XXIII Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR - Edycja: 2017-03-17 - 2017-03-19

Lubuskie

Lubuskie – na szlaku pałaców, zamków i dworów

W regionie lubuskim znajduje się prawie 4 tys. zabytków, co sprawia, że pod względem ich liczby województwo znajduje się na ósmym miejscu w Polsce. To m.in. pałace, zamki, dwory, folwarki oraz parki pałacowe.

Największe atrakcje regionu to nie tylko lasy, jeziora czy rzeki, lecz także np. opactwo Augustianów w Żaganiu z barokowymi działami sztuki. Zespół poaugustiański został wpisany na listę pomników historii. Wkrótce na tej liście znajdzie się również dawne sanatorium w Trzebiechowie, którego wystrój i wyposażenie dwóch głównych budynków zespołu tj. budynku dla pensjonariuszy i budynku administracyjno-mieszkalnego, zwanego „Domem Lekarza”, zrealizowano w oparciu o projekty belgijskiego artysty Henry’ego van de Velde. To jedyny przykład jego twórczości na terenie Polski.

W Lubuskiem jest około 250 obiektów architektury rezydencjonalnej. To m.in. Pałac Książęcy w Żaganiu (rezydencja wzniesiona na rozkaz księcia Albrechta Wallensteina w XVII w., to jedna z najokazalszych budowli barokowych w Polsce, otoczona urokliwym parkiem), Pałac w Mierzęcinie (zbudowano w latach 1861 – 1863 z inicjatywy Roberta Friedricha von Waldow, w latach 1999 - 2001 staraniem nowych właścicieli gmach pałacu poddano gruntownej renowacji), Zamek Królewski w Międzyrzeczu (wzniesiony w ok. 1350 r. przez króla Kazimierza Wielkiego w miejscu grodu z IX w., zamek jest otoczony fosą, wokół znajduje się także park z XIX w.), renesansowy pałac w Siedlisku, wczesnobarokowy pałac w Zaborze, XVIII-wieczny pałac w Wiechlicach, w którym rezydowały wojska francuskie z Napoleonem na czele, późnobarokowe pałace w Bojadłach i Kargowej czy Zamek Joannitów w Łagowie.

Zapraszamy serdecznie do odkrywania pereł turystycznych Regionu Lubuskiego podczas 23. edycji Targów - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR na stoisku nr 19. Uwagę gości z pewnością przyciągnie możliwość udziału w warsztatach artystycznych, polegających na własnoręcznym ozdobieniu miniatur lubuskich zamków i pałaców z drewna. Odwiedzający będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę o tematyce przyrodniczej biorąc udział w quizie i zabawie „memory”, które będą dostępne na nowoczesnym stole multimedialnym. Świetną pamiątką z wizyty na stoisku lubuskim będzie także zdjęcie z fotobudki. Ponadto dostępne będą też dla zwiedzających materiały promocyjne tj. przewodniki, mapy, kartki pocztowe dedykowane kampanii promocyjnej zamków, pałaców i dworów oraz drobne gadżety promocyjne.

Lubuskie3Fot. Piotr Chara



Bądź na bieżąco - zapisz się do newslettera!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz