XXI Łódzkie Targi Edukacyjne

STREFY TARGÓW

W terminie 1-2 marca 2018 zapraszamy do udziału XXI Łódzkich Targów Edukacyjnych. Ideą Targów jest przedstawienie kompleksowej oferty edukacyjnej szkół, uczelni wyższych, ośrodków szkoleniowych, placówek zajęć pozaszkolnych oraz propozycji producentów środków dydaktycznych i wydawnictw edukacyjnych. Kierując się wygodą odwiedzających i przejrzystością przygotowaliśmy obszary tematyczne, związane zarówno z ofertą wystawienniczą jak i wydarzeń towarzyszących.

kostki1

STREFA EDUKACYJNA  4

to szeroka oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych, średnich, zawodowych, pomaturalnych oraz studiów wyższych i podyplomowych. Odwiedzający mają okazję zapoznać się z ofertą placówki, porozmawiać z nauczycielami, wykładowcami oraz samymi uczniami czy studentami, a także poznać warunki naboru i terminy dni otwartych.

 

1STREFA KARIERY

to przestrzeń prezentacji firm i instytucji, gdzie osoby poszukujące praktyk, staży oraz pracy mają możliwość kontaktu z pracodawcami. Wśród wystawców znajdują się podmioty, które podjęły już współpracę z placówkami oświatowymi, jak również te, które samodzielnie poszukują młodych i zdolnych. Strefa to również podmioty doskonalenia i doradztwa zawodowego, agencje pośrednictwa pracy i studiów za granicą oraz inne związane z karierą zawodową.

 

2STREFA "SALON INNOWACYJNA SZKOŁA"

poświęcona nowościom dydaktycznym, wyposażeniu placówek oświatowych, infrastrukturze i wyposażeniu sal gimnastycznych, boisk i placów zabaw oraz multimediom i oprogramowaniom dla szkół. Kadra nauczycielska i dyrektorzy placówek edukacyjnych mają szansę zapoznać się z nowościami i innowacjami oraz nawiązać nowe kontakty w zakresie wyposażenia swoich placówek.

 

STREFA KREATYWNOŚCI I ROZWOJU3

to bogata i rozległa oferta zajęć pozalekcyjnych, kulturalnych, sportowych oraz rozwoju osobistego. Odwiedający mogą poznać szeroką ofertę kreatywnego rozwoju a kadra nauczycielska i dyrektorzy mają szansę nawiązać kontakty, pozwalające na wzbogacenie oferty edukacyjnej ich placówek oraz na zorganizowanie dla swoich uczniów atrakcyjnych wycieczek i wyjść w ramach działalności placówki.

 

5WIELKIE LEKCJE

to wyjątkowe wydarzenie towarzyszące skierowane do uczniów. Podczas każdej edycji Targów powstaje unikatowy plan lekcji złożony z ciekawych wykładów prowadzonych przez znanych i lubionych oraz specjalityczne instytucje. Wielkie Lekcje to doskonała okazja uatrakcyjnienia szkolnego dnia oraz zdobycia nowej wiedzy. Ideą „Wielkich Lekcji…” jest zaciekawianie i zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką oraz pokazanie, że nauka w szkole może być prowadzona w ciekawy sposób. 

BIEG eduRUNkaostka edurun

bieg ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej wśród młodzieży i dorosłych, zachęca do aktywnego i zdrowego trybu życia  oraz integację środowiska biegaczy z Łodzi i regionu.Bieg odbywa się na dystansie 1 mili w 5 kategoriach (12-14 lat, 15-16 lat, 17-20 lat, nauczyciele wychowania fizycznego oraz open). Co roku bieg uatrakcyjniają znane w świecie sportu osoby.

 

SZKOLENIA I WARSZTATY kaostka nauczyciel

Co roku Targi obfitują w szeroką ofertę szkoleniową. Cykl spotkań edukacyjnych -konferencje, warsztaty i seminaria dedykowane dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom oraz uczniom, przygotowuje co roku Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, wystawcy oraz po raz pierwszy Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Dla kadry pedagogicznej udział w wydarzeniu jest doskonałym sposobem wzbogacenia kwalifikacji zawodowych, a dla uczniów na poszerzenie wiedzy.