XXI Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

XXI Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

W trzy dni dookoła świata na łódzkich targach turystycznych

XXI Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur 2015 z dniem 17 marca weszły do sfery wspomnień i podsumowań. Tym samym, rozpoczęło się planowanie i organizacja XXII edycji targów.


W trakcie 3 dni, wydarzenie odwiedziło 7235 osób, oglądając stoiska 142 wystawców. Największe zainteresowanie publiczności zdobywały te firmy i organizacje, które postawiły na widowiskową formę prezentacji usług, takich jak: występ artystyczny pokaz umiejętności akrobatycznych, koncert lub pokaz angażujący publiczność (karaoke, loteria z nagrodami, zabawy interaktywne). Wielką atrakcją, która zaowocowała dużą liczbą zdjęć i filmów, umieszczonych w social media były pokazy akrobacji rowerowych w wykonaniu jednego z najbardziej utytułowanych mistrzów trialu w Polsce - Bartka Ćwika. Trzy dni targowe obfitowały w wydarzenia towarzyszące. W dwóch spacerach i trzech wycieczkach patriotycznych uczestniczyło 150 osób. Niemal 90 dzieci z łódzkich szkół podstawowych wzięło udział w warsztatach „Żołnierska Dola”. Program proponował zwiedzającym 19 spotkań z podróżnikami, blogerami i osobami, które dzieliły się swą wiedzą dotyczącą poznawania świata, przygotowań podróżniczych oraz wskazówek dla poszukiwaczy przygód. Do najbardziej popularnych należały spotkania z: Jarosławem Kuźniarem (Podróże by Kuźniar) Tomaszem Korgolem (Autostopem z Wrocławia do Indii), Mariuszem Stachowiakiem (Praca marzeń, czyli o tym, jak podróżować, żeby Ci za to płacili”) i Marlonem Robeiro („Brazylia naj”).

Zwiedzający targi odebrali wiele tysięcy gadżetów, wydawnictw promocyjnych oraz ulotek. Na wszystkich stoiskach bardzo dużą popularnością cieszyły degustacje regionalnych specjałów, słodyczy oraz wyrobów degustacyjnych. Dzieci z nieukrywaną radością kolekcjonowały balony, książki i malowanki.

Temat podróży, ich planowania i spędzania wolnego czasu powróci wraz z nadejściem przyszłorocznej wiosny i XXII edycji Targów Regiony Turystyczne Na Styku Kultur.

Zapraszamy do Łodzi w terminie 26 - 28 lutego 2016!