XXV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR - Edycja: 2019-03-22 - 2019-03-24

Region Partnerski - Województwo Łódzkie

100 lecie lodzkie pop 01

Województwo łódzkie to raj dla miłośników turystyki aktywnej i region pełen turystycznych perełek! Łódzkie to pięć europejskich szlaków kulturowych: Bursztynowy, Cysterski, Romański, Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i Grunwaldzki. Obejmują najatrakcyjniejsze tereny regionu, najcenniejsze zabytki oraz wspaniałe ślady historii. Należą do nich m.in. kościół Św. Idziego w Inowłodzu, zamki w Łęczycy, Uniejowie, Besiekierach, Oporowie, kolegiata w Tumie, opactwo cystersów w Sulejowie, drewniane kościoły typu Wieluńskiego, Arkadia, Nieborów czy dom urodzenia Faustyny Kowalskiej oraz Maksymiliana Kolbe.  Miłośnicy przyrody znajdą w Łódzkiem lasy, rzeki, parki krajobrazowe i rezerwaty. Na turystów czekają wiekowe kościoły, klasztory, dwory i dworki, zamki i pałace, grody i kurhany. W tej historycznej scenerii odbywa się wiele imprez, począwszy od lokalnych wydarzeń kulinarnych, jak Święto Truskawki w Buczki, przez Święto Róży w Kutnie, a także Dożynki i Hubertus w Spale, po międzynarodowe turnieje rycerskie w Łęczycy.

Dwa akweny: Zalew Sulejowski na Pilicy i Zbiornik Jeziorsko na Warcie są idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Rzeki Warta, Pilica, Bzura i Rawka to znakomite szlaki kajakowe. W Łódzkiem powstał najdłuższy w Europie szlak konny, liczący 2 tys. km. Zwolennicy turystyki rowerowej mają do wyboru prawie sto szlaków, wiodących przez najciekawsze miejsca i okolice województwa.

Łódzkie to także zagłębie folkloru: barwne stroje łowickie, dzieła twórców ludowych, słynne kobierce kwiatowe w Spicymierzu. W wielu wioskach czekają na smakoszy regionalne dania i napoje oraz liczne gospodarstwa agroturystyczne.

Godne uwagi są również ślady przemysłowego rozwoju regionu w XIX wieku. Fabryki i pałace wielokulturowego regionu można podziwiać m.in. w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Krośniewicach. Perłą architektury przemysłowej jest sama Łódź. Zapraszamy!Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz