19 listopada (sobota) w ramach VI Salonu Ciekawej Książki, odbędzie się gra miejska inspirowana najnowszą powieścią Katarzyny Bondy pt. „Lampiony”. Lista uczestników gry miejskiej jest już zamknięta. 

Gra miejska przygotowana przez firmę Acora Events to jedyna w swoim rodzaju podróż po Łodzi. Zadania zaplanowane są głównie w miejscach, gdzie dzieje się akcja „Lampionów”. Będą to: Stajnia Jednorożców, Hotel Andels, okolice siedziby TVP3, ulic: Narutowicza i Lutomierskiej. Nie zabraknie również ulicy Piotrkowskiej i Ogrodowej oraz krańcówki przy ul. Północnej. Rozgrywkę stoczą pomiędzy sobą drużyny liczące od 1 do 5 osób. Zespoły, znając punktację za wykonanie poszczególnych zadań, same zdecydują, które z nich wykonają, i w jakiej kolejności. Integralną częścią gry jest „pokój zagadka”, przygotowany przez ekipę Mysterious Rooms. Pokój tematycznie nawiązuje oczywiście do „Lampionów” Katarzyny Bondy. W jednym z zadań, w role bohaterów książki wcielą się również aktorzy Teatru Nowego, który włączył się w realizację przedsięwzięcia.

W grze wykorzystana zostanie nowoczesna technologia. Uczestnicy wyposażeni zostaną w tablety TamTu, z autorską aplikacją, w której na bieżąco należy wpisywać odpowiedzi z poszczególnych zadań. Pozwoli to śledzić postępy własne i konkurencji, lecz przed końcem gry podgląd rankingu zostanie wyłączony.

Gra odbędzie się 19 listopada (sobota) w godz. 10.30 – 13.30. Start i meta gry to oczywiście Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie odbywa się VI Salon Ciekawej Książki. Zbiórka zakwalifikowanych uczestników o godz. 10.00 – sala 304. Wyniki zostaną ogłoszone natychmiast po zdaniu tabletów na mecie. Zwycięska drużyna otrzyma trylogię: „Pochłaniacz”, „Okularnik” i „Lampiony” z dedykacją i autografem Katarzyny Bondy. Nagrodzona zostanie także drużyna, która otrzyma najwięcej „lajków” pod swoimi zdjęciami zamieszczonymi na facebookowym profilu gry miejskiej.

Zapraszamy również do zapoznania się z programem VI Salonu Ciekawej KsiążkiBądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz