XXV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR - Edycja: 2019-03-22 - 2019-03-24

,,Dookoła świata z Wydziałem Nauk Geograficznych UŁ''

W krainie mgieł i nostalgii. Impresje podróżnicze z Islandii – prof. Agnieszka Rochmińska
Islandia to mglista wyspa rzucona na głębokie wody Oceanu Atlantyckiego, to kraj fascynujący pod względem przyrodniczym: wulkany, lodowce, wodospady, gejzery, jeziora, rzeki anastomozujące. To tu „wodospady płyną do góry”, wiatr katabatyczny podcina nogi, zorza polarna rozświetla niebo, a z gorących kąpieli można korzystać „pod chmurką”. Wędrując po pustkowiach można częściej spotkać owce, konie i krowy niż człowieka, a szlaki trzeba wybierać tak, żeby nie narazić się elfom. Jest to kraj sympatycznych ludzi, którzy bardzo umiejętnie dostosowali swoje życie do tych surowych  warunków przyrodniczych.
 
22.03. (Piątek): 10.30-11.30
Sala Konferencyjna B

Portugalia - kraj korka, fado i CR7 – dr Andrzej Stasiak
Oprócz wskazanych w tytule symboli Portugalii zaprezentowane zostaną najważniejsze atrakcje turystyczne tego kraju. Odwiedzimy m.in. powszechnie znane portugalskie miasta: Lizbonę, Porto, Fatimę, Coimbrę, Bragę, jak i mniej znane, ale niezwykle urokliwe miasteczka: Sintrę, Aveiro, Viana de Castelo, Batalha, a także malownicze klifowe plaże Algarve. Nie zabraknie też opowieści o lokalnych specjałach kulinarnych: piri-piri, caldo verde, bacalhau, cataplana, ovos moles, pastel de nata, vinho verde…

22.03. (Piątek): 11.45-12.45
Sala Konferencyjna B

Uzdrowiska na Ukrainie - historia i współczesność – dr Łukasz Quirini-Popławski
Ukraina dysponuje 240 uzdrowiskami, co stawia ją w ścisłej europejskiej czołówce. Najliczniejsze i największe z nich położone są na Krymie. Ałuszta, Jałta czy Eupatoria mają bogate tradycje ruchu turystycznego. Z drugiej strony nazwy karpackich uzdrowisk, takich jak Truskawiec, Morszyn czy Worochta, budzą duży sentyment wśród naszych dziadków i są częścią polskiej historii. Zapraszam na podróż od początków do współczesności ukraińskich uzdrowisk.

22.03. (Piątek): 13.00-14.00
Sala Konferencyjna B

 Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz