XXIV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Anna Olej - Kobus i Krzysztof Kobus - Chorwacja

Chorwacja - Czego nie widział Marco - Polo?
6 Zut Wyspa Vrgada Murter Hramina Kakan 07861 TP Anna Olej - Kobus i Krzysztof Kobus to dziennikarze i fotograficy.  Anna często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów i propagując polskie atrakcje. Od lat zaangażowana w popularyzowanie podróżowania
z dziećmi (współtworzy portal Mały Podróżnik). Krzysztof od lat zaangażowany w popularyzację turystycznych atrakcji Polski. Autor zdjęć do licznych autorskich albumów, artykułów prasowych i przewodników. Twórca portalu Mały Podróżnik i propagator rodzinnych wyjazdów. Wyróżniony Nagrodą Specjalną “Magellan 2012” w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku i Nagrodą Główną “Magellan 2014” za kolejne publikacje.

Wyruszymy w podróż od Zagorja do Dalmacji.
Zobaczymy miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce gdzie urodził się Marco Polo i Wielki Mur wokół miasta Ston.
Wcielimy się w piratów z Kornatów i poszukamy podwodnych skarbów. Poznamy wielowiekowe tradycje: w Sinj weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat!), w Korczuli zobaczymy słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniesiemy się w czasy średniowiecza.

Lastovo LASTOVO TP 0101 Lastovo lighthouse TP 0033 Lastovo Lucica TP 0039
Odwiedzimy sierociniec misiów i szpital dla ptaków oraz odkryjemy atrakcje Plitwickich Jezior. W Dubrowniku znajdziemy rajską plażę, w Nin najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów.

Zapraszamy na prezentację w sobotę 17.03.2018 r. o godzinie 10.30 do sali konferencyjnej B.