XX Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych

Strefa Sztuki

strefa sztuki

Targi FILM VIDEO FOTO zapraszają do Strefy Sztuki na cykl 
spotkań autorskich z fotografami.

"Strefa Sztuki" to cykl spotkań z młodymi, polskimi fotografami, którzy reprezentują różne oblicza współczesnej fotografii. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z twórczością fotografów, którzy są znani głównie z blogosfery i zainspirować się najciekawszymi polskimi cyklami fotograficznymi. Podczas spotkań będzie można zarazić się pasją fotografowania oraz poznać dorobek obiecujących twórców młodego pokolenia. Formuła wydarzenia opiera się na wystawie zbiorowej, autorskim pokazie slajdów oraz rozmowie z publicznością.

„Młoda polska fotografia” prezentuje wiele ważnych dziś artystycznie i społecznie kwestii. Jest zarazem lokalna i uniwersalna, ujawnia wrażliwość, zmysłowość, empatię, ale i ostrość widzenia artystów. Wybór prac pozwoli przyjrzeć się temu zjawisku z bliska – zobaczyć jak opisują siebie, swoje miejsce i swój czas poprzez odkrywanie ludzi i sytuacji, których nie dostrzegamy na codzień. W swoich fotografiach młodzi polscy artyści anektują fragmenty rzeczywistości nasycając je własnymi emocjami i przekształcając to, co zwyczajne, codzienne, publiczne - w intymne wyznania. Podczas Targów FILM VIDEO FOTO będzie można oglądać różne warstwy świata odkrytego i zatrzymanego w fotograficznych kadrach młodych polskich artystów.

PROGRAM SPOTKAŃ AUTORSKICH

czwartek, 6 kwietnia
12:00-12:45 Yulia Krivich
14:00-14:45 Artur Jastrzębski
15:00-15:45 Paweł Śmiałek
16:00-17:00 Agata Serge - organizatorem spotkania jest CANON Polska

piątek, 7 kwietnia
12:00-12:45 Łukasz Choja
13:00-13:45 Izabela Urbaniak
14:00-14:45 Paweł Brzeziński
15:00-15:45 Aleksandra Wysokińska
16:00-16:45 Sonia Firlej

sobota, 8 kwietnia
11:00-11:45 Maciej Dziekan
12:00-12:45 Wiktor Franko
13:00-13:45 Magdalena Franczuk
14:00-14:45 Arcadius Mauritz

_____________________________________________________________________________________________

MISTRZOWIE KADRÓW

 

 Magdalena Franczuk

m franczukA

 

Fotografka, reżyserka, prezes i założycielka Fundacji kunst.camera, z pasji badaczka literatury Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Katedrze Fotografii na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2015 r., finalistką konkursu „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” organizowanego przez TVP Kultura oraz finalistką Slideluck Warsaw w ramach Warsaw Photo Days 2015. Jej projekt „The Book of Wonder” miał swoją premierę w Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim w Warszawie w ramach projektu PKO Project Room (wystawa indywidualna w kwietniu 2016 r.), a następnie prezentowany był na wielu festiwalach i wystawach w Polsce i za granicą, m.in. Photo Collect Copenhagen 2016, Festival Circulations 2016 w Paryżu, Festiwal Konteksty 2016 w Sokołowsku.

http://www.magdalenafranczuk.com/

Och jak wszechpotężne są siły nade mną! I jak przedziwnie konsekwentna jest logika we wszystkim, co się przydarza niby przypadkowo. Franciszek Leon Madaleyski

„The Book of Wonder” („Księga Cudowności”) to składająca się z dziesięciu rozdziałów opowieść wizualna autorstwa Magdaleny Franczuk. Opowieść ta oparta jest na przygodach i życiowych doświadczeniach Franciszka Leona Madaleyskiego – zapomnianego ekscentrycznego podróżnika z przełomu XIX i XX wieku, którego zainteresowania krążyły wokół poszukiwania w otaczającym go świecie zjawisk, jak sam mawiał, „duchowo osobliwych”. Każda z części „The Book of Wonder” jest zainspirowana inną przygodą Madaleyskiego. Poprzez „Księgę” przypomniana zostaje jego osoba. Kim jest ten tajemniczy pisarz i podróżnik? Postacią-zagadką czy alter ego autorki? Odpowiedzi należy szukać w „Księdze”. „Księga Cudowności” to przede wszystkim wunderkamera – a nawet wunderkamera do kwadratu, książkowy gabinet osobliwości, w którym mieszczą się inne gabinety. Pudełko w pudełku, kolekcja w kolekcji – zbiór zdjęć, które ilustrują zbiór tekstów, które dokumentują zbiór osobliwych praktyk, codziennej magii, heretyckich ćwiczeń duchowych. Każdy kolejny rozdział Księgi to zamknięty pokój, odrębny świat, mały, symboliczny kosmos (...) Choć gęste i zmysłowe, wieloplanowe i bogate w szczegóły, zdjęcia Franczuk nie zamykają, ale uruchamiają wyobraźnię – są jak kadry z zaginionego filmu albo filmu, który tylko się przyśnił.
Kuba Mikurda

Koncepcja, reżyseria sesji zdjęciowych, fotografia, kolaże, wybór tekstów: Magdalena Franczuk
Projekt graficzny książki: Bartłomiej Talaga
Scenografia: Barbara Ferlak
Kierownictwo produkcji: Wojciech Rodak, Tomasz W. Michałowski
W roli Wiktorii występującej w wielu rozdziałach: Anna-Maria Jarosik
W powstającym przez ponad dwa lata projekcie „The Book of Wonder” uczestniczyło łącznie ponad sto osób.

Partnerzy: Muzeum Kinematografii w Łodzi, Łódzkie Centrum Filmowe, Galeria Opus, Wrocławski Teatr Współczesny, Fundacja Nomina Rosae.
„The Book of Wonder” jest obecnie dostępna w sprzedaży w limitowanej edycji kolekcjonerskiej stworzonej przez wydawnictwo KUNST.CAMERA.

001 3A

004 12A

008 4A

_____________________________________________________________________________________________

Izabela Urbaniak

Fotograf. Urodzona w 1973 r., mieszka i pracuje w Łódzi. Jest magistrem psychologii zarządzania. Ukończyła również Warszawską Szkołe Filmową, z wyróżnieniem. Obecnie jest v-ce prezesem ZPAFʼu (Związku Polskich Artystów Fotografików) okręgu łódzkiego. Specjalizuje się zarówno w fotografii artystycznej jak i dokumentalnej. Jej częste wyjazdy owocują również fotografią podróżniczą. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce.

http://izabelaurbaniak.pl/

Najważniejsze osiągnięcia to:
Stypendium w Warszawskie Szkole Filmowej
Grand Prix National Geographic Traveler 2008
Photo of the Year w “Photo Art Magazine” 2008
Pierwsza nagroda w polskiej edycji konkursu EISA PHOTO CONTEST 2009
II nagroda Fotofestivalu w Łodzi „Photo Industrial” 2009
Wyróżnienie w Sony World Photography Awards 2011
Wyróżnienie BZWBK 2011
I nagrada w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych “Lens of
Development” w kategorii fotoreportaż 11.2011
I nagroda Viva Photo Awards 2012 kategoria reportaż
I nagroda Smsung Fotoblog Awards 2012
Grand Prix 5-cio boju fotograficznego Fotopolis.pl 2012
I narogra i złoty medal FIAP w biennale „Dziecko” 2012
II nagroda BZWBK 2012 w kategorii społeczeństwo.
II nagroda „Portret „ WBP i CAK - 2014
I nagroda „Zestaw „ 2016

Wystawy indywidualne:
„Living Here” wystawa towarzysząca podczas miesiąca Fotografii w Krakowie, maj 2012
„Sri Lanka”, wrzesień 2012 Kobakov Studio Łódź
„Monaragala „ Firley Wrocław 2013
„Woman” wystawa towarzysząca podczas Fotofestiwalu w Łodzi 2013
„Summertime „ Galeria „Olimpus” Łódź, wrzesien 2016 

NB2A3969 kopia 2A

27A

NB2A1753 kopiaA

_____________________________________________________________________________________________

Sonia Firlej

moth

 

Specjalizuje się głównie w fotografii portretowej czarno-białej. Artystka łączy często działania analogowe i cyfrowe z rysunkiem oraz grafiką. W swoich pracach nawiązuje do silnych powiązań człowieka z naturą. Inspiracji poszukuje w zależnościach między nimi oraz w pozornej brzydocie. Interesują ją również te najmniej zrozumiałe sfery ludzkiej psychiki. Skupia się na uwydatnianiu mocnych, czasami niewyjaśnionych emocji i stanów w pierwotnej i surowej formie.
Jest absolwentką Tkaniny Artystycznej na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Na co dzień zajmuje się również modą, stylizacją oraz rękodziełem. W twórczości Sonii Firlej zazębiają się więc różne dziedziny sztuki, przenikają się i łączą. Wszystkie działania Artystki cechuje konsekwencja i spójność.

http://soniafirlej.pl/

02.10.2015 r. w galerii „Perfex” w Poznaniu odbył się wernisaż pierwszej autorskiej wystawy Sonii Firlej zatytułowanej „Puls”. Artystka zaprezentowała czarno-białą serię portretów połączonych w unikatowy sposób z linearnymi rysunkami nawiązującymi do tytułowego „Pulsu”. Poznańska wystawa miała swoją kontynuację 22.01.2016 r. we wrocławskim klubie „Firlej” co dodatkowo zaintrygowało widzów.
Dokumentacja fotograficzna z wernisażu wystawy „Puls” w Poznaniu: https://www.facebook.com/126637797423321/photos/?tab=album&album_id=872215212865572 

DZIAŁANIA
Prócz autorskich wystaw Sonia Firlej brała również udział w wielu wystawach zbiorowych:
- Multimedialny wernisaż „Dialog Sztuki” , Poznań 2011',
- V Międzynarodowy Festiwal Kultury Studenckiej ARTenalia , Poznań 2012',
- Festiwal „Beastwork”, Szczecin 2012',
- Projekt „Stereotyp” , Poznań 2012',
- Projekt ogólnopolski „Dramat Wolności” Poznań, Gdańsk, Kraków, Częstochowa, Łódź 2013/14’
- Projekt ” dall’Esterno”, Włochy 2014’

Jej prace można było również zobaczyć w publikacjach papierowych oraz internetowych między innymi w kilku numerach magazynu „1 zine” oraz w internetowym „Mega*Zine Lost & Found” gdzie również zamieszczony był wywiad z Artystką.
Ponieważ dla Sonii Firlej ważne jest zestawienie obrazu z muzyką jej fotografie wystąpiły również na okładkach płyt zagranicznych Muzyków: Hollow Press, Party In A Forest oraz Canter.

Poza działaniami indywidualnymi Artystka współpracuje również przy tworzeniu inicjatyw społecznych w Poznaniu wraz z „Otwartą Strefą Kultury Łazarz” oraz „Inkubatorem Kultury Pireus”. Tworzy także dokumentacje fotograficzne wydarzeń na kulturalnej mapie Poznania między innymi działań performatywnych oraz warsztatów w „Galerii Raczej”, „Perfex” oraz w „Pracowni Łazarskiej”.

 jul5

jp

wkdnmp8

_____________________________________________________________________________________________

Yulia Krivich

yulia1

 

Fotografka, urodzona w Dniepropietrowsku na Ukrainie. Absolwentka Wydziału Architektury na Akademii Architektury i Budownictwa w rodzinnym mieście oraz Wydziału Sztuki Mediów na ASP w Warszawie. Jej praca dyplomowa została uznana za najlepszą, na wystawie Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP 2013. Laureatka Sekcji Show OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2015, w którego ramach została wydana książka fotograficzna pt. „Przeczucie”. Stypendystka programu MKiDN Gaude Polonia 2016. W swojej twórczości podejmuje tematy młodego pokolenia, interesuje się Europą Wschodnią. Mieszka i pracuje w Warszawie.

http://yuliakrivich.com

„Przeczucie” nie jest rejestracją, ale odczuwaniem wydarzeń, które toczą się w moim kraju. Wrażenia złożyły się w sekwencje obrazów i znaków, które odtwarzałam przy pomocy fotografii. Jest to niepokojące i niewyraźne uczucie dwoistości: mojej własnej, ale także tej rzeczywistości, która nas otacza. Na moich zdjęciach są młodzi ludzie i ich nieokreślone miejsce bycia. Nie chodzi tu o samą lokalizację, ale o wymiar egzystencjalny, tożsamościowy. Forma książki jest zbudowana również na koncepcji dualności. Opiera się na niedopowiedzeniach, napięciach w przestrzeniach pomiędzy zdefiniowanymi pojęciami, przesunięciach i paradoksach.

OSIĄGNIĘCIA
Gaude Polonia Scholarship Programme, Warsaw, Poland, 2016
Laureate of ShowOFF Section on Photomonth in Krakow, 2015
II prize in Przetwornia Project, Krakow, 2015
Fellowship of the ZAiKS (Polish Society of Authors and Composers), 2014
The winner of Coming Out Best Degree Project Academy of Fine Arts in Warsaw, 2013
Special award Best Degree Piece in the field of Media Art by ZAiKS, Coming Out 2013
Special award for the Best Film by the Meteora Films, Coming Out 2013

WYSTAWY INDYWIDUALNE
2014 Przeczucie, Salon Akademii Gallery, Warsaw, Poland
2013 My World Is Not Where I Am, Art Center Kvartira, Dnipropetrovsk, Ukraine

WYBRANE WYSTAWY ZBIOROWE
2016
Now in Poland, Labirynt Gallery, Lublin, Poland
Salon of New Photography, Raster Gallery, Warsaw, Poland
2015
Debuts show, Warsaw Photo Days, Poland
Book’s space, Museum of Contemporary Art, Fotografia International Festival in Rome, Italy
Dnipro.Transformation, Artsvit gallery,Dnipropetrovsk, Ukraine
Palace of Culture, Construction festival, Dnipropetrovsk, Ukraine
Maps, BWA Awangarda, TIFF Festival, Wrocław, Poland
Exquisite Corpse of Polish Photography, BWA Awangarda, TIFF Festival, Wroclaw, Poland
Przetwornia Project, Pauza Gallery, Krakow, Poland 2015
Debuts 2015 show/book presentation, Andel’sHotel, Fotofestiwal Lodz, Poland
Book presentation on ShowOFF Section, Photomonth in Krakow, Poland 2015
2014
A Living Room, iGNANTxFantastic Frank, Berlin, Germany
Breathlessness, Dom Kultury Saska Kępa, Warsaw, Poland
Accommodation, Museum of Modern Art, Minsk Month of Photography, Belarus
Centre of Social Rehabilitation, Kharkiv, Ukraine
#postyesterday, Centre of Contemporary Art Tchainaya Fabrika, Odessa, Ukraine
2013
Coming Out Best Diploma Academy of Fine Arts, Symfonia Varsovia, Poland
Territory, Bocheńska Gallery, Warsaw, Poland 2013
2012
Young Fashion Photographers Now, Lodz Fashion Week, Poland
Multimedialne Sztandary, Płock Art Gallery, Płock, Poland

Presentiment 5 670x453

Presentiment 7 670x453

Presentiment 8 670x453

_____________________________________________________________________________________________

Wiktor Franko

wiktorfrankoA

 

Rocznik 83. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, z którą związany jest aktualnie. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. W swojej fotografii Wiktor Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu.  Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, surrealistyczne konceptualne prace, oraz modowe i naturalne lifestyleowe serie zdjęć. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych – fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi. Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie oraz szczerość.

https://wiktorfranko.com/

 

Jego prace ukazują się w czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Fashion World Magazine, Prism Magazine, iPress Magazine, Żurnal, Foto, londyńskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie w Viva Photo Awards. Franko jest autorem zdjęć promujących Fashion Week Poland - Fashion Philosophy edycja 8 i 9 oraz trzech plakatów na europejski konkurs dla projektantów mody - Off Fashion. Franko współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, na okładkach których znalazło się wiele jego prac. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek.

Franko współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, na okładkach których znalazło się wiele jego prac. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek.Prism Magazine (UK), iPress Magazine, Camerapixo, Invited, Pokochaj fotografię, Foto, Fabrikon Magazine, Musli Magazine, Confashion, E!stilo, Żurnal, Lounge magazine, Oppa Magazine (UK), Cleptafire (France), Reykjavik Boulevard Magazine (Island), Papercut Magazine (United States), Prime Magazine (China), Catwalk (UK), Charaktery, Fashion World Magazine (France), iMute Mag, MITH (United States), Hiro.

Okładki książek:
Fashioning Identities (UK), Teksty-preteksty-konteksty, Najlepsze Horrory A.D. 2012

Okładki płyt:
Lebowski – Cinematic, Lebowski - Goodbye my joy, Lebowski - The Doorsan Way,
Lebowski – Galactica, Letko – Origami, Mafia - Ten świat nie jest zły, Strefa ciszy - Strefa Ciszy, Dikanda - Live in Zakopane, Another source of Light - Souls never sleep, Anita Lipnicka – Ptasiek, Daria Zawiałow - W malinowym chruśniaku, Daria Zawiałow – promo, Kroki – promo, Soxso – promo, Ptakova - promo

Zdjęcia jako głównie fotografie promujące festivale modowe w formie plakatów billboardów itp.: Fashion Week Poland - Fashion Philosophy edycja 8 i 9 oraz OffFashion - 3 edycje

Wystawy:
Galeria Winda (Kielce),
Galeria Echo (Kielce)
Galeria Firlej (Wrocław) - wystawa indywidualna
Galeria Firlej (Wrocław) - wystawa zbiorowa
Galeria Nizio (Warszawa)
Wystawa w Łazienkach Warszawskich- wystawa zbiorowa
Wystawa w Londynie - Spring and Water Exhibition | Bumbershoot Studio - wystawa zbiorowa
Galeria OKO (Wrocław)

Konkursy:
Viva Photo Awards 2010
Viva Photo Awards 2011

FRA 6432cA

0177A

IMG 9884 1bA

_____________________________________________________________________________________________

Paweł Brzeziński

pawe

 

Łódzki fotograf, tworzący analogowe akty i portrety. Przeważnie nie korzysta z wizażu, szukając piękna w naturalności urody modelki. Kadry obfitujące w grę światłem skrupulatnie tworzy już na planie, a nie w postprodukcji.
Autor wystaw fotograficznych w latach 2013-2016 w Łodzi, Frankfurcie, Szczecinie, Gdańsku oraz Wrocławiu. Zwycięzca konkursu Playboy „Fotoerotica 2014”. Organizator spotkań fotograficznych „Ziemia Obiecana” w latach 2012-2013 oraz „Kanaryjskich Plenerów Fotograficznych” w latach 2015-2017. Prowadzący cykliczne warsztaty fotografii artystycznej „grid-art.pl workshops” w kraju i za granicą.

http://www.grid-art.pl/

20161129 78950002A

20150818 71680006A

20160122 04580007A

_____________________________________________________________________________________________

Paweł Śmiałek

Ambrotypista i oświetleniowiec na co dzień pracujący w Warszawie. Związany z fotografią od ponad 10 lat. Entuzjasta tradycyjnych technik fotograficznych. Obecnie uzależniony od techniki mokrego kolodionu. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe, a także publikacje w kraju i zagranicą. Między innymi w angielskiej i niemieckiej wersji podręcznika kreatywnych technik analogowych oraz BLUR Magazine. Wykonuje sesje portretowe, warsztaty i pokazy.

Ambrotypy - srebrne portrety Pawła Śmiałka
Ambrotypy to zdjęcia na szkle wykonane za pomocą XIX-wiecznej techniki mokrego kolodionu. Każda praca jest unikatem zrobionym na ręcznie przygotowanym pozytywowym materiale światłoczułym bez użycia form pośrednich, takich jak negatyw czy plik cyfrowy. Powstawaniu zdjęć towarzyszy specyficzna atmosfera. Opary eteru, unieruchomienie modela, moment ukazania się twarzy w kilka minut po wykonaniu zdjęcia zmieniają proces w swoisty rytuał.

 

malwina lodz

oleg lodz 1

klaudia lodz

 

_____________________________________________________________________________________________

Arcadius Mauritz

111ARCADIUS zdjcieA

 

 

Portrecista, fotograf mody specjalizujący się w fotografii czarno-białej. Przede wszystkim artysta, ale i utalentowany rzemieślnik. Twórca, wykładowca, filmowiec. W wolnych chwilach – muzyk. Mówi biegle po angielsku i francusku. Na co dzień mieszka i działa w Warszawie. W swoich autorskich edytorialach modowych stawia na rozmach, awangardę, umiejętne łączenie różnych środków stylistycznych przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej prostoty formy.  Jako portrecista wyraża swoje uwielbienie dla klasyki oraz kładzie ogromny nacisk na pozytywną relację z osobą fotografowaną. Jak sam mówi : „Kontakt z drugim człowiekiem w mojej pracy jest bardzo ważny. Dlatego zawsze staram się o wzajemny szacunek, otwartość i pozytywny „drive”. Wyznaję zasadę, że na każdym kroku trzeba mieć oczy szeroko otwarte. I serce też.” 

http://arcadius.co/

WERNISAŻ WYSTAWY „My Name Is Arcadius”
W sierpniu 2016 r. odbył się wernisaż wystawy podsumowującej pracę artystyczną Arcadiusa. Było to wydarzenie medialne, swoista „kropka nad „i”, mocno podkreślającą Jego obecność na rynku oraz w mediach. Pomysł na takie wydarzenie wziął się z coraz silniejszego poczucia, że jest to idealny moment, by takiego podsumowania dokonać. Koncepcyjnie wernisaż jako wydarzenie miał zaciekawić oraz zaskoczyć. Okraszony występem zaprzyjaźnionych artystów, obecnością Gwiazd oraz modelek w roli hostess ubranych w awangardowe stroje z edytoriali Arcadiusa, pozostawił trwałe wspomnienie i przyjemne poczucie niedosytu. Wernisaż gościł ponad 300 osób i odbył się w BANK Club przy ulicy Mazowieckiej.
Relacja z imprezy : https://youtu.be/cFIAJnFeyFQ

DOROBEK
Arcadius ma na swoim koncie liczne sesje portretowe, modowe oraz artystyczne z udziałem Gwiazd polskiego showbiznesu (m.in.) : Patricia Kazadi (okładka EPki „DARK POP” oraz sesja promocyjna), Ilona Felicjańska (liczne sesje promocyjne i artystyczne, okładki 3 książek Gwiazdy), Sławek Uniatowski (sesje modowe do magazynów oraz promocyjne), Agnieszka Kaczorowska (edytorial), Magdalena Ogórek (edytorial), Ryszard Rembiszewski (sesja portretowa), Krystyna Mazurówna (edytorial), Ewa Szabatin (sesje promocyjne oraz lookbooki i kampanie), Ola Ciupa (edytorial), Łukasz Jakóbiak (edytorial), Magdalena Tul (sesja okładowa i promocyjna do albumu „I am who I am”), Ewelina Lisowska (edytorial), Kaja Paschalska (sesja promocyjna oraz teledysk), Tomasz Barański (sesja promocyjna oraz film dla grupy tanecznej Tomasza Barańskiego) i inni...

Arcadius jako jedyny polski fotograf współpracował z takimi zagranicznymi Gwiazdami jak IMANY, AYO czy Gwiazdą muzycznej sceny alternatywnej – Alissą White-Gluz.

PRODUKCJE FILMOWE SCORECCIONE (film promocyjny marki biżuteryjnej), Sławek Uniatowski (teledysk do piosenki „Każdemu wolno kochać” [w produkcji]), Kaja Paschalska (teledysk do piosenki „KARMA” [w produkcji]), projekt filmu promocyjnego / marka bielizny OBSESSIVE.

PUBLIKACJE MAGAZYNOWE InStyle Polska, Cosmopolitan Polska, Gala, Claudia, Practical Photoshop (edycje Polska, Włoska oraz Brytyjska), BLUR, Dark Beauty Magazine, Fashion World Magazine, Gentleman Magazyn, E!Stilo i inne...

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA
Arcadius chętnie udziela się charytatywnie. Zrealizował zdjęcia do 3 kalendarzy pro bono na rzecz schronisk dla bezdomnych zwierząt, z udziałem Polskich Gwiazd m.in. Małgorzaty Foremniak, Radzimira Dębskiego, Andrzeja Grabowskiego, Moniki Mrozowskiej, Agnieszki Szulim i innych. Portret jego autorstwa francuskiej piosenkarki IMANY został przekazany (i zlicytowany) na aukcję charytatywną zorganizowaną przez OMENAA MENSAH Foundation, a uzyskane środki zasiliły budżet wspierający inicjatywę budowy szkół w Ghanie dla najbiedniejszych. Ten sam portret został przekazany na rzecz francuskiej fundacji ENDOmind, zajmującej się problemem endometriozy u Francuzek. Zdjęcie kilkukrotnie pojawiło się na plakatach w przestrzeniach publicznych Paryża oraz we francuskiej telewizji głównego nurtu. Arcadius zrealizował również następujące projekty charytatywne: projekt portretowy z udziałem wychowanków ośrodka terapeutycznego dla młodzieży uzależnionej w Cholewiance oraz kampania i kalendarz „NIEZALEŻNE” 2017 na rzecz Fundacji Ilony Felicjańskiej „Mam Wybór”, przy współpracy z PARPA i Centrum Praw Kobiet.

MARKI
Arcadius współpracuje lub współpracował z takimi markami jak m.in. :EIZO (profesjonalne monitory dla fotografów i grafików [worldwide]), Phottix (oświetlenie fotograficzne i akcesoria [worldwide]), Caroline Abram (ekskluzywne okulary optyczne i przeciwsłoneczne [worldwide]), GRAS Polska (oświetlenie meblowe i akcesoria [PL]).
Zrealizował również produkcje dla m.in. : L`Oreal Polska, Electrolux, Spółka Orlen, Burda Publishing, Wirtualna Polska S.A., Zenithoptimedia, NESSI, SHABATIN i innych...

WARSZTATY
Arcadius przeprowadził do tej pory ponad 30 warsztatów fotograficznych z zakresu portretu, zaawansowanej postprodukcji oraz mody, ucząc łącznie ponad 200 adeptów fotografii. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się jego autorski program „Portret. Siła Prostoty.”, który występuje zarówno w wersji kobiecej jak i męskiej. Relacja z jednej z edycji warsztatów : https://vimeo.com/158731583

4A

L1120002A

IMANY 1A     L1006848A

_____________________________________________________________________________________________

 

MŁODA POLSKA FOTOGRAFIA

 

Aleksandra Wysokińska

"Ukończyłam socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, obecnie jestem doktorantką w Katedrze Socjologii Sztuki i Edukacji. Fotografią zajmuję się od 2013 roku. Moimi ulubionymi tematami są człowiek i miasto, jednak patrzę na nie w turpistyczny sposób: pociąga mnie rozkład, brzydota i zaniedbanie. Jednocześnie staram się im nadać walor uporządkowania poprzez geometryczną, wyważoną kompozycję kadrów. Zajmuję się głównie fotografią dokumentalną, uwieczniając życie łódzkich ulic oraz zwiedzając opuszczone budynki.
Zrealizowałam do tej pory jedną wystawę indywidualną, będącą wydarzeniem towarzyszącym Fotofestiwalu 2015: „Miasto niechciane” w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi."

wysokinskafoto.pl

Wysokiska07a

Wysokiska10a

Wysokiska06a

 

_____________________________________________________________________________________________

Łukasz Choja

"Moja w miarę świadoma przygoda z fotografią zaczęła się mniej więcej w 2012 r. Moje wcześniejsze obcowanie z aparatem ograniczało się do okazjonalnego, bezrefleksyjnego naciskania spustu migawki w sytuacjach, w których robi to każdy szanujący się amator – na imprezach rodzinnych i ze znajomymi, na wyjazdach, o wschodzie i o zachodzie słońca. Był to okres beztroski, ale kompletnie bezproduktywny. Zmiana nastąpiła wraz z pojawieniem się refleksji. Bo to właśnie refleksja odróżnia fotografa od amatora. Przemyślenia na temat wyboru tematu pracy, umieszczenia go w konkretnym kontekście i kadrze, odpowiedniego doboru środków wyrazu, takich jak perspektywa, czy głębia ostrości oraz moim zdaniem jednego z najważniejszych zagadnień – co chcę wnieść do fotografii moimi zdjęciami. Początkowo moje zainteresowania skupiały się na kwestiach czysto technicznych, lecz z biegiem czasu zacząłem dostrzegać w fotografiach, oprócz ich strony technicznej, coś więcej. Mój rozwój fotograficzny nabrał tempa, gdy po raz pierwszy, mniej więcej w 2012 r., odważyłem się na opublikowanie moich prac na portalach internetowych poświęconych fotografii. Cenne, często skrajnie krytyczne uwagi innych użytkowników w połączeniu z intensywnym studiowaniem prac uznanych fotografów okraszone sporą dozą samozaparcia sprawiły, że z biegiem czasu moje prace zaczęły zdobywać coraz większe uznanie. Było to o tyle dla mnie nobilitujące, że uznanie to płynęło również ze strony fotografów, których prace były dla mnie synonimem znakomitej fotografii. Bardzo mocny wpływ wywarły na mnie spotkania z owymi fotografami, w trakcie których moje zainteresowania kwestiami technicznymi zostały zastąpione zainteresowaniami stroną artystyczną fotografii. Był to chyba największy przełom w moim rozwoju fotograficznym.
W centrum moich fotograficznych zainteresowań znajduje się fotografia uliczna i to właśnie w tej dziedzinie udało mi się zdobyć największe uznanie, przejawiające się między innymi publikacjami książkowymi w kilku międzynarodowych projektach poświęconych fotografii street oraz wygraną w konkursie National Geographic XPERIA Street Photo w 2015 r. Obecnie moja fotograficzna uwaga skupia się na cyklach fotograficznych, opowiadaniu historii wieloma kadrami, a nie, jak ma to miejsce w przypadku fotografii ulicznej – jednym. Moje najbliższe cele fotograficzne będę realizował głównie w trakcie podróży – tych prawdziwych, „backpackerskich”. Z drugiej strony, wychodząc z domu zawsze staram się mieć ze sobą aparat, licząc na to, że uda mi się zatrzymać w kadrze jakiś ciekawy, decydujący moment."

www.facebook.com/lukasz.choja/photos_albums

4a

8a

6a

 

_____________________________________________________________________________________________

Maciej Dziekan

Urodzony w 1991 w Ząbkowicach Śląskich, ukończył fotografię na wydziale komunikacji multimedialnej w Poznaniu (2015). W swojej twórczości artystycznej bada związek między rysunkiem a fotografią poszerzając tym samym zakres poszukiwań dotyczących przestrzeni oraz światła.

2016 Photobook selection - finalista (Scan Tarragona, Hiszpania)
2016 Photobook Market - finalista (Encontros Da Imagem, Braga, Portugalia)
2016 Wystawa: Rozproszone widownie. Ekonomia uwagi. (Art Stations, Poznań)
2016 Fotograficzna publikacja roku 2015. Finalista. Fotofestiwal, Art Inkubator, Łódź)
2015 Magister sztuki, Uniwersytet artystyczny w Poznaniu (fotografia)
2015 Canson Prix - finalista w etapie krajowym (“Jestem rysunkiem. Jestem fotografią.”)
2014 Międzynarodowe wystawy rysunku Figurama (Prague, Bratislava, Poznań)

www.shapeofform.tumblr.com

02 Shape of Form Dziekana

09 Shape of Form Dziekana

10 Shape of Form Dziekana

 

_____________________________________________________________________________________________

Artur Jastrzębski

Urodzony w Tychach w 1975 roku. Od zawsze wierny swojemu rodzinnemu miastu, gdzie mieszka i pracuje. Sam o sobie mówi, że fotografia była jego pasją, odkąd sięga pamięcią. Jednak dopiero kilka lat temu z młodzieńczej fascynacji postanowił świadomie uczynić medium swoich twórczych ambicji, pomysłów, indywidualnego kontaktu ze sztuką. Pracowitość, konsekwencja i fotograficzna wrażliwość zaowocowały w 2010 roku debiutancką wystawą zatytułowaną „Impresje paprocańskie”. Wystawa gościła kolejno w tyskim Miejskim Centrum Kultury, Miejskim Domu Kultury w Mikołowie i w Galerii Fotografii ŁTF w Łodzi. Ten sam rok przyniósł fotografikowi pierwsze wyróżnienie za cykl fotografii „Cielmice wieś wyjątkowa” w zorganizowanym przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk” konkursie na fotoreportaż „Obiektywnie Śląskie”. Wielkim sukcesem autora okazała się seria fotografii pt. „Wielka woda w Paprocanach” w poetycki, przepełniony refleksją, sposób dokumentująca powódź w 2010 roku. Fotoreportaż ten doceniono m.in. w konkursach: Tychy Press Photo 2011, Śląska Fotografia Prasowa 2010, Sekcja ShowOFF podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. W kolejnym roku autor otrzymał m.in. wyróżnienie za fotoreportaż „Last Minute – Włochy” w konkursie Śląska Fotografia Prasowa 2011 oraz I nagrodę za fotografię z nagradzanego już wielokrotnie cyklu „The Great Water in Paprocany” w kategorii Editorial: Environmental Non-Pro w 2012 International Photography Awards. W 2012 roku Artur Jastrzębski został zaproszony do udziału w autorskim projekcie Beaty Mendrek-Mikulskiej (ZPAF) pt. „Współodczuwanie – dialog”, a w kolejnym roku do udziału w pracach jury VI edycji konkursu fotograficznego pt. „W Tychach jest pięknie” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach. 2013 rok przyniósł autorowi m.in. III nagrodę za fotoreportaż „Sinice” w kategorii Przyroda w konkursie BZ WBK Press Foto 2013. W tym samym roku Artur Jastrzębski dał się również poznać, jako pomysłodawca i założyciel Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, na którego funkcję prezesa został powołany. Dwa lata później, z powodów osobistych, zrezygnował z członkostwa w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym. W 2016 roku został członkiem zwyczajnym Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.
Zdjęcia Artura Jastrzębskiego ukazywały się w takich czasopismach jak: „Digital Foto Video”, "Digital Camera Polska", „Foto”, „Dziennik Zachodni”, „Twoje Tychy”, „Echo”, „Tyski Magazyn Kulturalny”, „Silesia Airport”, „Nasze Katowice”.
Kolejne, coraz to bardziej prestiżowe, wyróżnienia i przedsięwzięcia dedykowane fotografii potwierdzają talent autora, ukazując nam fotografika, któremu z powodzeniem udaje się iść niełatwą drogą prowadzącą od spontanicznej pasji do profesjonalnej, dojrzałej twórczości.

http://www.jastrzebski.tychy.pl/

Wielka woda w Paprocanach 1a

Wielka woda w Paprocanach 2a

Wielka woda w Paprocanach 5a

_____________________________________________________________________________________________

 

Gość marki Canon Polska

Agata Serge

 

IMG 0173

 

Agata Serge (ur. 1990) to utalentowana młoda fotografka portretowa i modowa.
Jej przygoda z fotografią rozpoczęła w 2012 roku w Holandii, gdzie zdecydowała się wyjechać po maturze. Od 3 lat znów mieszka w Polsce. Jest szczęśliwą mamą 5-letniego synka, a także studentką pierwszego roku fotografii na Wydziale Operatorskim Łódzkiej Szkoły Filmowej.
Najchętniej realizuje projekty autorskie, ale też sesje komercyjne dla marek takich jak Pan Tu Nie Stał, Dollhouse, Mumukid, Preska czy Pretty Girl. Ma na koncie wiele nagród (m.in. Monochrome Photography Awards 2016, Fine Art Photography Awards 2016, International Photographer of the Year 2015, Moscow Photo Awards 2015) oraz publikacji (m.in. w Digital Photographer, K-Mag, New Dutch Photography Talent 2014).

http://www.agataserge.com/

Cykl „Freckles”
W wyjątkowych portretach Agaty Serge przejawia się wielka fascynacja piegami. Znalazło to odzwierciedlenie w cyklu jej prac pod angielskim tytułem „Freckles”. Artystka podróżuje po świecie, by spotkać się z bohaterkami swoich fotografii. To doświadczenie pozwala odbiorcom jej prac zanurzyć się w różnorodności – zdjęcia Agaty są nie tylko estetycznym studium kobiecego piękna, ale także wyrażoną w kadrze zagadką ludzkiej osobowości. Każda twarz wyraża tu inne emocje, opowiada inną historię.
Serię piegowatych portretów Agaty Serge będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Film Video Foto 2017 w Strefie Sztuki. Wystawa 12 czarno-białych prac została wydrukowana na ploterach Canon serii imagePROGRAF PRO, które dzięki wykorzystaniu bezbarwnego tuszu Chroma Optimizer pozwalają wydobyć z prezentowanych zdjęć niezrównaną głębię czerni.
Więcej o swojej fotograficznej pasji, obsesji na punkcie piegów, a także o sile z jaką przemawiają do niej zdjęcia wydrukowane w dużym formacie artystka opowie podczas autorskiego spotkania na które zapraszamy 6 kwietnia o godz. 16.00 w Strefie Sztuki.

 

14

06

4