XX Łódzkie Targi Edukacyjne

Wielka Lekcja WFu

Wielka Lekcja WFu

Już 2 marca w hali MOSiR odbędzie się Wielka Lekcja WFu. Wielka Lekcja WFu to propozycja dla nauczycieli, trenerów i oczywiście bohaterów każdej lekcji w-f-u, czyli uczniów.

 Nasza fizyczność, motoryka i sprawność zależy od fundamentów czyli ćwiczeń związanych z wszechstronnym rozwojem . Drogę taką zapewnić mogą jedynie treningi związane z kształtowaniem sprawności ogólnej, czyli: lekką atletyką, gimnastyką, pływaniem i judo. 

Swoją obecność potwierdzili Wielcy Trenerzy. Królową Sportu przedstawi Marek Plawgo, który szkolić będzie w zakresie skakania przez płoty i płotki. Pływanie - to dyscyplina łódzkiej olimpijskiej pływaczki Aleksandry Urbańczyk – Olejarczyk, która przekona nas że bez basenu i bez wody też można ćwiczyć! Jak uelastycznić swoje ciało i zwiększyć jego gibkość będzie można zaobserwować na zajęciach gimnastyki sportowej gdzie szefem będzie trener Jacek Włuka. Judoka Jarosław Ciemieniewski zaprezentuje trening siły i sprawności. O technice chwytu, podania, rzucie a przede wszystkim zespołowości i czerpaniu niezwykłej radości z uprawiania sportu - na stacji koszykówki - mówić będzie Elżbieta Nowak.