XX Łódzkie Targi Edukacyjne

XX Łódzkie Targi Edukacyjne

XX Łódzkie Targi Edukacyjne - 2-3.03.2017 r.

W terminie 2-3.03.2017 r. odbędzie się jubileuszowa - XX edycja Łódzkich Targów Edukacyjnych. Są one jedną z największych tego typu imprez w Polsce. Na przestrzeni lat Łódzkie Targi Edukacyjne ukształtowały własną tożsamość i charakter. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających jak i całego środowiska naukowo-dydaktycznego.

Po ubiegłorocznym sukcesie zaaranżowanego po raz pierwszy Salonu Innowacyjna Szkoła kontynuujemy współpracę  z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, które zorganizowało cieszącą się powodzeniem konferencję dla nauczycieli i dyrektorów szkół „Multimedia w Edukacji”. Po raz kolejny do grona wystawców zaproszone zostaną firmy mające w swojej ofercie materiały, środki i pomoce dydaktyczne, ze szczególnym naciskiem na edukacyjne programy komputerowe oraz multimedialne wyposażenie pracowni szkolnych.

Nowością w tegorocznej edycji wydarzenia jest Strefa Kariery, będąca szansą na nawiązanie współpracy na linii osoby poszukujące praktyk, staży oraz pracy – a pracodawcy. Wizyta na targach umożliwi nawiązanie bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami, a także ukaże możliwości jakie czekają na uczniów podczas nauki w szkołach ponadgimnazjalnych i uczelniach, które ściśle współpracują z największymi firmami z regionu.

Po raz pierwszy dla naszych odwiedzających oddana zostanie Strefa Kreatywności przez Zabawę. Do grona wystawców zaproszone zostaną centra nauki, planetaria i eksperymetaria, ośrodki edukacji ekologicznej, wydawnictwa naukowe i akademickie oraz instytucje szkoleniowe, które prowadzą kursy m.in. szybkiego czytania i zapamiętywania.

Wszystkich miłośników aktywnego stylu życia już teraz zapraszamy do udziału w drugiej edycji biegu eduRun. Ubiegłoroczne wydarzenie, w którym uczestniczyło blisko 200 biegaczy cieszyło się dużą popularnością. Wśród zawodników wystartowali m.in. uczniowie szkół gimnazjalnych z Łodzi i regionu, nauczyciele wychowania fizycznego oraz wiele osób związanych z łódzkim środowiskiem miłośników biegania.

Zachęcamy Państwa do udziału w Łódzkich Targach Edukacyjnych, które w dniach 2-3 marca 2016 r. staną się największym centrum informacji edukacyjnej.