XXI Łódzkie Targi Edukacyjne

Wielkie Lekcje

Wielkie Lekcje to wyjątkowe wydarzenie towarzyszące skierowane do uczniów. Podczas każdej edycji Targów powstaje unikatowy plan lekcji złożony z ciekawych wykładów prowadzonych przez znane i cenione osoby oraz specjalityczne instytucje. Wielkie Lekcje to doskonała okazja uatrakcyjnienia szkolnego dnia oraz zdobycia nowej wiedzy. Ideą „Wielkich Lekcji…” jest zaciekawianie i zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką oraz pokazanie, że nauka w szkole może być prowadzona w ciekawy sposób. 

 Wielkie Lekcje XXI Łódzkich Targów Edukacyjnych:

Wielka Lekcja projektowania gier planszowych (2 marca 2018 r. - piątek 14:00) 

Gry można tworzyć dla siebie, do szuflady, dla znajomych, projektować specjalnie na potrzeby firm, pod grant czy po to, by osiągnąć nowy rekord zbiórki na Wspieram.to. Pomimo różnych powodów, cel wciąż pozostaje identyczny - stworzenie działającej gry planszowej. Skąd powstają pomysły na gry planszowe? Na lekcji postaramy się wyjaśnić jak wygląda proces powstawania gier planszowych. No i sami postaramy się stworzyć jedną podczas zajęć.

prowadzenie: Maciej Jesionowski REBEL.pl

Wielka Lekcja projektowania

 Wielka Lekcja W-Fu (1 marca 2018 r. - czwartek 9:30)

WIELKA LEKCJA W-Fu (01.03.2018 r.) to propozycja dla nauczycieli, trenerów i oczywiście bohaterów każdej lekcji w-f-u, czyli uczniów, organizowana wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi. Nasza fizyczność, motoryka i sprawność zależy od fundamentów czyli ćwiczeń związanych z wszechstronnym rozwojem. Tegoroczna edycja Wielkiej Lekcji W-Fu gimnastyka, taniec, taekwondo, szermierka, koszykówka.

prowadzenie: Elżbieta Nowak

lekcja WF u2

Wielka Lekcja Przesiębiorczości (1 marca 2018 r. - czwartek 11:00)

Wielka Lekcja Przedsiębiorczości - spotkanie z Prezesem Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.  W jaki sposób budować swoją karierę?  Jak skutecznie prowadzić własną firmę?  Które  kompetencje są niezbędne w skutecznej pracy menedżerskiej?  Jak skutecznie kształtować swój wizerunek i budować relacje z ludźmi? Na te pytania odpowie Prezes Zarządu ŁARR S.A. p. Przemysław Andrzejak - osoba z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim,  ekspert  w projektach restrukturyzacji,  konsolidacji grup kapitałowych oraz w fuzjach i przejęciach spółek.  Doradca w międzynarodowej promocji gospodarczej oraz strategii promocji regionów i miast. 

prowadzenie: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego

Wielka Lekcja Przedsibiorczoci

Wielka Lekcja Cyberbezpieczeństwa (1 marca 2018 r. - czwartek 13:00)

Żyjemy w dobie ery informacyjnej, w okresie globalizacji i rozwoju społeczeństwa informacyjnego dokonywanego w wyniku rewolucji. Tym zjawiskom towarzyszy nieustający i stale przyspieszający rozwój informatyzacji i cyfryzacji państwa, który nakłada się na infrastrukturę krytyczną, wiążąc ją coraz ściślej z cyberprzestrzenią. Infrastruktura krytyczna zanurzona niejako w cyberprzestrzeni jest narażona na szerokie spektrum zagrożeń. Te zaś, coraz częściej stają się wysoce ustrukturyzowane i prowadzone są przez zróżnicowane podmioty. Myślenie o przyszłości upływa zatem dziś w klimacie ryzyka i niepewności, które potęgowane jest przez nowe nie zdiagnozowane do końca zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa, w tym cyberterroryzm. Warto też podkreślić, że cyberterroryzm nie zna granic, stał się dziś zjawiskiem globalnym, naruszającym prawa człowieka, demokracji i zagrażającym stosunkom międzynarodowym. Może czynić duże szkody pozostawiając jednocześnie sprawców w drugiej części globu, dając im duże poczucie bezpieczeństwa, bezkarności i anonimowości. Dlatego ważnym jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego cyberterroryzm będzie ewoluował? Jakie są jego „zalety”, które sprawiają, że będzie przybierał na sile? Jakie są tendencje rozwojowe w zakresie ataków cyfrowych?

Wielka Lekcja cyberbezpieczestwa

Wielka Lekcja Historii - Legiony Polskie żołnierska droga do niepodległości (2 marca 2018 r. - piątek 11:00)

prowadzenie: Stanisław Świerkowski – Prezes Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Wielka Lekcja historii