06 Kwietnia 2017

XX Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych

Opis wydarzenia

 Szanowni Państwo, sprzedaż biletów online oraz rejestracja bezpłatnych zaproszeń online na Targi Film Video Foto 2017 została zakończona. Informujemy że bilety można zakupić w kasie targowej w dniu dzisiejszym w godzinach od 10 do 15:30. Zaproszenia będzie można zarejestrować bezpośrednio w biurze organizacyjnym targów (stanowisko 1) Zapraszamy!!W terminie od 6 do 8 kwietnia, w hali Expo – Łódź, odbędzie się XX jubileuszowa edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych FILM VIDEO FOTO. To najważniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie wystawiennicze dedykowane branży fotograficznej, filmowej oraz rejestracji dźwięku i obrazu. W trakcie trzech dni imprezy swoją ofertę zaprezentuje blisko 130 wystawców, a równolegle odbędzie się ponad 100 warsztatów, prezentacji i spotkań autorskich.

Podczas Targów FILM VIDEO FOTO zostanie zaprezentowana szeroka oferta najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych, audio i wideo-filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku, a także postprodukcji. Przez trzy dni targowe pasjonaci fotografii i filmu zapoznają się z nowościami czołowych producentów i dystrybutorów
z Polski i zagranicy.

W tym roku będziemy gościć liderów branży fotograficznej, którzy zaprezentują nowości rynkowe. Olympus Polska zademonstruje sprzęt linii OM-D. OLYMPUS OM-D E-M1 Mark II to nowy bezlusterkowiec, który oferuje najwyższą jakość zdjęć i nieporównywalną szybkość działania, który będzie dostępny jako sam korpus lub zestaw z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO. Flagową linię najnowszych aparatów serii α oraz RX, a także wysokiej klasy obiektywy odwiedzający będą mogli zobaczyć i przetestować na stoisku firmy Sony Polska. Z kolei Canon Polska zaprezentuje najnowsze drukarki A2 oraz plotery do zastosowań graficznych dla branży kreatywnej, jak również legendarną serię aparatów EOS 5D czwartej generacji. LG Electronics przedstawiać będzie najnowsze, flagowe telefony LG G6 i pokaże różnice przy wykonywaniu zdjęcia standardowym obiektywem w smartfonie i obiektywem 125°, dostępnym jedynie w najnowszym produkcie LG. Jednocześnie na stoisku LG będzie można przetestować aparat LG K102017 z szerokim obiektywem do robienia seflie, zaprojektowanym z myślą o użytkownikach zafascynowanych robieniem tego typu zdjęć bez konieczności posiadania selfie stick’a.

Ofertę dedykowaną specjalistom z zakresu fotografii i edycji wideo przedstawi firma Eizo Polska. Sklepbeznazwy.pl zaprezentuje aparaty marki Fujifilm linii X oraz filtry NISI. GoPro zaprasza na swoje stoisko do poznania funkcjonalności uchwytu Karma Grip, który umożliwia filmowanie „z ręki”. Ofertę tabletów graficznych Wacom oraz oprogramowanie do montażu audio-wideo Sony Creative Software będzie można przetestować dzięki obecności firmy Pixonet. Najnowocześniejsze rozwiązania służące wideofilmowaniu, fotografii i postprodukcji zaprezentuje BEiKS.

Różnorodną ofertę fotoalbumów i fotoksiążek dla profesjonalnych fotografów przedstawią: Najlepszefoto.pl oraz CEWE. Urządzenie do montażu fotoksiążek otwieranych na płasko można będzie obejrzeć i wypróbować na stoisku firmy Profitek. Urządzenia typu „wirnikowce”, potocznie zwane dronami, oraz sprzęt dedykowany filmowaniu z powietrza dostępne będą na stoiskach firm aeroMind oraz Dilectro. Ale to tylko namiastka tego co można obejrzeć, dotknąć i przetestować podczas Targów FILM VIDEO FOTO.

