XX Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych

BEIKS Krzysztof Machulski

Panasonic Ag-UX180

ux180

Kamera 4K 60p/50p z najszerszym w branży kątem widzenia 24 mm, 20-krotnym zoomem optycznym oraz matrycą MOS typu 1.0
Model AG-UX180 obsługuje nagrywanie wieloformatowe 4K 24p, UHD 60p/50p i FHD 60p/50p oraz nagrania HD w bardzo zwolnionym tempie. Dwa gniazda na karty SD*1umożliwiają nagrywanie jednoczesne, z automatyczną zmianą karty lub zapasowe, które zwiększa niezawodność kamery. Obsługują one również nagrywanie z dwoma kodekami w jakości UHD/FHD zapewniające bardziej efektywny przepływ pracy.

Nowo opracowany obiektyw z najszerszym w branży kątem widzenia 24 mm*2 i 20-krotnym zoomem optycznym

 • Pierwszy na świecie 20-krotny zoom optyczny w kamerze z matrycą typu 1.0
 • System obiektywu z czterema napędami
 • Najszerszy kąt widzenia w branży — 24 mm
 • Inteligentny zoom umożliwiający maksymalnie 30-krotne przybliżenie o bardzo dużej rozdzielczości
 • Zoom cyfrowy (2x, 5x lub 10x)
 • Obiektyw LEICA DICOMAR
 • Matryca MOS typu 1.0 (efektywny rozmiar) umożliwia bardzo precyzyjne i szybkie nagrywanie w formacie 4K 60p/50p*7
 • Niezwykle czuła matryca 4K typu 1.0*4 gwarantująca wysoką jakość obrazów
 • VFR (od 2 do 60 kl./s)/bardzo zwolnione tempo (120/100 kl./s) 
 • Nagrywanie w podczerwieni w ciemnych miejscach
 • Nagrywanie wieloformatowe 4K/UHD/FHD/SD
 • Zaawansowana optyczna stabilizacja obrazu [4K/UHD/FHD] oraz bardzo szybki i precyzyjny inteligentny mechanizm automatycznej ostrości 
 • Zaawansowana optyczna stabilizacja obrazu [4K/UHD/FHD]

 

Miller ARROWFX

arrowfx

Głowice ArrowFX Fluid są przeznaczone do stosowania w wysokiej rozdzielczości transmisjach telewizyjnych oraz podczas transmisji na żywo.
ArrowFX gwarantuje precyzyjny obrót i pochylenia pozycjonowania, często stosowane podczas wykonywania kinowych jakości efektów wizualnych w przedstawieniach teatralnych, filmach i reklamach. Dzięki zastosowaniu solidnych i wysokiej rozdzielczości enkoderów magnetycznych zintegrowanych z głowicą, ArrowFX może precyzyjnie monitorować i komunikowania się w czasie rzeczywistym, dokładne oddając położenie głowicy z zerową latencją.

 • ArrowFX 3 oferuje:
  szeroki zakres ładowności 1 - 19 kg (2,2 - 41.8lbs),
  16 stanowisk przeciwwagi i 5 + 0 pan i tilt drag pozycji. Jest on przeznaczony do lżejszych kamer.
 • ArrowFX 5
  szeroki zakres udźwigu od 2 - 21 kg (4,4 - 46.2lbs),
  16 stanowisk przeciwwagi i 7 + 0 pan i tilt drag pozycji. Jest on przeznaczony dla większych kamer.
 • ArrowFX 7
  zakres udźwigu od 6 - 25kg (13,2 - 55.1lbs),
  16 stanowisk przeciwwagi oraz 7 + 0 pan-uchylny drag pozycji. Jest on przeznaczony do cięższych platform, w tym studyjnych

 

Panasonic aparat cyfrowy DSLM LUMIX DC-GH

gh5

Zdjęcia o rozdzielczości 20,3 MP — doskonałe w każdym pikselu
LUMIX GH5 oferuje zaawansowane możliwości dzięki zastosowaniu wysokowydajnego cyfrowego przetwornika obrazu Live MOS o rozdzielczości 20,3 megapikseli, który zapewnia najwyższą jakość obrazu w całej historii aparatów cyfrowych LUMIX G. Wraz z usunięciem filtra dolnoprzepustowego z przetwornika pojawiła się możliwość rejestrowania obrazów o największej ostrości w szerokim zakresie dynamicznym — bez żadnych artefaktów. LUMIX GH5 to aparat cechujący się niezwykle stylowym wyglądem, który został stworzony przez firmę Panasonic na podstawie sugestii przekazywanych przez użytkowników.

Procesor Venus Engine gwarantuje piękny obraz
Dzięki połączeniu zaawansowanego cyfrowego przetwornika obrazu Live MOS z nowym procesorem Venus Engine 10 można odwzorować wyjątkowe bogactwo kolorów oraz uzyskać naturalnie wyglądające tekstury. Funkcje Multipixel Luminance Generation oraz Intelligent Detail Processing zapewniają odpowiednią jasność i silny kontrast. Funkcja Three-Dimensional Colour Control gwarantuje bogactwo kolorów zarówno w ciemnych, jak i jasnych odcieniach, a funkcja precyzyjnej redukcji szumów Multi Process NR sprawia, że obrazy wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Użytkownicy korzystający z aparatu do nagrywania filmów będą pod wrażeniem jego udoskonalonego działania w postrzegalnym zakresie dynamicznym przy dużej czułości ISO.

gh5a

Obraz nie jest stabilny? Wyeliminuj rozmycie przy wszystkich ustawieniach
Korzystanie z aparatu, gdy trzyma się go w ręce, jest przeważnie utrudnione. Może w tym pomóc funkcja stabilizacji obrazu w pięciu osiach Dual I.S. 2*, która zapewnia inteligentną kompensację. Kompensacja ta odpowiada 5-krotnemu zwiększeniu czasu trwania ekspozycji, co oznacza, że można stosować wolniejszą, 5-krokową migawkę — nawet przy najdłuższej ogniskowej.

Pierwszy na świecie aparat* z możliwością płynnego nagrywania obrazu w jakości 4K 60p/50p
Aparat LUMIX GH5 oferuje zupełnie nowe możliwości w zakresie profesjonalnego filmowania, pozwalając na niezwykle precyzyjne i płynne rejestrowanie obrazów wideo w jakości 4K 60p/50p (QFHD 4K: 3840 x 2160 / MOV lub MP4). Większa szybkość klatek oznacza doskonałą kompensację ruchu, a ponadto zapewnia możliwość zwolnienia tempa materiału filmowego na osi czasu bez utraty szczegółów. Uzyskuje się także doskonałą kontrolę nad panoramowaniem oraz zniwelowanie tzw. efektu „rolling shutter” występującego przy niższych szybkościach klatek.

 

Obiektyw Panasonic LEICA DG H-ES12060f/2,8-4

obiektyw panasonic leica es12060

Uchwyć piękno wokół siebie

Wreszcie pojawił się długo oczekiwany standardowy teleobiektyw LEICA. Ten obiektyw o zakresie ogniskowej 12–60 mm (odpowiednik dla aparatu 35 mm: 24-120 mm) zapewnia swobodę kadrowania, umożliwiając fotografowanie zarówno zapierających dech w piersiach krajobrazów, jak i pięknych portretów przy ogniskowej 60 mm. Oszałamiająca rozdzielczość tego obiektywu LEICA LG wiernie odwzorowuje obraz w całym kadrze. Ten zaprojektowany do pracy nawet w trudnych warunkach pogodowych wysokiej jakości poręczny obiektyw to wszystko, czego potrzebujesz

Obiektywy LEICA DG optyka najwyższej jakości
Obiektywy LEICA DG to gwarancja, że otrzymasz optykę o najwyższej jakości i niezrównanych możliwościach. Oczywiście spełniają one także rygorystyczne standardy jakości narzucone przez firmę Leica Camera AG. Zaawansowana konstrukcja obiektywów pozwala uzyskać idealną wyrazistość obrazu na całej powierzchni zdjęcia. Jednocześnie eliminowane są wszelkiego rodzaju zniekształcenia, by zapewnić precyzyjny i ostry obraz. Oznacza to, że dostajesz do ręki idealne narzędzie do profesjonalnych zdjęć.

 

Akurat Seria D - D4, D8, D32

D4 – dyfuzyjny panel LED bi-colour dla reporterów i do studia

D4 angle view 600x600

Doskonałe parametry fotometryczne seria D-SOFT zawdzięcza wykorzystaniu zaawansowanych materiałów do budowy systemu optycznego lampy. Składa się on z folii dyfuzyjnej o bardzo dużej przepuszczalności, o strukturze mikro-soczewek, umieszczonej przed diodami oraz nisko-stratnego reflektora o wysokiej dyfuzji umieszczonego pod diodami. Kombinacja tych materiałów pozwala uzyskać piękne miękkie światło o dużym natężeniu. Panele D4 są oferowane tylko jako zestawy studyjne przeznaczone do zasilania sieciowego, lub jako zestawy reporterskie z zasilaniem sieciowym, bateryjnym oraz torbą transportową.

D4 to najmniejszy model serii D-SOFT, zbudowany z aluminium panel o wymiarach 30x26cm. Oferujemy panele D4 w wielu różnych opcjach zasilania bateryjnego.

Podstawowe parametry:

 • maksymalny strumień światła – 4500 lumenów
 • CRI Ra=95+
 • maksymalna moc elektryczna – 50W
 • napięcie zasilania od 13 do 18V


D8 – dyfuzyjny panel LED bi-colour do studia i dla reporterów

D8 front view 600x600

Prezentujemy nową serię paneli LED dyfuzyjnych Akurat D-SOFT z zainstalowanym na stałe niezwykle wydajnym optycznym systemem dyfuzji swiatła.
Zastosowanie innowacyjnych materiałów dyfuzyjnych pozwoliło na uzyskanie parametrów fotometrycznych pozostawiających konkurencyjne rozwiązania w tyle. Duża wydajność to znaczące oszczędności energii, istotne szczególnie przy pracy bateryjnej, a idealnie rozproszone światło daje piękne, miękkie cienie, pozbawione matrycowej struktury.

D8 to podstawowy model serii D-SOFT, zbudowany z aluminium panel o wymiarach 60x35cm. Wersja z rozszerzeniem G – D8G jest dodatkowo wyposażona w regulację balansu +/- G umożliwiającą dostrojenie odcienia światła do wizji operatora lub do oświetlenia zastanego.

Podstawowe parametry:

 • maksymalny strumień światła – 9000 lumenów
 • CRI Ra=95+
 • maksymalna moc elektryczna – 100w
 • napięcie zasilania od 13 do 18V


D32 -duży dyfuzyjny panel LED o mocy 400W

3xD SOFT 1024x680

D32 – dyfuzyjny panel LED bi-colour do studia i dla reporterów
W tylnej części lampy D32 znajduje się panel sterujący sterownika, składający się z przycisków sterujących pracą lampy, wyświetlacza wskazującego bieżące ustawienie jasności w procentach oraz aktualną temperaturę barwową w Kelwinach, diod sygnalizujących tryb pracy lampy,  oraz gniazda zasilacza sieciowego. Sterowniki lamp D32 wyposażone są w pamięć nieulotną która umożliwia zapamiętanie trzech ustawień panelu (jasności i temperatury barwowej). Przywołanie ustawień z poszczególnych komórek pamięci przeprowadza się poprzez naciśnięcie jednego z przycisków pamięci. Zapis bieżącego ustawienia do komórki pamięci następuje po dłuższym przytrzymaniu wybranego przycisku pamięci. Użycie pamięci jest sygnalizowane przez kontrolki przy przyciskach.
Opcjonalny sterownik DMX512 umożliwia zdalne sterowanie lampą w studiach telewizyjnych lub kiedy lampa umieszczona jest w miejscach trudno dostępnych.

D32 to model o wielkości 4 paneli D8 serii D-SOFT. Zbudowany z aluminium panel ma wymiary 102x51cm. Wersja z rozszerzeniem G – D32G jest dodatkowo wyposażona w regulację balansu +/- G umożliwiającą dostrojenie odcienia światła w zakresie balansu zieleń- purpura.  Maksymalny strumień światła osiągany przez D32 to 36000 lumenów, przy mocy elektrycznej 400W Panel przystosowany jest wyłcznie do zasilania sieciowego AC 110-240V. W opcji sterowanie DMX.
Oferujemy firmom rentalowym i studiom produkcyjnym budowę na zamówienie takich lub wiekszych paneli w dowolnej konfiguracji, do rozmiaru 200×100 cm i mocy do 1600W.

 

Sony FS7m2

Super35: maksymalna uniwersalność

fs7II camera

Model FS7 II znacznie poprawia wrażenia przy filmowaniu najlepszym kamkorderem Sony dla dokumentalistów i jednym z najbardziej uniwersalnych kamkorderów.
Super 35 mm na świecie. Wprowadzono w nim szereg udoskonaleń: od nowego systemu mocowania obiektywu po większą ergonomię czy należący do światowej czołówki system automatycznego, elektronicznego filtra ND o zmiennej gęstości optycznej. Dla użytkownika oznaczają one nowe możliwości. Filmowanie w ruchu z ręki, z ramienia, z użyciem gimbala... Kamera FS7 II zapewnia imponujący obraz, jakiego można oczekiwać od produktu marki Sony.

Automatyczny, elektroniczny filtr ND o zmiennej gęstości optycznej: swoboda filmowania i poruszania się.
Praca z kamerą FS7 II to doświadczenie niezwykłej swobody ruchów i filmowania — bez troszczenia się o niestabilność warunków oświetlenia czy tracenia czasu na zmiany filtrów i szlifowanie ustawień ekspozycji. Zaawansowana technologia firmy Sony zapewnia stałe korygowanie gęstości optycznej elektronicznego filtra ND, nie powodując obniżenia rozdzielczości i zmian kolorystyki. Zachęcamy do praktycznego wypróbowania kamkordera FS7 II — i zobaczenia na własne oczy, jak firma Sony zmieniła filmowanie w ruchu.

Obiektyw Super 35/APS-C z elektryczną regulacją zoomu przeznaczony do nagrywania filmów 4K
Obiektyw SELP18110G z elektryczną regulacją zoomu tworzy optymalne warunki do nagrywania filmów urządzeniami z matrycą Super 35/APS-C. Jego imponujący, 6,1-krotny zakres zoomu zaczyna się od szerokiego kąta 18 mm. Maksymalny otwór przysłony jest stały i wynosi F4.

Zapis dużej liczby klatek na sekundę: do 180
Rejestrując obraz w trybie HFR (High Frame Rate — duża liczba klatek na sekundę), można zmienić zwyczajne ujęcie w bardzo atrakcyjne wizualnie, eleganckie przedstawienie ruchu. Kamkorder FS7 II pozwala nagrywać obraz Full HD w tempie do 180 klatek na sekundę. Odtwarzając takie nagranie z kinową prędkością 24 kl./s, uzyskuje się piękny efekt silnie zwolnionego tempa (7,5x). Nie występuje przy tym zmniejszenie dokładności bitowej ani cząstkowy odczyt danych z matrycy.

 

Atomos Shogun Inferno

atomkos flame

Shogun Inferno jest to połączenie najbardziej zaawansowanych technologii Monitora - 1500nit / 10bit / HDR z najnowszymi możliwościami nagrywania - 4Kp60 oraz Quad-SDI z funkcjami odtwarzania i edycji, które staną się idealnym rozwiązaniem zarówno na planie jak i w dowolnym miejscu wybranym przez operatora.
Shogun Inferno posiada wysoką rozdzielczość, wysoki wskaźnik ramki, oraz zakresy high dynamic workflow przeznaczone dla wszystkich filmowców.

Wyróżniające się cechy:

 • 1500nit 10-bit - Panel 10-bitowy wyświetla więcej kolorów (1,07 miliarda kolorów w porównaniu do 16,7 mln w przypadku standardowych paneli 8-bit), aby zapewnić płynne przejścia kolorów zarówno w HDR i SDR (standardowy zakres dynamiki) fotografowania. Panel 1500nit oraz HDR podkreślają wysoki kontrast sceny.
 • PQ & HLG playout & input - Silnik AtomHDR nie tylko pozwala ustawić idealną ekspozycję ale można również wypuszczać sygnał z urządzenia i przesyłać na inne, obsługujące HDR.
 • Zapis 4K 60P i HD 240p - Shogun Inferno łączy wysoką rozdzielczość nagrywania, oraz odtwarzania w wysokim klatkarzu. Zapis wideo następuje z obydwu wyjść HDMI i SDI bezpośrednio od czujnika i pozwala nagrywać materiał 4: 2: 2 10-bit. Pro Res lub DNxHR w 60p lub 4K HD 240p *.Odtwarzanie plików Pro Res lub DNxHR możliwe jest poprzez wyjście HDMI lub SDI w tych samych wysokich częstotliwości odświeżania monitorów wspierających.
 • Monitorowanie i nagrywanie audio po XLR - Shogun Inferno ma wiele opcji audio zastępujące potrzebę stosowania odrębnego rejestratora audio. Możliwość monitorowania do 8 kanałów wbudowanego HDMI audio, do 12 kanałów audio SDI lub użyć dołączonego kabla dopasowującego XLR do podłączenia mikrofonów zewnętrznych dla zrównoważonego analogowego audio z zasilaniem phantom 48V.

 

Canon XC15

xc15

Niewielkie urządzenie umożliwiające dyskretne nagrywanie filmów o rozdzielczości 4K UHD z profesjonalnej jakości dźwiękiem
Niewielkie, dyskretne i łatwe w obsłudze urządzenie umożliwiające wewnętrzny zapis filmów o rozdzielczości 4K UHD / Full HD z profesjonalnej jakości dźwiękiem w standardzie XLR. Nagrania można bez problemu łączyć z materiałem zarejestrowanym innymi profesjonalnymi kamerami filmowymi EOS.

 • Wideo w rozdzielczości 4K i Full HD
  Obraz o rozdzielczości 4K UHD i dużej przepływności, wewnętrzny zapis materiału i 12-stopniowy zakres dynamiczny zapewniają obraz o najwyższej jakości.
 • Profesjonalnej jakości dźwięk XLR
  Złącza XLR z niezależną regulacją głośności i zasilaniem fantomowym 48 V umożliwiają obsługę profesjonalnej jakości dźwięku.
 • Łatwa integracja z istniejącym cyklem produkcyjnym
  Prędkości nagrywania 24.00P i 25P oraz ustawienie obrazu „Look” Cinema EOS ułatwiają montaż materiału w ramach obróbki filmów.

 

Libec TH-X

libec th x

Dzięki udoskonalonej funkcjonalności, stabilności i sztywności, Nowy TH-X jest zdecydowanie najlepszym statywem zaprojektowanym przez firmę Libec w tym zakresie.

 • DUAL HEAD - podwójna konstrukcja głowicy (płaska podstawa / półkula 65mm), która może współpracować ze statywami na półkule o średnicy 65mm, a także monopodami, sliderami, wózkami i innymi urządzeniami z mocowanie na śruby 3/8 cala.
 • SNAP ON/OFF PLATE – statyw TH-X wyposażony jest w mechanizm szybkiego zwalniani a płytki. Płytka jest kompatybilna z głowicami Manfrotto oraz Sachtler.
 • LIGHTWEIGHT – niezwykle lekka głowica o wadze 1kg, wliczając rączkę
 • COMPACT - nowo zaprojektowane nogi oraz blokady nóg zapewniają jeszcze lepszą trwałość oraz sztywność podczas pracy. Znacznie zwiększona w porównaniu do innych statywów wytrzymałość, wykorzystywana jest przy zachowaniu niesamowitej lekkość 1.1kg / 2.4lb. Jaką oferuje statyw firmy Libec.
 • TORBA - nowo zaprojektowana i przyjazna dla użytkownika torba na statyw z paskiem na ramię i przednimi kieszeniami.

 

Libec Hfmp Monopod

libec hfmp                                        libec hfmp kit

Monopod Hands-Free firmy Libec to niezwykłe urządzenie, które wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku monopodów, tym iż został specjalnie zaprojektowany aby mógł pełnić funkcję tzw. wolnego stojaka, czyli aby nie musiał być ciągle przytrzymywany przez operatora podczas wykonywania ujęć. Baza Free-Stand znajduje się w dolnej części monopodu, która pozwala użytkownikowi na natychmiastowe przełączenie za pomocą stopy z funkcji trybu fotografowania do zablokowanej pozycji pionowej. Jest to specjalnie zaprojektowany monopod dla operatorów którzy cenią sobie mobilność i funkcjonalność produktu.

HFMP – monopod bez głowicy

libec hfmpa

HFMP KIT – monopod w zestawie z głowicą

libec hfmp kita

Funkcje:

 • Hands-Free Monopod
  Wyjątkowa mini konstrukcja statywu ze zwiększoną stabilnością pozwala na to ,aby monopod stał  samowładnie z szeroką gamą kamer, co pozwala na wielozadaniową pracę i umożliwiającą wprowadzanie zmian między ujęciami, bez konieczności odkładania monopodu na podłodze lub opierać go o ścianę.
 • Step Lock/Release Foot Pedal
  Unikalny pedał nożny z funkcją inteligentnego blokowania / zwalniania pozwala,  aby przełączać funkcję monopodu z trybu fotografowania do bezpiecznej pozycji zablokowanej.

libec hfmp stopka

 

Edius pro 8

edius 8

Nowe technologie, nowe możliwości, nowa moc w znanym i lubianym formacie!

Edius Pro 8 oznacza więcej formatów, więcej dostępnych wariantów rozdzielczości i więcej możliwości edytowania materiału. Jest szybkim i doskonałym narzędziem służącym do profesjonalnej obróbki materiału nieliniowego, w tym produkcji 4K. Dzięki nowym opcjom pozwalającym na wykazanie się kreatywnością i pracy z materiałem w czasie rzeczywistym, oraz nieliniowej edycji materiałów z najpopularniejszych formatów SD oraz HD, a nawet 4K, Edius 8 stał się najbardziej uniwersalnym oprogramowaniem dostępnym na rynku.

Więcej formatów, lepszy Workflow
EDIUS Pro 8 zawiera natywne wsparcie dla wszystkich powszechnie używanych formatów plików, w tym Sony XDCAM, Panasonic i Canon XF P2 i formatów filmowych EOS. Do pracy w postprodukcji można używać wysokiej wydajności  10-bitoweg kodeka Grass Valley HQX oraz dostępnego w wersji Standard  kodeka Avid DNxHD.
Program ten cechuje współpraca z  Sony XAVC (Intra /Długi GOP) / XAVC S, Panasonic AVC-Ultra, Canon XF-AVC.
Rozdzielczości obsługiwane przez Edius 8 to  24x24 do 4Kx2K, wszystko na tej samej osi czasu, nawet w zagnieżdżonych sekwencjach, oraz wszystko w czasie rzeczywistym.

Nowością w tej wersji oprogramowania jest, GV Browser-  zaawansowane nowe narzędzie, które pozwala zarządzać wszystkimi  materiałami wideo i  audio przygotowanymi do edycji.  GV Browser jest niezwykle intuicyjny,  kiedy podłączymy wymienny napęd lub czytnik kart do systemu, oprogramowanie automatycznie wykryje jakie formaty są  obsługiwane i wyświetli je w oknie Aktówka.

Kluczowe cechy:

 • Niezwykle wydajna praca na materiale 4K, ze wsparciem dla Blackmagic Design Deck­Link 4K Extreme, Ultra Studio 4K, AJA KONA 3G (podgląd tylko) oraz EDL lub AAF import/export przy wykorzystaniu Grass Valley HQX z DaVinci Resolve 11
 • Współpraca z osprzętem  Blackmagic Design, Matrox oraz AJA
 • Edycja materiału w różnej rozdzielczości —  od 24x24 do 4Kx2K
 • Wsparcie najnowszych formatów— Sony XAVC (Intra/Long GOP)/ XAVC S, Panasonic AVC-Ultra/AVC-Intra 4K 422 i Canon XF-AVC (import only)
 • Najszybsze narzędzie do edycji AVCHD na rynku (do 3+ strumieni w czasie rzeczywistym)
 • Do 16 różnych źródeł w trybie  Multicam editing
 • Poprawiony dekoder  MPEG
 • Poprawiony dekoder  H.264/AVC  (przyspieszający  4K XAVC)
 • Przyśpieszony playback 4K H.264 
 • Zoptymalizowany do architektury czwartej generacji procesorów  Intel Core I
 • Odświeżony interfejs użytkownika
 • Poprawiona praca w trybie Proxy mode
 • Wsparcie Intel Quick Sync Video dla bardzo szybkiego eksportu H.264 ( Blu-ray Disc)
 • Edycja 3D
 • Wbudowana stabilizacja obrazu