazowy normalny (zakup w kasie) ważny tylko 27 lub 28.03  - 16.00 PLN
  • bilet jednorazowy ulgowy (zakup w kasie) ważny tylko 27 lub 28.03      - 10.00 PLN
  • karta dla profesjonalistów on-line (3-dniowa zakup)                                 - 25.00 PLN

Targi odywają się w Hali EXPO-ŁÓDŹ, przy al. Politechniki 4. 

Kontakt:

Kamila Berezińska
Kierownik Projektu
tel: +48 (42) 639 90 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał Dembowski
Specjalista ds. promocji
tel. + 48 (42) 634 24 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Targi Film Video Foto są ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas na poznaniu nowoczesnych technologii multimedialnych, doskonaleniu warsztatu, oraz spotkaniu z profesjonalistami i artystami, którzy na co dzień tworzą małe i duże dzieła sztuki wizualnej, bez których nasze życie byłoby uboższe.

Informacja prasowa do pobrania

fvf logo


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz