XXI Łódzkie Targi Edukacyjne

PROGRAM TARGÓW

PROGRAM TARGÓW

Obecna 21 edycja Łódzkich Targów edukacyjnych to bogata oferta wystawiennicza oraz szereg imprez towarzyszących skierowanych do młodzieży, rodziców oraz kadry pedagogicznej. Podczas tegorocznych Targów nie zabrakcie cyklu "Wielkie Lekcje..", biegu eduRun oraz konferencji i seminariów dla kadry pedagogicznej. Uczniowie będą mieli okazję pograć w gry w Strefie Gier oraz podziwiać pokazy na scenie, przygotowane przez naszych wystawców i partnerów.

Dzięki owocnej współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odwiedzający będą mieli okazję skorzystać z punktów doradztwa zawodowego, w których specjaliści będą przeprowadzać pomiary predyspozycji zawodowych. Nie zabraknie też obszernej oferty konferencji, warsztatów i seminariów m.in. konferencja „Wymiary edukacji prawnej w Łodzi: teoria i praktyka” przy udziale sędzi Anny Marii Wesołowskiej czy konferencja „Szkoła w chmurze” poświęcona wdrożeniu w szkołach innowacyjnego narzędzia jakim jest Office 365.

Po raz pierwszy na Targach swoją ofertę zaprezentuje Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi wzbogacając zakres wydarzeń towarzyszących o wykłady i warsztaty m.in. „Nowatorskie metody pracy z małym dzieckiem”. Oferta WODN to również seminaria, a wśród nich przygotowane wspólnie z Kuratorium Oświaty w Łodzi seminarium p.t. „Turystyka i krajoznawstwo dzieci i młodzieży”, dotyczące bezpiecznego wypoczynku uczniów.

Już po raz trzeci Łódzkim Targom Edukacyjnym towarzyszyć będzie bieg na 1 milę eduRun, którego celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej młodzieży oraz promocja zdrowego stylu życia. Jest to także znakomity sposób na urozmaicenie dnia szkolnego. Każdy otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal i koszulkę. Dla najlepszych nasi partnerzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Udział w biegu jest bezpłatny, a zapisy trwają do 27.02.2018 roku (można zgłosić się online: www.zapisy.inessport.pl).

Po raz drugi w planie Targów będzie można znaleźć cykl spotkań „Wielkich Lekcji…”, których celem jest zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką. Lekcje prowadzone będą przez znane i cenione osoby oraz specjalistyczne instytucje i placówki. Tegoroczna edycja to m.in. Wielka Lekcja Projektowania Gier Planszowych z REBEL.pl, Wielka Lekcja Przedsiębiorczości, Wielka Lekcja Cyberbezpieczeństwa, Wielka Lekcja Historii i oczywiście Wielka Lekcja W-Fu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi.