08 Listopada 2017

I Ogólnopolskie Targi Zatowarowania Centrów i Sklepów Ogrodniczych gardenCONTRACTING

Opis wydarzenia

W dniach 8 – 9 listopada br. odbyła się pierwsza edycja Targów Zatowarowania Centrów i Sklepów Ogrodniczych gardenCONTRACTING. Nowe wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim zorganizowane w formule B2B, adresowane było dla przedstawicieli branży ogrodniczej: właścicieli i kadry kierowniczej sklepów, centrów i hurtowni ogrodniczych, firm świadczących usługi projektowania i wykonywania ogrodów, architektów krajobrazu oraz przedstawicieli gminnych i miejskich zarządów zieleni.

W targach uczestniczyło ponad 70 wystawców. W większości byli to producenci i dystrybutorzy nasion, roślin, drzew i krzewów, nawozów, środków ochrony roślin, podłoży ogrodniczych, narzędzi i urządzeń wykorzystywanych do pracy w ogrodzie oraz innych akcesoriów ogrodniczych. Wśród wystawców gościliśmy też wydawnictwa prasy branżowej.


Targom towarzyszyła Akademia Biznesu Ogrodniczego, której gospodarzem była redakcja magazynu Biznes Ogrodniczy – branżowego patrona medialnego Targów gardenCONTRACTING. Prelegenci Akademi: Alicja Kulbicka – prezes wydawnictwa Media Experts, Jarosław Olewicz – prezes Media Experts i wydawca Biznesu Ogrodniczego oraz Renata Kozłowska – trener biznesu i ekspert w zakresie sprzedaży i zarządzania, podzielili się z słuchaczami swoją wiedzą w zakresie tematów interesujących  przede wszystkim właścicieli i managerów centrów i sklepów ogrodniczych. Zagadnienia prezentowane podczas prelekcji to odpowiedzi na kluczowe pytania każdego prowadzącego sprzedaż przedsiębiorcy: jakie są potrzeby współczesnego konsumenta? jak je rozpoznać? w jaki sposób im sprostać? jak komunikować się ze swoimi odbiorcami? jak nadążać za pojawiającymi się trendami na rynku? jak budować autentyczność swojej marki oraz jaki jest kierunek rozwoju biznesu ogrodniczego? W Akademii uczestniczyło ponad stu słuchaczy, w większości  byli to przedstawiciele sklepów i centrów ogrodniczych.

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym był Konkurs o Złoty Medal, mający na celu wyróżnienie i promocję najlepszych produktów prezentowanych przez wystawców podczas Targów gardenCONTRACTING 2017. Do konkursu zgłoszono 26 produktów w trzech kategoriach: zieleń w ogrodzie, technika w ogrodzie oraz inspiracje w ogrodzie.

Wśród nagrodzonych produktów znalazły się:

  • W kategorii zieleń w ogrodzie:

ZŁOTY MEDAL gardenCONTRACTING 2017 dla firmy A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie za produkt Picea glauca „Tennis Ball”

ZŁOTY MEDAL gardenCONTRACTING 2017 dla firmy NaturalCrop Poland Sp.z o.o. za produkt BIOgardena – ekologiczny nawóz interwencyjny

WYRÓŻNIENIE gardenCONTRACTING 2017 dla firmy Vila za produkt Nawóz do trawników pokrytych mchem Vila AntyMECH

WYRÓŻNIENIE gardenCONTRACTING 2017 dla firmy W.Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp.z o.o. za produkt Seria nasion MICROGREENS

  • W kategorii technika w ogrodzie:

ZŁOTY MEDAL gardenCONTRACTING 2017 dla firmy RAMP Sp. z o.o. za produkt Nożyce do cięcia żywopłotu Trzy Ostrza

WYRÓŻNIENIE gardenCONTRACTING 2017 dla firmy VICTUS-EMAK Sp. z o.o. za produkt  Rękawiczki Rostaing Maxfeel z funkcją obsługi Smartfona

WYRÓŻNIENIE gardenCONTRACTING 2017 dla firmy U-TEC Europe Sp.z o.o. za produkt  Green Farm – domowy ogród hydroponiczny

  • W kategorii inspiracje w ogrodzie: 

ZŁOTY MEDAL gardenCONTRACTING 2017 dla firmy ANMAX S.C. za produkt Obrzeże Gardener

W ramach targów odbyła się również Akcja Wielkiego Rabatowania. Do udziału w akcji przystąpiło ponad 30 wystawców, którzy przygotowali dla swoich klientów specjalne zniżki i  rabaty obowiązujące przy składaniu zamówień podczas targów. Rabaty sięgające nawet 30 % dotyczyły całego lub wybranego asortymentu z oferty wystawcy.

Pierwsza edycja gardenCONTRACTING została doceniona przez wielu przedstawicieli firm biorących w niej udział. Wśród zalet wydarzenia wymieniane są najczęściej: dogodna lokalizacja w centrum Polski, dostępność bazy hotelowej, idealny termin targów, biznesowy charakter -  B2B, sprawna organizacja, optymalna liczba wystawców, gwarantująca potencjalnym odbiorcom dostęp do pełnej oferty produktów z niemal każdego segmentu branży ogrodniczej. Powyższe atuty zauważone przez jej przedstawicieli stwarzają szansę na rozwój tego wydarzenia w kolejnych latach.

Krótka relacja z Targów przygotowana przez Biznes Ogrodniczy FILM

Zapraszamy na kolejna edycję gardenCONTRACTING,

która odbędzie się 28-29 listopada 2019 roku w Łodzi.

 

gardenCONTRACTING – ŁĄCZYMY BIZNES

 Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz