Nici stosowane w lotnictwie, aeronautyce i przemyśle obronnym, tkaniny i konfekcja techniczna wykorzystywana przy produkcji odzieży ochronnej i sprzętu przeciwpożarowego, laminaty, techniczne

materiały używane w przemyśle obuwniczym i skórzanym, barwniki reaktywne, substancje bioaktywne przeznaczone do wykańczania tkanin, a także specjalistyczne maszyny do cięcia i zszywania oraz najnowsze modele barwiarek – to wszystko zaprezentowane zostanie podczas II Targów Technicznych Wyrobów Włókienniczych 2014, które odbędą się 16 i 17 października br w Hali EXPO-ŁÓDŹ.

Targi dedykowane są firmom stosującym w swoich produktach techniczne wyrobów włókiennicze. Zakres towarowy targów obejmuje również maszyny do ich produkcji oraz środki pomocnicze i wykończalnicze. Wydarzenie jest doskonałą okazją do nawiązania kontaktów handlowych dla przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki powiązanych z branżą technicznego włókiennictwa.

Podczas dwóch dni imprezy swoje wyroby zaprezentuje blisko 50 wystawców. Produkowane przez nich techniczne wyroby włókiennicze mają zastosowanie niemal we wszystkich dziedzinach życia: medycynie, przemyśle samochodowym, lotniczym i meblarskim, budownictwie czy drogownictwie. Wśród wystawców są wiodący producenci oraz dystrybutorzy: przędzy, włókna, tkanin, dzianin i włóknin technicznych, nici, pasmanterii, barwników, maszyn i urządzeń oraz technicznych wyrobów włókienniczych przeznaczonych dla przemysłu skórzanego. Na targach nie zabraknie też nowości produktowych oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Szeroko zaprezentowane będą m.in. laminaty wykorzystywane w przemyśle bieliźniarskim, samochodowym, meblarskim i medycznym. Przygotowano również Strefę Prezentacji Multimedialnej, w której wystawcy w ciekawej formie będą mogli przedstawić profil swojej firmy oraz produkty i usługi.

Targi są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i oczekiwania branży, w której tekstylia techniczne są jedną z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej innowacyjnych dziedzin. Impreza ma tworzyć przyjazną atmosferę dla rozwoju i kontaktów biznesu włókienniczego ze środowiskiem akademickim, a w przyszłości zaowocować nowymi inwestycjami i ekspansją gospodarczą.

Targi cieszą się rosnącym zainteresowaniem przedstawicieli branży. Ich znaczenie doceniają również eksperci świata nauki. O zapotrzebowaniu na tego typu wydarzenie najlepiej świadczy fakt zwiększenia o 75 proc. – w porównaniu do roku ubiegłego – powierzchni wystawienniczej, na której firmy zaprezentują swoją ofertę.

ttww

Konferencja Technicznych i Specjalnych Wyrobów Włókienniczych InnovaTex 2014

16 października (czwartek) odbędzie się Konferencja Innovatex 2014 pod hasłem „Wypełnij swój świat tekstyliami” organizowana wspólnie z Politechniką Łódzką. Konferencja jest integralną częścią TTWW i będzie pełnić funkcję platformy wymiany wiedzy i doświadczeń. Umożliwia również nawiązanie kontaktu w celu nawiązania współpracy między światem nauki i biznesu. Tematy poruszane podczas Konferencji dotyczyć będą możliwości zastosowania nowoczesnych technologii
w produkcji włókienniczej w małych i dużych firmach.

Tematy poruszane podczas Konferencji:

• ochrona życia codziennego i podnoszenia jego komfortu (tekstylia medyczne i higieniczne, tekstylia do rehabilitacji i rekreacji) - MEDTEX
• ochrona życia i środowiska pracy, włókienniczych środkach ochron osobistych (tekstylia
do ochrony środowiska pracy) - PROETEX
• zdrowy dom, tekstylia do budownictwa, tekstylia wystroju wnętrz - BUDTEX
• bezpieczny transport, tekstylia dla wyposażenia środków transportu, geotekstylia, tekstylia do ochrony dróg - GEOTTEX
• zdrowa żywność, woda i powietrze, tekstylia do ochrony roślin i zwierząt, tekstylia
do ochrony środowiska naturalnego – AGROTEX

Podczas konferencji wygłoszonych zostanie 29 referatów przez reprezentantów najważniejszych instytucji naukowych w Polsce, w tym m.in. Politechnikę Łódzką, Instytut Włókiennictwa, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX, Centralny Instytut Ochrony Pracy – PIB oraz Instytut Przemysłu Skórzanego. Tegoroczną nowością jest sesja posterowa, podczas której zostanie zaprezentowanych 13 posterów.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się 16 października (czwartek) o godzinie 10:30 w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

Godziny zwiedzania:
16 października – 10.00-18.00
17 października – 10.00-17.00

Targi odbędą się w Hali EXPO-ŁÓDŹ, przy al. Politechniki 4.

Kontakt:
Edyta Winiarska
Kierownik projektu
tel. +48 605 672 517, + 48 42 633 10 69
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz