XXI Łódzkie Targi Edukacyjne

PROGRAM TARGÓW

PROGRAM
XXI Łódzkich Targów Edukacyjnych 1-2 marca 2018 r.
1 marca 2018 r. (czwartek) 
godziny zwiedzania 10:00-18:00

 

SCENA

godz. 9.30 – 10.00             Uroczyste otwarcie XXI Łódzkich Targów Edukacyjnych

godz. 10.05 – 10.30           Pokaz mody
organizator:                         Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

godz. 10.45 – 11.00           Pokazy sztuk walki
organizator:                        Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Kokoro”

godz. 11.05 – 11.25           Świat Dłoni
organizator:                         Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie

godz. 11.30 – 11.55           Przedstawienie „Karnawał zwierząt”
organizator:                         Koło Teatralne „Blask”, ZSP nr 5

godz. 12.00 – 12. 50          Pokaz musztry wojskowej z elementami taktyki. (Klasa wojskowa)
                                           Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna i bezpieczeństwa wewnętrznego)
                                           Pokaz sztuk walk – obezwładnienie uzbrojonych przeciwników w broń palną, pokaz technik
                                           mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.
                                           (Klasa wojskowa, policyjna, bezpieczeństwa wewnętrznego, stewardesy)
organizator:                       Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

godz. 13.00 – 13.15         Pokaz fryzur oraz stylizacji i charakteryzacji historycznych w oparciu o bajkę „Kopciuszek”
organizator:                       Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi 

godz. 13.20 – 13.40           Pokaz mody
organizator:                        Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

godz. 13.45 – 14.05           Pokaz doświadczeń chemicznych
organizator:                         Studenckie Koła Naukowe NANO i TROTYL z Wydziału Chemicznego PŁ

godz. 14.10 – 14.50          Pokaz akcji ratownictwa chem-ekol polegający na podjeździe samochodu gaśniczego,
                                          sprawieniu linii |gaśniczej i rozłożeniu na miejscu działań gaśniczych sprzętu do ratownictwa
                                          chemicznego, czyli: beczek, pomp, wałków sorbcyjnych, ewakuacji manekina, poszkodowanego,
                                          wykorzystamy też inne środki pozoracji. (Klasa strażacka)
                                          Pokaz ewakuacji poszkodowanego i szybkiego sprawiania linii gaśniczej. (Klasa strażacka)
organizator:                       Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

STREFA PRAKTYCZNYCH LEKCJI ZAWODU

godz. 11.10 – 11.55           Praktyczna lekcja - Sztuka ubierania manekinów
organizator:                         Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

godz. 12.10 – 12.55           Praktyczna lekcja – Czy wiesz co jesz?
organizator:                         Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi 

godz. 13.30 – 14.15           Praktyczna lekcja – warsztaty ogrodniczo - architektoniczne
organizator:                         Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi 

godz. 14.20 – 15.05           Praktyczna lekcja – warsztat optyczny
organizator:                         Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi 

 

SALA KONFERENCYJNA A (ŁCDNiKP)

godz. 10.00 – 12.30           Forum Pracodawców i Dyrektorów Szkół Zawodowych
prowadzenie:                      J. Orda, M. Stompel

godz. 13.00 – 15.00           Wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego z udziałem pracodawców
prowadzenie:                      M.Sienna

godz. 15.00 – 18.00           Szkoła w chmurze m.in. Wdrożenie usług Office 365 w łódzkich szkołach
prowadzenie:                      A. Koludo, pracownicy Ośrodka Nowoczesnych Technologii Informacyjnych

 

SALA KONFERENCYJNA B

godz. 10.00 – 11.00           Zasady rekrutacji na studia I i II stopnia do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
organizator:                         Adam Borkowski, Samodzielny Referent, Dział Promocji i Rekrutacji SGH

godz. 11.00-12.00                WIELKA LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
prowadzenie:                        Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego

godz. 12.00-13.00                Pokaz uczniów 
organizator:                           Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

godz. 13.00-14.00                WIELKA LEKCJA CYBERBEZPIECZEŃSTWA
prowadzenie:                        Michał Siek, Społeczna Akademia Nauk

godz. 14.00-15.00                Edukacja dla zawodów przyszłości
prowadzenie:                        Społeczna Akademia Nauk

godz. 15.00-16.00                Puzzle kompetencji zawodów przyszłości
prowadzenie:                        Społeczna Akademia Nauk

 

SALA KONFERENCYJNA C (WODN w Łodzi)

 

godz. 9:00 - 10:00              Filmoterapia- krótki przegląd wartościowych filmów dla widza w każdym wieku
prowadzenie:                       Renata Jagodzińska

godz. 10:00 - 10:30            „Przegląd Edukacyjny” – jako sieć medialna (spotkanie w 24-lecie powstania pisma
                                             nauczycieli
prowadzenie:                       Anna Iwecka Okońska

godz. 10:30 - 11:30           Zagadki i szarady matematyczne
prowadzenie:                      Kinga Gałązka

godz. 11:30 - 13:30           Nowatorskie metody pracy z małym dzieckiem
prowadzenie:                      M. Matczak, A.Maciejewska

godz. 13:30 - 14:30           Wychowanie dzieci w dwujęzyczności w przedszkolu
prowadzenie:                      M. Matczak, A.Maciejewska

godz. 14:30 - 15:30            Łódzkie Orlęta, Spadkobiercy Niepodległości. Założenia i program czwartej fazy projektu
                                            edukacji patriotycznej. „Regionalna edukacja patriotyczna i wychowanie patriotyczno
                                            obronne młodzieży szkolnej, oparte na łódzkich tradycjach walk o niepodległość
prowadzenie:                       Tadeusz Z. Bogalecki

godz. 15:30 - 16:30            Przedsiębiorczy uczeń w edukacji wczesnoszkolnej – założenia projektu w ramach
                                            edukacji ekonomicznej „Od grosika do złotówki”
prowadzenie:                       B.Rajska

godz. 16:30 - 18:00           Narzędzia TIK dla kreatywnego nauczyciela
prowadzenie:                      M.Murowaniecka, A.Pilichowska

 

  HALA MOSiR 

godz. 10.30-12.30              WIELKA LEKCJA W-Fu
organizator :                        MOSiR Łódź, Elżbieta Nowak  

 
2 marca 2018 r. (piątek)
godziny zwiedzania 9:00-16:00
 

SCENA

godz. 10.05 – 10.30           Pokaz mody
organizator:                         Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

godz. 10.45 – 11.00           Pokazy
organizator:                        Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Kokoro”

godz. 11.05 – 11.50         Pokaz musztry wojskowej z elementami taktyki. (Klasa wojskowa)
                                          Pokaz zatrzymania dynamicznego. (Klasa policyjna i bezpieczeństwa wewnętrznego)
                                          Pokaz sztuk walk – obezwładnienie uzbrojonych przeciwników w broń palną,
                                          pokaz technik mieszanych sztuk walk krav magii, muay thay, bjj i interwencje policyjne i wojskowe.
                                         (Klasa wojskowa, policyjna, bezpieczeństwa wewnętrznego, stewardesy)
organizator:                       Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

godz. 11.55 – 12.15           Świat Dłoni
organizator:                         Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie

godz. 12.20 – 12.40           Poszukiwanie ideału w branży
organizator:                        Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie 

godz. 13.00 – 13.50           Pokaz akcji ratownictwa chem-ekol polegający na podjeździe samochodu gaśniczego,
                                            sprawieniu linii gaśniczej i rozłożeniu na miejscu działań gaśniczych sprzętu do ratownictwa 
                                           chemicznego, czyli: beczek, pomp, wałków sorbcyjnych, ewakuacji manekina, poszkodowanego,
                                           wykorzystamy też inne środki pozoracji. (Klasa strażacka)
                                           Pokaz ewakuacji poszkodowanego i szybkiego sprawiania linii gaśniczej. (Klasa strażacka)
organizator:                         Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

 

STREFA PRAKTYCZNYCH LEKCJI ZAWODU

godz. 12.00 – 12.45           Praktyczna lekcja - Zegarmistrzostwo
organizator:                         Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi 

godz. 12.50 – 13.35           Praktyczna lekcja - technik hodowli koni
organizator:                         Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi 

 

SALA KONFERENCYJNA A (ŁCDNiKP)

godz. 10.00 – 13.00           Twórcze myślenie - jak zostać  współczesnym Leonardo Da Vinci
prowadzenie:                      E. Koper, M. Wilmowski

godz. 13.30 – 15.30           Wymiary edukacji prawnej w Łodzi: teoria i praktyka
prowadzenie:                      sędzia Anna Maria Wesołowska, B.Muras, J.Trawczyńska

 

 SALA KONFERENCYJNA B

godz. 9.00-11.00                Wirtualna rzeczywistość w edukacji
prowadzenie:                      Bartosz Gajdziński, Społeczna Akademia Nauk

godz. 11.00-12.00              WIELKA LEKCJA HISTORII
prowadzenie:                      Stanisław Świerkowski, Prezes Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi

godz. 12.00-13.00              Odpowiedzialność prawna za działania podejmowane w mediach społecznościowych
prowadzenie:                      Społeczna Akademia Nauk

godz. 13.00-14.00              Zostań liderem i zarządzaj zespołem
prowadzenie:                      Społeczna Akademia Nauk

godz. 14.00-16.00              WIELKA LEKCJA PROJEKTOWANIA GIER PLANSZOWYCH
prowadzenie:                      Maciej Jesionowski, REBEL.pl

godz. 15.30-16.30              Mam Moc – siła umysłu
prowadzenie:                      Anna Piaseczna, Free Mind of Child Ltd.

 

SALA KONFERENCYJNA C (WODN w Łodzi)

godz. 9:00 - 10:30              Wprowadzamy dziecko w świat wartości
prowadzenie:                      B.Rajska, B.Papierz

godz. 10:30 - 12:00           Trening umiejętności wychowawczych
prowadzenie:                      B.Rajska, B.Papierz

godz. 12:00 - 13:30            Superwizja problemów wychowawczych: zaburzenia emocjonalne, zaburzone
                                            zachowanie dziecka (dla nauczycieli)
prowadzenie:                      G.Kujawiak, I.Lanycia

godz. 13:30 - 16:30           Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wypoczynku i turystyki szkolnej
prowadzenie:                      D. Zając .Współorganizatorem seminarium jest Kuratorium Oświaty w Łodzi.

 

PARKING HALI MOSiR i PARK KLEPACZA 

godz. 12:00 – 15:00          III bieg eduRun 

 

PROGRAM ŁCDNiKP

PROGRAM WODN w Łodzi

 

Program na dzień 14.02.2018