VIII Salon Ciekawej Książki

Sobota - 17-11-2018 r.

PROGRAM

VIII Salon Ciekawej Książki
sobota, 17 listopada 2018 r

 

SCENA

godz. 11:00 – 12:00         Rozwiązanie konkursu  „Afisz z Niepodległością”
organizator:                     Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, Wydawnictwo Literatura

godz. 12:00 – 13:00         Występ chóru dziecięcego z recitalem "Pieśni Patriotycznych"
organizator:                     Wydawnictwo Literatura

 

SALA KONFERENCYJNA   A (I piętro)

godz. 11:00 – 12:00         "Edelman- opowieść graficzna" - spotkanie z twórcami powstającego komiksu
                                           o niezwykłym życiu Marka Edelmana.
organizator:                      Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Stowarzyszenie Twórców Contur

godz. 12:00 – 13:00         "Detoks" - kryminał osadzony w łódzkiej scenerii,  spotkanie autorskie z Krzysztofem Domaradzkim
organizator:                      Wydawnictwo Czarna Owca

godz.13:00 – 14:00         Publicystyka orężem walki o równouprawnienie, prowadząca, Dr Sylwia Wielichowska
organizator:                    Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

godz. 14:00 – 15:00         Spotkanie wokół książki „Łódzcy bohaterowie 1918 roku” poświęconej wybitnym postaciom zaangażowanym
                                          w budowanie niepodległej ojczyzny oraz naszego miasta. Z autorami – Witoldem Jarno
                                          i Przemysławem Waingertnerem – rozmawia Adam Sitarek.
organizator:                      Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

godz. 15:00 – 16:00         Spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem dot. "100 lat Niepodległości 
                                          Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy Przywódców"
organizator:                     Wydawnictwo Agora

godz. 16:00 – 17:00         „Miastoprojektanci „ i Łódź, która nie powstała” – spotkanie z Błażejem Ciarkowskim
organizator:                      Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński

 

SALA KONFERENCYJNA   B (I piętro)

godz. 15:00 – 16:00        Premiera "Przewodnika po secesji w Łodzi" Marii Nowakowskiej
organizator:                    Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju Regio

 

SALA WARSZTATOWA

godz. 10:30 – 13:30         "DoWolność tworzenia" - indywidualne warsztaty twórcze dla dzieci
                                          (przygotowywanie zakładek, puzzli, wyklejanek i innych prac)
organizator:                      Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi

godz. 13:30 – 14:00         Warsztaty ozdabiania przedmiotów masami plastycznymi
organizator:                     Stepp  

godz. 14:00 – 15:00         Warsztaty muzyczne - Izabella Klebańska
organizator:                     Wydawnictwo Literatura

godz. 15:00 – 16:00         Warsztaty ilustracyjne z Iwoną Całą   
organizator:                     Wydawnictwo Literatura  

godz. 16:00 – 17:00         Warsztaty z lalek motanek, prowadzący Julita Pierzchała 
organizator:                     Jupienter

 

STREFA WARSZTATOWA

godz. 10.00 – 11.00         „Kraina Mikołajka – warsztaty około komiksowe dla dzieci (4-8 lat)
organizator:                     Wydawnictwo Kurc

godz. 11:00 – 12:00         Warsztaty malowania na szkle, tkanie igłą gobelinową
organizator:                     Warsztat Terapii Zajęciowej przy S.O.S. nr 3 w Łodzi

godz. 12:00 – 14:00         Zakładki z pomponami - twórcze warsztaty plastyczne,
                                          wykonywane własnoręcznie - 15% zniżki na zakupy w salonach Empik
organizator:                     EMPIK  

godz. 14:00 – 15:30         Warsztaty edukacyjne i prezentacja gier (memory, domino, puzzle) oraz wystawy "Ojcowie niepodległości"
organizator:                     Instytut Pamięci Narodowej  

godz. 15:30 – 16:30         Warsztaty z folii termokurczliwej
organizator:                     Stepp