XXII Łódzkie Targi Edukacyjne

PROGRAM - 13.03.2019 (ŚRODA)

PROGRAM
XXII Łódzkich Targów Edukacyjnych 13-14 marca 2019 r. Atlas Arena
 
13 marca 2019 r. (środa)
godziny zwiedzania 10:00-18:00

 

SCENA

godz. 10.30 – 11.00           Uroczyste otwarcie XXII Łódzkich Targów Edukacyjnych
organizator:                        Miejska Arena Kultury i Sportu Sp. z o.o.

 

godz. 11.15 – 11.30           Ideał w branży
organizator:                        Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie

 

godz. 11.45 – 12.00           Zespół Warecka Band Porażeni Prądem 230V
organizator:                        Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20

 

godz. 12.15 – 12.30           Technik usług fryzjerskich "Kolekcja autorska wiosna-lato 2019"
organizator:                         Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

 

godz. 12.45 – 13.00           Kreatywne strzyżenie męskie
organizator:                         Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

godz. 13.15 – 13.30           Występ taneczny studentów AHE
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 13.45 – 14.00           PLANETA ANAGRA – Pokaz fryzjerstwa i mody
organizator:                         ANAGRA - Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Hotelarstwa

 

godz. 14.15 – 14.30           Występ hip-hop, Zorak
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

               godz. 14.40 – 15.10           Pokaz musztry zespołowej, taktyki, interwencji oraz ochrony VIP. (Klasa wojskowa)
                Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna)
                Pokaz ratownictwa drogowego (Klasa strażacka)
                Pokaz sztuk walk
– obezwładnienie uzbrojonych w broń palną przeciwników, pokaz technik
                mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.

organizator:                        Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 15.15 – 15.30           Pokaz taneczny
organizator:                         URBAN DANCE ZONE

 

godz. 15.45 – 16.00           "Łódzki Plastyk - Uczeń Twórczy i Kreatywny"
organizator:                         Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

 

               godz. 16.15 – 16. 40           Pokaz musztry zespołowej, taktyki, interwencji oraz ochrony VIP. (Klasa wojskowa)
                 Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna)
                 Pokaz ratownictwa drogowego (Klasa strażacka)
                 Pokaz sztuk walk
– obezwładnienie uzbrojonych w broń palną przeciwników, pokaz technik
                 mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.

organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 16.45 – 17.00           "Jedna droga - cztery kierunki" - oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
organizator:                         Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. N. Gąsiorowskiej w Łodzi

 

 

STREFA PRAKTYCZNYCH LEKCJI ZAWODU

godz. 10.00 – 10.30           Praktyczna lekcja – żołnierz, policjant, strażak (pokazy)
organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

               godz. 10.45 – 11.15           Praktyczna lekcja – Twój wizerunek kluczem do sukcesu?
                (Warsztaty - pokaz mistrzów Polski w makijażu i fryzjerstwie; indywidualne poradnictwo
                z doborem fryzur i makijażu)

                                                          Praktyczna lekcja – Kosmetologia dla młodzieży
                (Warsztaty - wykład kosmetologa medycyny estetycznej; dobór kosmetyków i pielęgnacja
                cery nastolatków-trądzik; stylizacja rzęs-stylizacja paznokci-makijaż brwi)

organizator:                        ANAGRA - Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Hotelarstwa

 

godz. 11.30 – 12.00           Praktyczna lekcja zdrowego odżywiania
organizator:                        Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu

 

               godz. 12.15 – 12.45           Praktyczna lekcja – Fryzjerstwo „Koki, loki, fale - mania upięć"
                                                  Hodowla koni „Jaki jest koń, każdy widzi”

organizator:                        Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

               godz. 13.00 – 13.30           Praktyczna lekcja – Technik przemysłu mody, pracownia ubioru
                „ubieramy manekiny krawieckie”

               organizator:                         Zespół Szkół Przemysłu Mody

 

godz. 13.45 – 14.15           Praktyczna lekcja dziennikarstwa - prezentacja przed kamerą
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

                godz. 14.30 – 15.00           Praktyczna lekcja – „Pierwsza pomoc przedmedyczna
                 w Szkole Branżowej I-go stopnia Cosinus”

organizator:                         Cosinus

 

godz. 15.15 – 15.45           Praktyczna lekcja
organizator:                         BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

 

godz. 16.00 – 16.30           Praktyczna lekcja - "PLASTYK - ZAWÓD 21 WIEKU"
organizator:                         Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi

 

               godz. 16.00 – 16.30           Praktyczna lekcja - Jak odnieść sukces na maturze?
                Jak radzić sobie z egzaminacyjnym stresem?
m.in.:

                                - skuteczne planowanie - racjonalne zarządzanie czasem

                                - efektywne uczenie się - powtarzanie materiału

                                - zapobieganie i radzenie sobie ze stresem - techniki relaksacyjne

prowadzenie:                      Magdalena Drab, Zbigniew Kozański, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Młodzieży

 

 

SALA KONFERENCYJNA A (ŁCDNiKP)

godz. 11.00 – 13.15           Konferencja: Technologie 4.0. (współorganizator - firma FESTO)
prowadzenie:                      B. Kapruziak, D. Andrzejczak

 

godz. 13.30 – 15.00           Seminarium: Relacje szkoła - rynek pracy - optymalizacja rozwiązań
prowadzenie:                      J.Orda, M.Stompel

 

godz. 15.00 – 16.30           Warsztaty dla uczniów: Nowe wymiary robotyki
prowadzenie:                      R. Zankowski, M. Mosiński

 

 

SALA KONFERENCYJNA B (ŁCDNiKP)

              godz. 12.00 – 14.00           Seminarium: Jak monitorować kształtowanie kompetencji kluczowych w procesie
                edukacyjnym?

prowadzenie:                      M. Zajdlic

 

 

 SALA KONFERENCYJNA D

godz. 11.00 – 12.00           WIELKA LEKCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – „Bycie FIT jest GIT"
prowadzenie:                      Kamil Kluszczyński, Kamil Kluszczyński Fit Catering

 

godz. 12.00 – 13.00          Jak nowocześnie się uczyć i dlaczego warto to robić całe życie?
prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

              godz. 13.00 – 14.00            Jak dobrze wybrać szkołę? (spotkanie dla szkół podstawowych)

               prowadzenie:                       Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 14.00-15.00              WIELKA LEKCJA HISTORII – „HISTORIA GETTA ŁÓDZKIEGO"
prowadzenie:                      Adam Sitarek, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

 

 

 SALA KONFERENCYJNA E (ŁCDNiKP)

godz. 11.00 – 12.00           Warsztaty: Office 365
prowadzenie:                      Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 

godz. 12.00 – 13.00           Warsztaty: Office 365
prowadzenie:                       Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

godz. 13.00 – 14.00           Warsztaty: Office 365
prowadzenie:                      Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 

godz. 14.00 – 15.30          Warsztaty: Office 365
prowadzenie:                      Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 

godz. 16.00 – 17.30           Warsztaty: Programowanie w językach wysokiego poziomu
prowadzenie:                      S. Szaruga, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

 

PROGRAM - 14.03.2019 (CZWARTEK) - LINK