XVI Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR

Atrakcje dla odwiedzających w niedzielę

Targi zoologiczne Pet Fair to nie tylko bogata oferta ponad 150 wysatwców, ale również szereg atrakcji przygotowanych z myslą o odwiedzających indywidualnych.

W niedzielę na odwiedzajacych czekają:

Spotkania z ekspertami

Joanna Korbal – mistrzyni Europy we freesbie, pokaże czego możemy nauczyć naszego psa oraz pokaże, że aktywny pies, to aktywny właściciel. Miłośnicy kotów dowiedzą się jak poprzez zabawę rozwiązać najczęstsze problemu wychowawcze z kotami, zaś jeden z najsłynniejszych akwarystów świata – Heiko Bleher – odkrywca wielu gatunków ryb słodkowodnych, opowie o najnowszych odkryciach w Ameryce Południowej.
Eksperci z Polskiej Federacji Kynologicznej doradzać będą jaką rasę psa wybrać tak aby spełnić nasze oczekiwania i żeby nasz nowy przyjaciel był szczęśliwy w naszym domu.

Goście specjalni - Heiko Bleher, Aneta Awtoniuk, Joanna Korbal. Więcej informacji TUTAJ oraz wykłady i warsztaty w salach konferencyjnych (Sala konferencyjna A, Sala konferencyjna B, sala konferencyjna C, Foyer)

Bezpłatne czipowanie zwierząt

AnimalBus, czyli autobus stanowiący element kampanii "Nie stresuj psa w MPK" przygotowywanej przez MPK-Łódź Sp. z o.o., Schronisko dla Zwierząt w Łodzi oraz Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi odwiedzi również Targi Pet Fair. W jego wnętrzu specjaliści ze schroniska będą bezpłatnie czipować psy, funkcjonariusze Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadzą pokazy reanimacji zwierząt, zaś dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przewożenia czworonogów w pojazdach komunikacji miejskiej.

 

Konkurs i wystawca aquascapingowa

Aquascaping to nic innego jak to sztuka aranżacji akwarium za pomocą kompozycji żywych roślin oraz elementów martwej natury takich jak kamienie czy korzenie. Podczas targów odbędzie się konkurs aranżacji akwariów właśnie w takim stylu. W szranki staną najlepsi z najlepszych, którzy będą służyli radą i doświadczeniem początkującym amatorom podwodnego świata w domowych realiach. Będzie można również podziwiać aranżacje konkursowe – w górnym foyer dla wszystkich zwiedzających dostępna będzie wystawa 16 podwodnych ogrodów. Polisch Aquascaping Contest.

Atrakcje dla najmłodszych

Dla małych miłośników zwierząt przygotowaliśmy szereg atrakcji. Na Targach będzie można zrobić zdjęcie sobie z buldożkiem francuskim, pomalować twarz w kocie motywy czy spotkać się z wodołazem czy kajmanem. Warsztaty dogoterapii oraz spotkanie z Fundacją Kocia Mama z pewnością także wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych. Dzieci które lubią rysować zapraszamy do udziału w konkursie rysunkowym organizowanym przez łódzki oddział OTOZu oraz Fundację Adopcji Buldożków.

W trosce o dobro tych zwierząt, które nie mają swoich właścicieli postanowiliśmy przeprowadzić akcję Master Chefs 4 Dogs, której pomysłodawcą i organizatorem jest Marcin Kaczmarek – Pielin. Inicjatywa zjednoczyła wielu znanych z programów telewizyjnych szefów kuchni, którzy wspólnie przygotowują posiłki dla odwiedzających targi. Każdy, kto zechce przekazać dary dla bezdomnych zwierząt, będzie miał okazję skosztować przygotowanego dania oraz porozmawiać z szefami. Sponsorami akcji są restauracja Vapiano z Sukcesji oraz hotel Novotel. Zapraszamy serdecznie do wspólnego bicia rekordu wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny.Każdy, komu los zwierząt nie jest obcy, może wspomóc akcję charytatywną Master Chefs 4 Dogs.

Zapraszamy!!!