XXIV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Śląskie

Województwo śląskie to region pełen niespodzianek!

Różnorodne atrakcje, zarówno przyrodnicze, jak i kulturowe przyciągają ponad 5 mln turystów. Bogactwo oferty turystycznej na każdą pogodę i porę roku sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.  
Miłośnicy wycieczek rowerowych, wspinaczki i spływów kajakowych mogą oddać się swoim pasjom w otoczeniu średniowiecznych zamków, warowni i strażnic na Szlaku Orlich Gniazd. Dla lubiących wypoczywać aktywnie na wodzie otworem stoi też Subregion Zachodni śląskiego – kajakiem, żaglówką ku przygodzie!
Pasjonaci kultury w Beskidach odkryją skarby wielowiekowej historii i tradycji. Na aktywnych turystów czekają tu szlaki piesze i rowerowe, a zimą dobrze przygotowane trasy narciarskie. Zapierające dech w piersiach górskie widoki na długo zostają w pamięci.
Miasta Metropolii otwierają swoje podwoje dla lubiących tętniące życiem miejsca. To właśnie tutaj architektura łączy historię z nowoczesnością. Liczne wydarzenia kulturalne kuszą miłośników spektakli, wystaw, festiwali i koncertów.  
W czasie przeniesie nas Szlak Zabytków Techniki – najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce. Pozwoli z bliska przyjrzeć się pracy górnika, skosztować świeżo warzonego piwa oraz przepłynąć łodzią labirynt podziemnych korytarzy sztolni.
To jednak nie wszystko. W trakcie odkrywania śląskiego, przez żołądek do serca, poprowadzą turystów specjały jednej z najbardziej rozpoznawalnych kuchni w Polsce. Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" odkrywa bogactwo kuchni województwa śląskiego, wzbogacając pobyt w regionie o niezapomniane doznania smakowe.

Mount ar and the ywiec Lake foto.T.Gbu.archiv.lska Organizacja Turystyczna The Castle Museum in Pszczyna 3 foto.T.Gbu.archiv.lska Organizacja Turystyczna Ustro Silesian Beskids Mount Rownica the Skibowki restaurant foto T.Gbu.archiv.lska Organizacja
Oficjalny portal turystyczny woj. śląskiego: www.slaskie.travel
Szlak Kulinarny Śląskie Smaki: www.slaskiesmaki.pl
Szlak Zabytków Techniki: www.zabytkitechniki.pl
Szlak Orlich Gniazd: www.orlegniazda.pl
Facebook: @slaskie.travel | @slaskiesmaki
Instagram: slaskie.travel