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. zaproponuje swoje rozwiązania dla osób aktywnych, które wiele podróżują i potrzebują korzystać z usług bankowych w nieprzewidzianych miejscach, czasie i sytuacjach. Rachunek VIPkonto wraz z kartą kredytową World MasterCard oraz aplikacją BPS Mobilnie zapewniają komfort korzystania z usług Banku oraz poczucie bezpieczeństwa finansowego. Goście Targów będą mieć możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym Banku BPS „Bankowość mobilna w obiektywie”.

Zadaniem uczestników jest wykonanie smartfonem zdjęcia inspirowanego bankowością mobilną. Przewodniczącym jury jest fotograf i podróżnik Jacek Bonecki, a partnerami Fujifilm oraz Instax. Konkurs będzie trwał do 17 kwietnia br. Dla zwycięzców przewidziane są takie nagrody jak smartfon, drukarki fotograficzne Fuji Film, aparaty Instax, czy pobyt w hotelu Eva Park w Konstancinie-Jeziornie.

Targi FILM VIDEO FOTO to nie tylko prezentacja nowości produktowych ze świata fotograficznego, filmowego oraz audio-wideo. To także możliwość spotkania ze znanymi i doświadczonymi ekspertami w tych dziedzinach. Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach podzielonych na bloki tematyczne związane z fotografią, filmem i edycją obrazu. Spotkania przygotowane zostały zarówno z myślą o amatorach, jak i profesjonalistach. Gośćmi tegorocznej edycji będą znani fotografowie: Chris Niedenthal, Jacek Poremba, Marek Arcimowicz, Jacek Bonecki oraz Marcin Dobas.

Podczas targów będzie można rozwinąć swoje umiejętności fotografowania, uczestnicząc w warsztatach praktycznych, np. z fotografii lotniczej, portretowej, czy wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich obowiązujących w Internecie. Na warsztatach obróbki obrazu uczestnicy poznają tajniki programu Adobe Photoshop oraz zarządzania kolorem, zaś wszyscy zainteresowani fotografowaniem smartfonem będą mogli udoskonalić swój warsztat na spotkaniu z Jackiem Boneckim.

Niecodzienną okazją do spotkania uznanych artystów będą prezentacje i spotkania autorskie w „Strefie Sztuki”. Zaproszeni goście przedstawią swój dotychczasowy dorobek oraz zainspirują publiczność do podejmowania nieszablonowych działań w dziedzinie fotografii. Podczas jubileuszowej edycji będzie można spotkać się, m.in. z: Magdaleną Franczuk, Sonią Firlej, Pawłem Brzezińskim, Arcadiusem Mauritzem czy Yulią Krivich, a także obejrzeć wystawy fotograficzne takich artystów jak Agata Serge czy Izabela Urbaniak.

Fani fotografii i wideofilmowania, którym nie uda się przyjechać do Łodzi, będą mogli śledzić targi on-line. Fotograficzny Program bez Nazwy, który jest patronem medialnym imprezy, wzorem lat ubiegłych, przez dwa dni będzie relacjonował na żywo targi FVF 2017. Transmisja live, począwszy od 6 kwietnia, dostępna jest na stronie internetowej www.programbeznazwy.pl

 

Godziny zwiedzania
• 6 kwietnia 2017 (czwartek) - od 10:00 do 18:00 – dzień tylko dla profesjonalistów
• 7 kwietnia 2017 (piątek) - od 10:00 do 18:00
• 8 kwietnia 2017 (sobota) - od 10:00 do 16:00

Bilety na targi można nabyć on-line w promocyjnej cenie:
• bilet jednorazowy normalny (ważny tylko 8 lub 9.04) online / kasa - 15.00 / 20.00 PLN
• karta dla profesjonalistów (3-dniowa) online / kasa - 30.00 / 40.00 PLN

  

 

Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz