Z dniem 29 grudnia 2017 r. nastąpiło połączenie Międzynarodowych Targów Łódzkich Spółka Targowa Sp. z o.o. z Miejską Areną Kultury i Sportu Sp. z o.o.

logo

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa Sp. z o.o. istniała od roku 1989, przed rokiem 2012 pod nazwą Międzynarodowe Targi Łódzkie Sp. z o.o.

Spółka jest jednym z największych w centralnej Polsce organizatorem imprez wystawienniczych. Zakres działalności MTŁ to organizacja branżowych targów, wystaw, konferencji o krajowym i międzynarodowym zasięgu, a także budowanie biznesowego i nowoczesnego wizerunku Łodzi i Regionu. 

Międzynarodowe Targi Łódzkie były w 1993 r. członkiem założycielem Polskiej Korporacji Targowej (od 2006 - Izba Przemysłu Targowego) prestiżowej organizacji branżowej zrzeszającej najlepsze firmy o podobnym profilu działania. MTŁ otrzymały wiele prestiżowych nagród m.in. zostały uhonorowane przez Gazetę Targową nagrodą Hermes za wybitne osiągnięcia targowe. Komitet Integracji Europejskiej i BCC przyznały MTŁ roku Medal Europejski. MTŁ są członkiem izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych takich jak: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

W portfolio produktów MTŁ znajduje się ponad 20 targów organizowanych w cyklach rocznych lub dwuletnich. Wiele z nich to projekty branżowe o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym i krajowym rynku wystawienniczym m.in. Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych FILM VIDEO FOTO, Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD, Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR. Zakres tematyczny targów jest systematycznie rozszerzany i Spółka podejmuje inicjatywy prezentacji nowych obszarów aktywności gospodarczej. Organizowane imprezy zyskują oprawę merytoryczną w postaci konkursów na najlepsze produkty prezentowane podczas imprez, forów branżowych, szkoleń, seminariów i konferencji. 

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa jest liczącym się w kraju podmiotem w organizowaniu targów. Na tle organizatorów targów zrzeszonych w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego Spółka MTŁ plasuje się na 8 pozycji pod względem sprzedanej powierzchni wystawienniczej, na 5 pod względem liczby wystawców biorących udział w imprezach organizowanych przez Spółkę oraz również na 5 miejscu jeżeli chodzi i liczbę zwiedzających.

Międzynarodowe Targi Łódzkie są także organizatorem wielu imprez skierowanych do mieszkańców Łodzi i regionu, takich jak Łódzkie Targi Edukacyjne, Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR, Salon Ciekawej Książki, Targi NATURA FOOD. W przestrzeni targów organizowane są wystawy artystów, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także mini spektakle teatralne czy koncerty.

Zapraszamy do współpracy