XXII Łódzkie Targi Edukacyjne

PROGRAM - 14.03.2019 (CZWARTEK)

PROGRAM
XXII Łódzkich Targów Edukacyjnych 13-14 marca 2019 r.
Atlas Arena
14 marca 2019 r. (czwartek)
godziny zwiedzania 9:00-17:00
 

SCENA

              godz. 10.00 – 10.25            Pokaz musztry zespołowej, taktyki, interwencji oraz ochrony VIP. (Klasa wojskowa)
                Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna)
                Pokaz ratownictwa drogowego (Klasa strażacka)
                Pokaz sztuk walk
– obezwładnienie uzbrojonych w broń palną przeciwników, pokaz technik
                mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.

organizator:                        Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

               godz. 10.30 – 10.45           Występ taneczny studentów AHE

organizator:                        Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 11.00 – 11.15           Pokaz mody
organizator:                        Zespół Szkół Przemysłu Mody

 

godz. 11.30 – 11.45           PLANETA ANAGRA – Pokaz fryzjerstwa i mody
organizator:                        ANAGRA - Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Hotelarstwa

 

               godz. 12.00 – 12.15           Kreatywne strzyżenie męskie

organizator:                         Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

godz. 12.30 – 12.45           Występ hip-hop, Zorak
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

               

                godz. 13.00 – 13.45           Pokaz musztry zespołowej, taktyki, interwencji oraz ochrony VIP. (Klasa wojskowa)
                 Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna)
                 Pokaz ratownictwa drogowego (Klasa strażacka)
                 Pokaz sztuk walk
– obezwładnienie uzbrojonych w broń palną przeciwników, pokaz technik
                 mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.

organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 14.00 – 14.15            Pokaz taneczny
organizator:                         URBAN DANCE ZONE

 

godz. 14.30 – 14.45           "Łódzki Plastyk - Uczeń Twórczy i Kreatywny"
organizator:                         Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

 

godz. 15.00 – 15.15           "Jedna droga - cztery kierunki" - oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi

organizator:                         Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. N. Gąsiorowskiej w Łodzi

 

 

STREFA PRAKTYCZNYCH LEKCJI ZAWODU

              godz. 9.15 – 9.45                Praktyczna lekcja – Pokaz baristyczny i barmański

              organizator:                          Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Wł. Grabskiego w Łodzi

 

              godz. 10.00 – 10.30            Praktyczna lekcja – Twój wizerunek kluczem do sukcesu?
                (Warsztaty – pokaz mistrzów Polski w makijażu i fryzjerstwie; indywidualne poradnictwo
                z doborem fryzur i makijażu)

                                                           Praktyczna lekcja – Kosmetologia dla młodzieży
                (Warsztaty- wykład kosmetologa medycyny estetycznej; dobór kosmetyków i pielęgnacja
                cery nastolatków-trądzik; stylizacja rzęs-stylizacja paznokci-makijaż brwi)

organizator:                        ANAGRA - Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Hotelarstwa

 

              godz. 10.45 – 11.15            Praktyczna lekcja – Technik fotografii i multimediów: "Współpraca fotografa z modelką"

              organizator:                         Zespół Szkół Przemysłu Mody

 

              godz. 11.30 – 12.00            Praktyczna lekcja:
                technik informatyk - "Informatyczna podróż..."
                technik elektryk - "Inteligentny dom"
                technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - "OZE kontra SMOG"
                technik budownictwa - "Weź nie pytaj, weź przyjdź zaprojektuj i zbuduj"

              organizator:                         Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II

 

godz. 12.15 – 12.45           Praktyczna lekcja – „Ujarzmianie pioruna - pokazy z dziedziny wysokich napięć”
organizator:                         Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20

 

               godz. 13.00 – 13.30            Praktyczna lekcja - architektura krajobrazu, ogrodnictwo: „wiosna w kwiatach"
                 optyka: „popatrz na mnie"

organizator:                        Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

godz. 13.45 – 14.15           Praktyczna Lekcja Dziennikarstwa (Prezentacja przed kamerą)
organizator:                         Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 14.30 – 15.00           Praktyczna lekcja – żołnierz, policjant, strażak (pokazy)
organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

godz. 15.15 – 15.45           Praktyczna Lekcja – „PLASTYK - ZAWÓD 21 WIEKU"
organizator:                         Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi

 

godz. 16.00 – 16.30           "Logistyka w Twojej kuchni" - lekcja przygotowana przez uczniów klasy logistycznej
organizator:                         Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. N. Gąsiorowskiej w Łodzi

 

 

SALA KONFERENCYJNA A

godz. 11.00 – 14.00           Debata „Warto być zawodowcem”
organizator:                         Gazeta Wyborcza

 

 

SALA KONFERENCYJNA B (ŁCDNiKP)

godz. 9.00 – 13.00             Warsztaty dla uczniów: Od tkacza do tekstronika, czyli jak zmienia się rynek pracy?
prowadzenie:                      M. Wilmowski, E. Koper

 

SALA KONFERENCYJNA D

godz. 10.00-11.00              WIELKA LEKCJA HISTORII – „MAREK EDELMAN. ŻYCIE"
prowadzenie:                      Michał Adamiak, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

 

godz. 11.00 – 12.00           WIELKA LEKCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – „Bycie FIT jest GIT"
prowadzenie:                      Kamil Kluszczyński, Kamil Kluszczyński Fit Catering

 

godz. 12.00 – 13.00           Jak nowocześnie się uczyć i dlaczego warto to robić całe życie?
prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 13.00 – 14.00           Matura i co dalej? Sekrety dobrych i złych decyzji o wyborze studiów i zawodu
                                            (spotkanie dla uczniów szkół ponadpodstawowych)

prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

godz. 14.00-15.00              WIELKA LEKCJA DOBREGO ZARZĄDZANIA – Jak zarabiać miliony?
prowadzenie:                      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

 

SALA KONFERENCYJNA E

godz. 11.00 – 12.00           Finał Wielkiego Konkursu Ortografii Polsko-Angielskiej
organizator:                        Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

 

PROGRAM - 13.03.2019 (ŚRODA) > LINK