XX Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych

„Bajki, str. 13-55” / Marcela Paniak – prezentacja diapozytywów z diaskopu

Targi FILM VIDEO FOTO Bajki Marcela Paniak


Zapraszamy na prezentację cyklu fotograficznego „Bajki, str. 13-55”, którego autorem jest Marcela Paniak. Jest to okazja do chwilowego przeniesienia się w zupełnie inny świat – bajkowy, magiczny, fantastyczny – który może zaistnieć poprzez połączenie wyobraźni i fotografii. Prezentacja zawdzięcza swój wyjątkowy charakter również nietypowemu sposobowi ekspozycji zdjęć, bowiem są to specjalnie wykonane przeźrocza wyświetlane za pomocą projektora. Wśród współczesnej tendencji do jak najdokładniejszego odwzorowywania rzeczywistości, warto choć przez chwilę uwierzyć właśnie w taki niezwykły świat.

Czas trwania jednej projekcji – 5 minut.
Czas trwania całego wydarzenia – 50 minut.
Zapraszamy w dowolnym momencie na dowolną ilość czasu.


Marcela Paniak (1991, Łódź) – absolwentka i doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw zbiorowych w Polsce oraz w wielu krajach za granicą (Czechy, Belgia, Stany Zjednoczone, Słowacja, Dania, Francja, Węgry, Hiszpania, Włochy…). Bohaterka licznych publikacji. Laureatka nagród, spośród których najważniejsza była nominacja do nagrody Prix Découverte na festiwalu „Les Rencontres d’Arles” w 2013 roku.

Sama twierdzi w ten sposób: „Nie skupiam się na reprezentowaniu świata realnego; najważniejszy jest dla mnie świat, który jest wykreowany przez umysł. Zajmuję się tematami związanymi z wyobraźnią, wspomnieniami, pamięcią, historią, archiwum, tożsamością oraz fotografią samą w sobie. Tym sposobem zastanawiam się nad zależnościami między tymi zagadnieniami w praktyce a właściwościami fotografii w teorii. Lubię więc łączyć różne dziedziny sztuki, eksperymentować w ich zakresie, wykorzystywać wielostronne możliwości, jednak wciąż bazując na obrazie fotograficznym, który jest zawsze w centrum mojego zainteresowania”.

www.marcepani.art.pl