XXII Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Nie daj się złodziejowi! Oznakuj swój rower na targach!

Nie daj się złodziejowi! Oznakuj swój rower na targach!

oznakuj swoj rowerstraz miejska


                         Znakowanie rowerów to jedna z metod zabezpieczania ich przed kradzieżą. Podczas Targów – Regiony Turystyczne Na Styku Kultur w Łodzi (26 – 28 lutego 2016 r.)  w godzinach 10.00 – 14.00 Straż Miejska Polesie przeprowadzi akcję znakowania rowerów.


              Znakowanie rowerów, odbywa się za pomocą urządzenia grawerskiego "GRAWER", na prośbę właściciela roweru, który powinien posiadać przy sobie dowód osobisty oraz dowód potwierdzający, że rower jest jego własnością np. rachunek. Jeśli rower jest nieco starszy, można wypełnić oświadczenie ( do pobrania tutaj )
 Niezbędnymi do oznakowania roweru są:
•    dokument tożsamości ze zdjęciem
•    dowód zakupu roweru


               Jednak znakowanie roweru to nie jedyna forma jego zabezpieczenia. W celu uzupełnienia poleca się stosowanie zapięć gdy planujemy pozostawić rower w miejscu publicznym. Jeśli zaś chodzi o przechowywanie nie powinno się pozostawiać sprzętu na klatkach schodowych, w piwnicach, na balkonach, a jeżeli jest to konieczne to trzeba zainwestować w solidne drzwi i zamki. Zawsze posiadajmy fotografię roweru oraz spisane numery fabryczne oraz ze znakowania, co znacznie ułatwi jego identyfikację.


Więcej informacji udziela Straż Miejska w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy!