Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR 2020 - Edycja: 2020-05-29 - 2020-05-31

,,Czy leci z nami królik, czyli dzieciństwo w podróży.''

Przechwytywanie1244t5242

To gratka dla rodziców myślących o podróżowaniu z dziećmi. Zarówno dla tych, którzy wyjeżdżali dużo, zanim zostali rodzicami, a teraz boją się spróbować, jak i dla tych, którzy podjęli niezbyt udane próby. Walczymy z przeświadczeniem, że z dziećmi jesteśmy skazani co najwyżej na wyjazd typu all-inclusive i że nawet nie ma co marzyć o opuszczeniu choć na chwilę hotelu z basenem. Pokażemy, że można wziąć sprawy w swoje ręce i przeżywać fascynujące przygody całą rodziną.

"Czy leci z nami królik, czyli podróże pewnej rodziny" to poradnik, przewodnik i inspiracja dla rodziców, którzy marzą o podróżach z dziećmi. To album wydany w lekkiej i praktycznej formie z ponad 200 zdjęciami, pamiętnik z podróży dzień po dniu! Doradzamy, jak zaplanować rodzinne wyprawy, jak się spakować, prezentujemy konkretne inspirujące trasy i pomysły na wspólne aktywności. Książka świetnie wpisuje się w coraz silniejszy trend podróżowania z dziećmi. Jednocześnie bardzo dobrze realizuje funkcję poradniczo-inspiracyjną, bardzo poszukiwaną w obecnych czasach w książkach i w treściach w Internecie.
 
Książka:
• zawiera relacje z licznych podróży autorów do Ameryki Północnej i Azji
• pełna jest ciekawostek, anegdot, niebanalnych historii 
• wzbogacona jest o mapki, wskazówki praktyczne, przydantne linki
• 7 rozdziałów, 330 stron, ponad 200 zdjęć
+NIESPODZIANKA dla najmłodszych -  zeszyt zabaw, 16 stron z kolorowankami i zadaniami dla dzieci w różnym wieku przy zakupie GRATIS!
 
Z epilogu do książki
Gdybyśmy jeszcze raz stanęli przed wyborem: podróże czy dziecko, wybralibyśmy dziecko, bo jego posiadanie nie oznacza rezygnacji z marzeń, porzucenia dotychczasowych pasji i odmawiania sobie prawa do przygody. Po pięciu latach wspólnego podróżowania wiemy, że dziecko można wychować w każdych okolicznościach przyrody i pod każdą szerokością geograficzną. Co więcej, śmiemy twierdzić, że na drugim końcu świata dziecko jest bardziej „współpracujące” niż w domowych pieleszach i łatwiej przejść z nim przez pewne ważne momenty niemowlęctwa, np. odstawienie smoczka czy zrezygnowanie z pieluch na rzecz nocnika. Przede wszystkim jednak rodzinne podróżowanie uczy bycia razem, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i dzielenia się szczęściem, a także doceniania piękna otaczającego świata i tolerancji do innych kultur, ras, religii. 
Podróżowanie od zawsze było naszą wspólną pasją, najpierw narzeczeńską, potem małżeńską. Teraz myślę, że możemy to przyznać z pełną świadomością, jest naszą rodzinną pasją. Zaszczepiliśmy ją Gabi i będziemy pielęgnować ją przez kolejne wspólne lata podróży i przygód. Mamy nadzieję, że wyrośnie na świadomą podróżniczkę i ciekawą świata kosmopolitkę. Zatem, jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy wyruszyć w podróż z dzieckiem, to nie traćcie czasu, tylko pakujcie walizki! Świat stoi przed Wami otworem.

O autorach  
Rodzina podróżników, która razem odwiedziła już kilkanaście krajów na pięciu kontynentach. Zanim na świecie pojawiła się ich córka Gabi, Lila i Arek zdążyli objechać razem lub oddzielnie – w czasach, gdy jeszcze los ich ze sobą nie połączył – spory kawałek globu. Swoje eskapady z okresu „przed Gabi” opisali w pięknie wydanym, dwujęzycznym albumie Toros Bravos Sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa, którego premiera odbyła się na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy w 2019 roku. Gdy akurat nie podróżują, to mieszkają w Gdyni, gdzie Lila prowadzi swoją szkołę językową La Mancha i pracuje jako tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego, a Arek prowadzi projekty informatyczne, po godzinach rozwijając zamiłowanie do fotografii i numizmatyki. Gabi na razie uczęszcza do przedszkola i jeszcze nie wie, kim zostanie w przyszłości.
 
Recenzja książki
"Czy leci z nami królik"? to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników podróżowania i odkrywania tego, co nietuzinkowe, niebanalne i nieoczywiste. Wypełniony przepięknymi zdjęciami pamiętnik Autorów z ich rodzinnych podróży pozwala nie tylko zwiedzić odległe, a przy okazji jakże fascynujące, miejsca, ale również rozsmakować się nimi i nabrać apetytu na natychmiastowe złapanie plecaka samemu i doświadczeniu wszystkiego na własnej skórze. Cudna lektura!
- Agatha Rae, pisarka

l.p.a.w.g.w


Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz