VII Salon Ciekawej Książki

dla odwiedzających

Salon Ciekawej Książki to łódzkie święto literatury, które tradycyjnie odbywa się w II połowie listopada. Podczas trzech dni miłośnicy czytania mają możliwość zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i zakupu bestsellerów - często w atrakcyjnych, promocyjnych cenach - wzięcia udziału w spotkaniach z autorami i ludźmi kultury oraz panelach dyskusyjnych dotyczących literatury.

Rekord frekwencji i udział największych wydawnictw
W roku 2016 w Salon Ciekawej Książki był intensywnie promowany na terenie miasta i regionu, dzięki czemu odwiedziła nas rekordowa liczba zwiedzających - ok. 12 tys. osób. W sumie na Salonie zaprezentowało się 102 wystawców (w tym 13 podwystawców), wśród których były największe wydawnictwa. Szczególnie warte podkreślenia jest to, że zaproszenie do udziału w VI SCK przyjęły największe firmy, które działają na polskim rynku edytorskim od kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu lat. Były to m.in.: Wydawnictwo Literackie, Grupa Foksal (Buchmann, Wilga, W.A.B.), Czytelnik, MUZA, Copernicus Center Press, In Rock Music Press, Wielka Litera, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie oraz Katolickie Wydawnictwo Jedność i W Drodze. Na SCK wróciły też: Krytyka Polityczna, LTW, Marginesy i Bosz. Salon Ciekawej Książki to również liczne wydarzenia towarzyszące: spotkania autorskie, panele dyskusyjne poświęcone literaturze i kulturze oraz warsztaty edukacyjne i plastyczne dla najmłodszych. Gościliśmy 60 autorów i ludzi kultury.

Sukces poprzedniej spowodował, że potrzebujemy większej przestrzeni wystawienniczej z odpowiednim zapleczem technicznym. Dlatego VII Salon Ciekawej Książki organizujemy w Hali EXPO-ŁÓDŹ (al. Politechniki 4). Zalety nowej lokalizacji to m.in. jeden poziom przestrzeni wystawienniczej, przestronne, profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne, a także zaplecze gastronomiczne.

Nowości VII Salonu Ciekawej Książki:
- niższa cena biletu wstępu dla zwiedzających - 2 zł
- organizacja w tym samym miejscu i czasie targów prezentów świątecznych (wejście na ten sam bilet)
- udział autorów z zagranicy

W roku 2017 obchodzimy 100-lecie polskiej AWANGARDY. Salon Ciekawej Książki włącza się w obchody rocznicy. Z tej okazji odbędą się wydarzenia towarzyszące dedykowane literaturze i sztuce awangardowej. Jednym z elementów nawiązujących do obchodów 100-lecia polskiej AWANGARDY jest tegoroczny layout grafiki Salonu Ciekawej Książki!