Wystawa ŚWIAT W OBIEKTYWACH SIGMA - XI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego

Firma K-Consult zaprasza na wystawę prac dwóch fotografów z teamu SIGMA PRO - Jacka Kudłatego i Mateusza Moskalika, na co dzień wspieranych przez markę Sigma. Wystawa będzie prezentowana przez cały czas trwania targów w rękawie łączącym hale nr 2 i 3.

 

JACEK KUDŁATY (www.prorock.com.pl) urodził się w 1972 roku we Wrocławiu. Podróżnik i fotograf ekipy SIGMA PRO, należący jednocześnie do ścisłej czołówki polskich wspinaczy skalnych. Ma na swoim koncie organizację licznych egzotycznych ekspedycji, których celem było wytyczenie nowych, ekstremalnie trudnych dróg wspinaczkowych w wielu nieznanych zakątkach naszego globu od Laosu po Meksyk i od Alaski po Madagaskar. Jego życie i wyprawy są spełnieniem wszystkich trzech pasji: wspinaczki, podróży i fotografii. Zdjęcia Jacka publikuje zarówno branżowa prasa fotograficzna jak i magazyny o tematyce podróżniczej, górskiej i innej, w kraju i za granicą. Jest też autorem wielu wystaw, prezentacji multimedialnych i zdjęć do katalogów branży fotograficznej i outdoorowej.
Jacek od lat realizuje swoje plany eksploracyjne i ambitne cele sportowe dzięki współpracy z firmą Alpinus (www.alpinus.pl ) będąc członkiem elitarnej czteroosobowej grupy wspinaczy pod nazwą ALPINUS EXPEDITION TEAM (http://www.alpinus.pl/strona.php?p=24 ).
Ostatni wyczyn ekipy ALPINUS EXPEDITION TEAM to listopadowa wyprawa do Chin. W prowincji Guanxi w okolicach miasteczka Yangshuo na kilkusetmetrowych wapiennych mogotach, sterczących wprost z pól ryżowych wyprawie udało się wytyczyć niezwykle spektakularną drogę o nazwie "Full Moon", którą Jacek po przejściu wycenił na 8B+. Tym samym jeszcze raz podniósł poprzeczkę (zawieszoną zresztą przez siebie w roku 2004 w RPA, na nowej drodze o nazwie "Mama Africa" 8B ) i prowadził najtrudniejszą drogę sportową, jaką kiedykolwiek wytyczyli polscy wspinacze poza granicami kraju.

 

MATEUSZ MOSKALIK (ur.1978) – z wykształcenia fizyk, z zamiłowania fotograf i polarnik, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, doktorant w Zakładzie Badań Polarnych i Morskich Instytutu Geofizyki PAN, członek ekipy SIGMA PRO. Jeszcze jako student został uczestnikiem XXVI Wyprawy Polarnej PAN na Spitsbergen. Spędził wtedy ponad rok w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie. Od tamtej pory niemal każdy sezon wiosenno-letni spędza na Spitsbergenie, łącząc działalność naukową z realizowaniem swoich pasji – fotografii przyrodniczej i penetracji jaskiń lodowcowych.
Głównym i ulubionym tematem jego zdjęć pozostaje niezmiennie przyroda obszarów subarktycznych. Specjalizuje się w dokumentowaniu zachowań zwierząt w ich środowisku naturalnym. Równie chętnie fotografuje krajobrazy, zarówno te majestetyczne i niedostępne, jak i te, na których piętno swojej działalności odcisnął człowiek.
Współorganizator Festiwalu Polarnego, autor licznych prezentacji, wystaw fotograficznych, nagradzany na konkursach fotograficznych. Swoje fotografie publikuje także w czasopismach o tematyce popularno-naukowej, przyrodniczej, turystycznej i fotograficznej. Do tej pory współpracował z magazynami: Wiedza i Życie, Ptaki Polski, Woliera, N.P.M., Góry, Globtroter, Extremium, Foto-Kurier oraz z serwisem internetowym Geozeta.pl i wyprawy.onet.pl. Stale współpracuje z kilkoma producentami sprzętu i wyposażenia fotograficznego.

Strony internetowe
www.arktyka.org.pl  (Arktyka – wyprawy przyrodniczo-fotograficzne)