VI Salon Ciekawej Książki

Katalog wystawców

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
 • ADAMADA Wydawnictwo

  Grunwaldzka 411

  80-309 Gdańsk

  T: 58 340 63 83

  F: 58 340 63 83

  E: 

  W: www.adamada.pl

  Wydawnictwo ADAMADA publikuje starannie wybraną, piękną i wartościową literaturę dla dzieci, polską i zagraniczną, a także pomysłowe łamigłówki oraz kreatywne kolorowanki. Nasze publikacje tworzą znani i lubiani autorzy oraz ilustratorzy (m.in. Guido van Genechten, Peter Carnavas, Anita Głowińska, Elżbieta Pałasz), a niektóre zdobyły międzynarodową popularność i prestiżowe nagrody literackie. Aż dziewięć naszych książek otrzymało wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat przyjazny dziecku”.

 • Agencja Edytorska Ezop

  Al. Zjednoczenia

  01-829 Warszawa

  Polska

  T: 22 834 17 56

  E: 

  W: www.ezop.com.pl

  EZOP specjalizuje się we współczesnych książkach dla dzieci i młodzieży. Wydaje bajki, opowiadania i powieści najlepszych polskich autorów i ilustratorów, m.in.: L. Bardijewskiej, A. Onichimowskiej, G. Gortata, M. Wojtyszki, P. Wechterowicza, A. Dudek, E. Dziubak, A. Woldańskiej-Płocińskiej.

 • Agora SA

  Czerska 8/10

  00-732 Warszawa

  T: 22 5555334

  E: 

  W: www.wydawnictwoagora.pl

  Wydawca literatury faktu oraz książek cenionych reporterów i współczesnych myślicieli. W ofercie znajdują się również publikacje popularyzujące współczesną psychologię i zdrowy styl życia.

  W naszym katalogu znajdują się także płyty muzyczne oraz projekty filmowe, które cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy - wiele płyt osiągnęło status złotych i platynowych, a książki często goszczą na listach tytułów najbardziej polecanych przez recenzentów.

 • Akapit Press Sp. z o.o.

  ul. Łukowa 18 b

  93-410 Łódź

  Polska

  T: 42 680 93 70

  W: www.akapit-press.com.pl

  Akapit Press to jedyny wydawca książek M.Musierowicz i K. Siesickiej. Wydawca powieści dla dzieci i młodzieży polskich autorów, m.in. M. Fox, A.Tyszki, Z.Beszczyńskiej, I. Pierelotkin, E. Kiereś, J. Kmieć, K. Majgier, J. Preisner i J. Bogusza, A.Grabowskiej, S. Pinkwarta, R. Pawlaka oraz przekłady.

 • Alearte

  Franciszkańska 66/68 lok.74

  91-825 Łódź

  Polska

  T: 601305790

  E: 

  W: www.alearte.pl

  Produkowane przez AleArte podpórki do książek - lekkie, przestrzenne, o ciekawym wzornictwie i niezajmujące cennego miejsca – pozwalają na swobodną aranżację przestrzeni na półkach, będąc jednocześnie gustownym dodatkiem w domowej bibliotece.

 • Antykwariaty - Salonik antykwaryczny

  Łąkowa 13

  05-080 Izabelin

  T: 22 663 39 19

  E: 

  W: www.conrada11.pl

  Jak co roku w Saloniku Antykwarycznym znajdą Państwo ofertę największych antykwariatów z Polski. Od beletrystyki po sztukę, od komiksów po filozofię. Na naszych stoiskach szeroki wybór książek, winyli i innych przedmiotów kolekcjonerskich. Dobre książki w dobrych cenach !

  Zapraszamy !

 • Axis Mundi

  Koszykowa

  00-553 Warszawa

  Polska

  T: 600 44 76 76

  E: 

  W: www.axismundi.pl

  Specjalizujemy się w biografiach postaci sztuki i popkultury oraz powieściach obyczajowych. Jesteśmy wydawcą powieści Barbary Rybałtowskiej i Ewy Cielesz. Realizujemy projekt Biblioteka TW-ON. Wśród naszych Autorów są: Zofia Posmysz, Jerzy Antczak, Rita Marley, Lawrence Grobel. www.axismundi.pl

 • Bajki-Grajki Wydawnictwo Omedia

  Grochowska 131/7

  04-139 Warszawa

  Polska

  T: 228124578

  W: www.bajki-grajki.pl

  BAJKI OPOWIADAMY ŚPIEWAJĄCO!

  Bajki-Grajki to seria słuchowisk na płytach CD. Bajki Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej i wielu innych z oprawą muzyczną i piosenkami. Głosu bohaterom użyczyli najlepsi polscy aktorzy: I. Kwiatkowska, M. Zawadzka, J. Kobuszewski, P. Fronczewski. Mamy ponad 100 tytułów!

 • Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

  Wojska Polskiego 83

  91-755 Łódź

  Polska

  T: 0048426363821

  E: 

  W: www.centrumdialogu.com

  Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi prowadzi działalność edukacyjną i kulturalną. Organizuje wydarzenia wielokulturowe oraz realizuje działania na rzecz upamiętnienia Ocalałych i Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W zakres działań instytucji wchodzi także działalność wydawnicza.

 • Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO

  Piotrkowska 217

  90-451 Łódź

  Polska

  T: 693400228

  E: 

  W: regiocentrum.pl

  REGIO to łódzki wydawca, a także organizator wycieczek i gier miejskich. Specjalizujemy się w działaniach dotyczących Łodzi i regionu. W naszych przewodnikach pokazujemy oryginalne sposoby na poznanie Łodzi i jej dziedzictwa, m.in. promujemy lokalne dziedzictwo filmowe .

 • CODE Tomasz Witkowski

  B.Krzywoustego 43A/32

  88-100 Inowrocław

  Polska

  T: 503 920 865

  E: 

  W: piaskoweobrazki.pl

  Piaskowe Obrazki - Kreatywne zestawy plastyczne dla dzieci.

  Piaskowe Obrazki to zabawa polegająca na tworzeniu obrazów przy użyciu kolorowego piasku. Każdy zestaw zawiera piasek, którym posypuje się lepkie powierzchnie obrazka, tworząc w ten sposób piękne dzieło sztuki.

 • Copernicus Center Press Sp. z o.o.

  Pl. Szczepański 8

  31-011 Kraków

  Polska

  T: 12 430 63 00

  E: 

  W: www.ccpress.pl

  Copernicus Center Press jest wiodącym wydawnictwem naukowym na polskim rynku książki. Nasze publikacje (w języku polskim i angielskim) obejmują szerokie spektrum światowej myśli naukowej i filozoficznej: filozofię, teologię, kosmologię, matematykę, logikę i neuronaukę.

 • Dom Literatury w Łodzi

  Roosevelta 17

  90-056 Łódź

  T: 42 636-68-38

  E: 

  W: www.dom-literatury.pl

  Festiwal „Puls Literatury” organizowany przez Dom Literatury w Łodzi, jest dorocznym wydarzeniem kulturalnym, mającym na celu upowszechnianie literatury oraz rozwijanie czytelnictwa; nazwa nawiązuje do wychodzącego w latach 1977-1981 w Łodzi nieregularnika „Puls”, ważnego i legendarnego pisma literackiego opozycji demokratycznej. Piąta edycja festiwalu jest kontynuacją i rozszerzeniem inicjatywy rozpoczętej w 2007 roku w związku z obchodami 30. rocznicy powstania czasopisma. W swoim założeniu Festiwal łączy dalszą i bliższą tradycję literacką z współczesnym „pulsem” literatury. Do udziału w nim zapraszani są wybitni pisarze, krytycy, tłumacze, literaturoznawcy, zaś na festiwalowe wydarzenia składają się spotkania autorskie, panele krytycznoliterackie, warsztaty, koncerty muzyczne, projekcje filmowe, działania multimedialne, wystawy (związane z ilustracją książek oraz artystów plastyków, którzy są jednocześnie pisarzami) happeningi i inne akcje w przestrzeni miasta i w przestrzeni Internetu. Tegoroczna X edycja Festiwalu Puls Literatury odbywa się pod hasłem "W Dialogu".

 • DREAMS Wydawnictwo

  ul.Unii Lubelskiej

  35-310 Rzeszów

  Polska

  T: 17 822 12 55

  E: 

  W: http://dreamswydawnictwo.pl/

  Istotą Wydawnictwa DREAMS jest wydawanie książek z dziedziny literatury pięknej, prozy kobiecej i młodzieżowej oraz bajek dla dzieci, które w subtelny sposób skłonią do myślenia, a dzięki niestereotypowym bohaterom będą promowały dobre wartości.

 • Edumal Magdalena Małek

  Kamieniecka 49

  50-511 Wrocław

  E: 

  W: www.edumal.pl

  Układanki map historyczno-geograficznych – pomoce dydaktyczne.

  Na mapy naniesione są ilustracje zabytków kultury i ciekawostki.

  Polska -podział zgodnie z granicami województw i stolic.

  Krainy Polski -podział na krainy geograficzne Polski.

  Europa, Azja oraz Świat - podział zgodnie z granicami państw

 • FENIX Przemysław Biniecki

  Czapliniecka148

  97-400 Bełchatów

  Polska

  T: 44 634 86 26

  E: 

  W: www.phwfeniks.pl

  Numer stoiska: 52

 • Fundacja Jomi

  Syeroka 5

  95-073 Ustronie

  Polska

  T: .........

  E: 

  W: www.jomi.org.pl

  "Dzieci świata" album Fudacji JoMI ul.Szeroka 5, 93-073 Ustronie

  email:

 • Grupa Helion

  Kościuszki 1c

  44-100 Gliwice

  T: 322309863

  E: 

  W: www.helion.pl

  Grupa Helion SA – książki wydajemy od roku 1991. Zaczęliśmy od poradników informatycznych (Helion) - w tym segmencie rynku jesteśmy zdecydowanym liderem, następnie stopniowo rozszerzaliśmy obszar zainteresowań o biznes (Onepress), psychologię (Sensus), poradniki dedykowane niemal każdemu (Septem),

 • Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o. W.A.B. BUCHMANN WILGA

  Al. 3 Maja 12

  00-391 Warszawa

  T: 22 826 08 82

  F: 22 380 18 01

  E: 

  W: www.gwfoksal.pl

  „Grupa Wydawnicza Foksal powstała 31 XII 2012 roku, w wyniku połączenia trzech, obecnych i rozpoznawalnych od lat na rynku polskim oficyn wydawniczych:

  W.A.B. – wydawcy współczesnej prozy polskiej, literatury światowej, młodzieżowej, książek humanistycznych i popularnonaukowych jak również literatury faktu i poradników.

  Buchmann – wydawcy książek dziecięcych i młodzieżowych, językowych, poradników oraz albumów, beletrystyki, książek historycznych i biografii.

  Wilga – wydawcy książek dziecięcych i młodzieżowych.

  Każde z tych wydawnictw zachowuje znaki firmowe i kontynuuje program wydawniczy wspólnie tworząc nową jakość na rynku wydawniczym.”

 • Helena Pietroń „Szarfa”

  Ruckemana 4 m. 37

  20-244 Lublin

  E: 

  Wysnute lub wycięte nici ręcznie umocowane vinylem. Zakładka do książki. Wspaniały, niepowtarzalny podarunek dla Ciebie lub bliskiej osoby. Atrakcyjna cena w czasie Targów.

  Warsztaty – informacje podczas targów na stoisku.