XX Łódzkie Targi Edukacyjne

WIELKA LEKCJA....

Wielka Lekcja... matematyki, geografii, chemii, WFu i ekologii

Jubileuszowa edycja obfituje w mnóstwo ciekawych i nowych wydarzeń. Jednym z nich będzie cykl spotkań pod nazwą „Wielka Lekcja…”. Ideą „Wielkich Lekcji…” jest zaciekawianie i zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką oraz pokazanie, że nauka w szkole może być prowadzona w ciekawy sposób. 

W tym roku zostaną przeprowadzone lekcje z Matematyki, Geografii, Chemii, Ekologii i WFu.

W Wielkiej Lekcji Matematyki mogą uczestniczyć uczniowie klas maturalnych, a poprowadzi ją Dariusz Kulma - Nauczyciel Roku 2008. Uczniowie w trakcie lekcji dowiedzą się jak należy się przygotowywać do pierwszego egzaminu dojrzałości. Do udziału w pozostałych lekcjach: geografii, chemii, ekologii i WFu organizator zaprasza uczniów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i średnich. Podczas Wielkiej Lekcji Geografii uczniowie będą mieli szansę  zwiedzać świat i poznawać ciekawe miejsca razem ze znanym himalaistą Piotrem Pustelnikiem. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania-Łódź oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi poprowadzą Wielką Lekcję Ekologii, w trakcie której opowiedzą o zagrożeniu jakie niesie za sobą brak segregacji śmieci. 

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się również Wielka Lekcja Chemii, którą poprowadzą studenci z Koło Naukowego POLIMER Politechniki Łódzkiej. W trakcie lekcji młodzież dowie się, że chemia może być zarówno efektywna i efektowna.

2 marca odbędzie się Wielka Lekcja WFu, w której udział weźmie ponad 300 uczniów. Zajęcia ruchowe poprowadzą m.in.:  Elżbieta Nowak – koszykówka, Marek Plago - lekkoatletyka, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk – pływanie, Jacek Włuka – gimnastyka sportowa,  Jarosław Ciemieniewski – judo. W ramach lekcji odbędą się także warsztaty na temat motywacji w sporcie, które przeprowadzi psycholog Anna Piaseczna.

Do udziału w Wielkich Lekcjach można zgłosić się do środy (1.03), wysyłając maila na adres lub dzwoniąc pod numer telefonu 42 639 00 58.