Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR 2021 - Edycja: 2021-03-19 - 2021-03-21

Miasto Partnerskie - Mikołajki

1 foto 62 Mikołajki mklimek3 mikołajki czyste 9

 

Mikołajki ze względu na położenie w samym sercu Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich to mekka żeglarstwa i jeden z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych na Mazurach. Od wiosny do jesieni tętni tu życie,  a odwiedzjący Nas turyści czerpią przyjemność z różnorodnych atrakcji zarówno tych na wodzie jak i na lądzie. Począwszy od kajaków poprzez statki białej floty czy rejs z kolacją na pokładzie jedynego w Polsce żaglowca śródlądowego zbudowanego według wzorców XIX-wiecznych brygów, cumującego przy promenadzie w Mikołajkach! W marinach i mniejszych portach można czarterować luksusowe jachty, a także houseboaty, których standardy równają się z hotelowymi. Nie brakuje też szybkich łodzi motorowych czy oferty dla windsurferów.  Na lądzie czekają nowoczesne hotele – wśród których są duże obiekty z rozbudowanym zapleczem SPA&Wellness, jak i te małe - butikowe, komfortowe apartamenty, ośrodki wypoczynkowe a dla miłośników spokoju i błogiego relaksu gospodarstwa agroturystyczne.

 
4 Mikołajki mklimek 35 mikołajkinocne 1 of 16 obłokisrebrzyste 1 of 1
 
 
W tym roku sezon rozpoczynamy rodzinną majówką z atrakcjami i aktywnościami dla małych i dużych. Następnie zapraszamy całe rodziny na rowerową przygodę w ramach Milko Mazury MTB Etap 6 – ,,W Krainie Sielawowego Króla” (21 czerwca). Najmłodsi zawodnicy mają 2 latka!  W ostatni weekend czerwca turbowrażeń –prędkości i adrenaliny – dostarczy flagowa impreza Mikołajek, czyli 77.Rajd Polski, drugi po słynnym Rajdzie Monte Carlo, najstarszy rajd samochodowy na świecie. Tydzień po Rajdzie Polski, zapraszamy na Dni Mikołajek (3-5 lipca), podczas których oprócz licznych koncertów odbędzie się tradycyjne wodowanie Króla Sielaw. 4- tego lipca w Mikołajkach zorganizowana zostanie najbardziej klimatyczna rybna impreza kulinarna na Mazurach - XIII Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie”. Będziecie mogli spróbować mazurskich ryb przyrządzanych na różne sposoby. Koniec lipca to czas, kiedy na naszym nabrzeżu goszczą licznie żeglarze i rozbrzmiewają żeglarskie piosenki. Organizowany jest wtedy 42.Festiwal Szantowy (31 lipca- 2 sierpnia), który w tym roku został rozbudowany o żeglarski piknik rodzinny. Do rocznego kalendarza dołączamy nowość, czyli ,,Mazurską Ucztę Drobiową” (8 sierpnia). Po ciepłym przyjęciu w ubiegłym roku odbędzie się także II Festiwal Piw Rzemieślniczych (21-23 sierpnia). To tylko niektóre imprezy, które zaplanowane zostały na tegoroczny sezon letni. Dokładny terminarz poszczególnych wydarzeń znajdziecie na naszej stronie internetowej mikolajki.pl i na www.facebook.com/miastomikolajki.
 
Z przyjemnością zapraszamy więc Was do Mikołajek, tutaj miło i aktywnie spędzicie swoje wakacje i każdą wolną chwilę, czego Wszystkim życzę 
 
Piotr Jakubowski
Burmistrz Miasta Mikołajki
herbpodpis
7 paralotnie 25 of 918 wioska 1 of 109 Mikołajki3
 
 
Wydarzenia Mikołajki 2020:
 
1-3 maja Majówka w Mikołajkach czyli ,,Morze, Góry i Mazury – Majówka z Radiem Zet”/Pl.Wolności (Centrum Mikołajek)

21 czerwca Milko Mazury MTB ETAP 6 Mikołajki ,,W Krainie Sielawowego Króla” /Pl.Wolności (Centrum Mikołajek)

26-28 czerwca 77.Rajd Polski /Tor Rajdowy/Pl. Wolności (Centrum Mikołajek)

3 lipca Dni Mikołajek: rozpoczęcie obchodów dni miasta, koncert Nicka Sincklera’a/Pl. Wolności (Centrum Mikołajek)

4 lipca Dni Mikołajek: XIII Festiwal Rybny ,,Rybkę na zdrowie” /Pl. Wolności (Centrum Mikołajek) – największa kulinarna impreza na Mazurach, w której króluje ryba słodkowodna w każdej postaci. 

Festyn gości najlepszych kucharzy, organizowane są warsztaty kulinarne oraz konkursy dla publiczności.

Wieczorem uroczysta parada statków, wodowanie króla sielaw i koncert Margaret.

5 lipca Dni Mikołajek: Święto Kolorów i Piknik Rodzinny/ plac przy Centrum Kultury ,,Kłobuk”

31 lipca-2 sierpnia – 42.Festiwal Szantowy – najstarszy w Polsce festiwal muzyki żeglarskiej 

8 sierpnia Mazurska Uczta Drobiowa / Pl. Wolności 

21-23 sierpnia – II letni Festiwal Piw Rzemieślniczych  /Pl. Wolności (Centrum Mikołajek)

28-29 sierpnia – Zakończenie lata i Rajd Kormoran/Tor Rajdowy/Pl. Wolności (Centrum Mikołajek)

6 grudnia – Mikołajki w Mikołajkach, VII Półmaraton Mikołajkowy


mklimek 1paradadnimiko 108 of 230

 
 


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz