X Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD & VI Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO

Naturalne adaptogeny z Syberii i Ałtaju

Naturalne adaptogeny z Syberii i Ałtaju

Dla polskiego słuchacza wykład odkrywa nieznane obszary nauki obejmujące mechanizmy działania adaptogenów i niespotykane w Europie  perspektywy terapeutyczne jakie można tworzyć korzystając z wyłącznie naturalnych, czystych substratów organicznych pochodzących z najbardziej ekologicznej części świata.

13 października 2017 (piątek) w godz. 15:00 - 16:00 w sali konferencyjnej A wykład Pani Profesor Walentyny Nikołajewny Burkowej,  tytuł  "Naturalne adaptogeny z Syberii i Ałtaju i ich wpływ na wegetatywny układ nerwowy w badaniach syberyjskich naukowców"

Wykład może szokować, że tak efektywne metody leczenia są często w przysłowiowym zasięgu ręki. Jednak prawdziwa wartość terapeutyczna adaptogenów może być oceniona i doceniona dopiero teraz w XXI wieku dzięki ogromowi badań naukowych i testów klinicznych. Wykład to egzotyczna wyprawa w głąb nauki i w bezkresne przestrzenie Syberii i Ałtaju.

Prof.  Walentyna  Nikołaejwna Burkowa - generalny dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego  Biolit  z  Tomska RF,  -  doktor  nauk  chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademi. Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i  24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków. Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju. Szerokie zainteresowanie badaniami klinicznymi syberyjskich naukowców zaowocowało zaproszeniem prof. W. Burkowej do Europy, gdzie  przy udziale rosyjskiej kadry naukowej jest organizatorem szkoleń dla lekarzy, farmaceutów i studentów studiów medycznych. Szkolenia posiadają akredytację Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku są sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej.