XX Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych

„Freckles” Agata Serge

Agata Serge - gość marki Canon Polska


Cykl „Freckles”

10


W wyjątkowych portretach Agaty Serge przejawia się wielka fascynacja piegami. Znalazło to odzwierciedlenie w cyklu jej prac pod angielskim tytułem „Freckles”. Artystka podróżuje po świecie, by spotkać się z bohaterkami swoich fotografii. To doświadczenie pozwala odbiorcom jej prac zanurzyć się w różnorodności – zdjęcia Agaty są nie tylko estetycznym studium kobiecego piękna, ale także wyrażoną w kadrze zagadką ludzkiej osobowości. Każda twarz wyraża tu inne emocje, opowiada inną historię.
Serię piegowatych portretów Agaty Serge będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Film Video Foto 2017 w Strefie Sztuki. Wystawa 12 czarno-białych prac została wydrukowana na ploterach Canon serii imagePROGRAF PRO, które dzięki wykorzystaniu bezbarwnego tuszu Chroma Optimizer pozwalają wydobyć z prezentowanych zdjęć niezrównaną głębię czerni.


Więcej o swojej fotograficznej pasji, obsesji na punkcie piegów, a także o sile z jaką przemawiają do niej zdjęcia wydrukowane w dużym formacie artystka opowie podczas autorskiego spotkania na które zapraszamy 6 kwietnia o godz. 16.00 w Strefie Sztuki.

4     06

 

Agata Serge (ur. 1990) to utalentowana młoda fotografka portretowa i modowa. 
Jej przygoda z fotografią rozpoczęła w 2012 roku w Holandii, gdzie zdecydowała się wyjechać po maturze. Od 3 lat znów mieszka w Polsce. Jest szczęśliwą mamą 5-letniego synka, a także studentką pierwszego roku fotografii na Wydziale Operatorskim Łódzkiej Szkoły Filmowej. 
Najchętniej realizuje projekty autorskie, ale też sesje komercyjne dla marek takich jak Pan Tu Nie Stał, Dollhouse, Mumukid, Preska czy Pretty Girl. 
Ma na koncie wiele nagród (m.in. Monochrome Photography Awards 2016, Fine Art Photography Awards 2016, International Photographer of the Year 2015, Moscow Photo Awards 2015) oraz publikacji (m.in. w Digital Photographer, K-Mag, New Dutch Photography Talent 2014).