VII Salon Ciekawej Książki

VII Salon Ciekawej Książki

Salon Ciekawej Książki to łódzkie święto literatury. Podczas trzech dni miłośnicy czytania mają możliwość zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i zakupu bestsellerów, wzięcia udziału w spotkaniach z autorami i ludźmi kultury oraz panelach dyskusyjnych dotyczących literatury.

Każdego roku w Salonie Ciekawej Książki bierze udział blisko ponad 10 tys. osób (w roku 2016 SCK odwiedziło 12 tys. gości) oraz kilkudziesięciu wystawców, wśród których są największe firmy wydawnicze z naszego kraju. Wśród wydawnictw, które gościły na VI edycji imprezy, znalazły się zarówno te posiadające w ofercie literaturę dziecięcą, jak również skierowaną do dorosłych – piękną, sensacyjną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystykę i reportaże. Były to m.in.: Agora S.A., Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Znak, Od Deski Do Deski, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Instytut Pamięci Narodowej oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także Wydawnictwo Literatura, Zakamarki, Adamada, i wielu innych. Po raz pierwszy na Salonie swoją ofertę zaprezentują: Wydawnictwo Literackie, Grupa Foksal (Buchmann, Wilga, W.A.B.), Czytelnik, MUZA, LTW, Copernicus Center Press, In Rock Music Press, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie oraz katolickie Wydawnictwo Jedność i W Drodze. Na SCK wróciła też Krytyka Polityczna. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą wystawców.

Gratką dla miłośników literatury były niewątpliwie spotkania z najpopularniejszymi polskimi autorami. Z czytelnikami spotkali się m.in.: Katarzyna Puzyńska, Joanna Opiat-Bojarska, Karolina Oponowicz, Sylwia Chutnik, Joanna Fabicka, Marek Krajewski, Vincent. V. Severski, Adam Wajrak, Tomasz Sekielski, Wojciech Malajkat, Grzegorz Kalinowski, Arkady Paweł Fiedler, Grzegorz Kasdepke, Mariusz Ziomecki i Robert Drózd (Świat Czytników).

Salon Ciekawej Książki to również bogata oferta imprez towarzyszących. Od początku istnienia Salonu w programie znajdują się warsztaty edukacyjno-plastyczne przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej. Ich ideą jest rozwijanie zamiłowania do książek i czytania. W bieżącym roku tematyka warsztatów najczęściej dotyczyła twórczości Henryka Sienkiewicza. Wynika to z ogłoszenia przez Sejm RP roku 2016 Rokiem Sienkiewicza.

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem VI Salonu Ciekawej Książki  - link: