XXII Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Warmia i Mazury

 

Rodzinny wypoczynek na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury ze swoim bogactwem przyrody, obfitością jezior i lasów, rozwijającą się bazą noclegową i rekreacyjną stanowi doskonałe miejsce do wypoczywania całą rodziną. Coraz więcej obiektów i atrakcji powstaje tutaj z myślą o najmłodszych.

Tutejsze akweny doskonale nadają się do nurkowania, żeglowania, pływania łodziami, rowerami wodnymi, kajakami. Amatorzy mocniejszych wrażeń chętnie skorzystają z wyciągów nart wodnych. Warmia i Mazury to nie tylko jeziora, na łonie natury można wypoczywać, biwakując lub wędrując szlakami turystycznymi.

Niepowtarzalnymi atrakcjami regionu są pamiątki historii: Wzgórze Katedralne we Fromborku, gotyckie zamki, kościoły z różnych okresów. Dawne budownictwo i życie na wsi przybliżają skanseny. Moc atrakcji zapewniają parki rozrywki, parki linowe, skateparki, ścieżki i tory rowerowe. Z atrakcji wodnych na Warmii i Mazurach można korzystać nie tylko latem. Umożliwiają to nowoczesne aquaparki i kryte baseny. Całe rodziny odwiedzają też tężnie solankowe w Gołdapi i termy w Lidzbarku Warmińskim. Gdy nastaje zima, pole do popisu zyskują miłośnicy aktywności na śniegu i lodzie. W regionie czeka na nich kilka stoków narciarskich i malownicze trasy biegowe.

zdjecie 1 zdjecie 2 zdjecie 3