VII Salon Ciekawej Książki

Warsztaty dla dzieci Wydawnictwa Widnokrąg

Warsztaty dla dzieci Wydawnictwa Widnokrąg

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 8 lat oraz od 8 do 12 lat do udziału w warsztatach Wydawnictwa Widnokrąg. Zajęcia ze scenarzystą komiksowym Michałem Rzecznikiem pt. "JAK POWSTAJE KOMIKS" odbędą się w sobotę (25.11) o godz. 14.00. Natomiast warsztaty literacko-artystycznych pt. HISTORIA NOSY RENIFEROM MROŻĄCA” zaplanowane są w niedzielę (26.11) o godz. 11.00. 

  • JAK POWSTAJE KOMIKS? - WARSZTATY Z MICHAŁEM RZECZNIKIEM Jak powstaje komiks?Co to jest storyboard, splash, dymek? - warsztaty ze scenarzystą komiksowym Michałem Rzecznikiem, autorem najnowszego komiksu „Reformator. Marcin Luter”. Dzieci narysują postacie, zwierzęta, przedmioty, wydobywając ich cechy szczególne. Warsztaty przybliżają historię przełomu w 500. rocznicę Reformacji oraz proces tworzenia powieści graficznej. Liczba uczestników: 20. Wiek uczestników: 8-12 lat. Strefa B.
  • HISTORIA NOSY RENIFEROM MROŻĄCA” - TWORZYMY KSIĄŻKĘ HARMONIJKĘ. Autorskie warsztaty literacko-artystyczne z Niką Jaworską-Duchlińską na podstawie książki „Gang Fałszywych Mikołajów”. W ten zimowy dzień dzieci pomogą w rozwiązaniu zagadki na leśnej polanie. Poznają historię reniferów z książki i wyjaśnienie terminów detektywistycznych, wcielą się w tropicieli. Grupa śledczych, na podstawie wykonanych portretów pamięciowych Mikołajów, przesłucha świadków i ustali skład Gangu Fałszywych Mikołajów. Wyniki śledztwa młodzi detektywi przedstawią, rysując swoje wersje zdarzeń w książkach harmonijkowych, które zabiorą ze sobą do domu. Wiek uczestników: 5-8 lat. Niedziela - 26 listopada, godz. 11.00. Strefa D.

Zgłoszenia do udziału prosimy przesyłać na adres:  

Harmonogram warsztatów dla dzieci znajduje się na naszej stronie: http://www.targi.lodz.pl/targi/318-vii-salon-ciekawej-ksiazki/6198-dla-odwiedzajacych/warsztaty-dla-dzieci-i-mlodziezy/

gang mikolajow 1024x775 Reformator okladka 1 1