Już w najbliższy weekend, (17-19.03) podczas Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, które odbędą się w Łodzi w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4, będzie można zapoznać się z propozycją spędzania wolnego czasu zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Konkursy z nagrodami, spotkania z podróżnikami, warsztaty oraz gry targowe, to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali organizatorzy i wystawcy podczas trzech dni targowych.  W tym samym czasie i miejscu odbędą się również I Dni Urody i Estetyki Pure Beauty.

Specjalne propozycje będą czekały na miłośników zagranicznych podróży, fanów turystyki krajowej, amatorów wczasów pod gruszą, a także nauczycieli poszukujących propozycji na zielone szkoły. A wybór jest naprawdę trudny – jechać traktorem dookoła świata, rowerem elektrycznym wokół Polski czy może wybrać się na wczasy all Inclusive. Bogaty program imprez towarzyszących zadba o dobry nastrój dzieci, a dorosłych zainspiruje do częstszego podróżowania. Liczne spotkania ze znanymi podróżnikami, warsztaty, pokazy tańca, występy zespołów ludowych czy opowieści o przygodach, które spotykały nieustraszonych globtroterów, to tylko niektóre atrakcje czekające na wszystkich, którzy w marcu odwiedzą halę Expo-Łódź. 

Tegoroczna edycja Targów odbywa się pod hasłem „Daj się urzec…”, a rolę Regionu Partnerskiego pełni Mazowsze. Na stoisku swoją ofertę zaprezentują: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek. Szeroka promocja aktywnej turystyki wodnej związana jest z ogłoszeniem 2017 Rokiem Wisły. Podczas targów premierę będą miały dwa nowe przewodniki: „Mazowsze z biegiem Wisły” oraz „Mazowsze w 24h”. Ponadto na stoisku dostępna będzie bogata oferta turystyki pieszej i rowerowej oraz informacje o zabytkach regionu. Wśród propozycji znajdzie się również przewodnik turystyki rodzinnej zawierający opis możliwości spędzania wolnego czasu na Mazowszu dla rodzin z dziećmi. Na odwiedzających czekać będzie również mnóstwo atrakcji - warsztaty wiślanego ciesielstwa okrętowego, dla najmłodszych warsztaty budowania papierowego modelu łodzi - szkuty czerskiej z XV wieku, spotkania z Chopinem czy możliwość zrobienia unikalnych zdjęć w GIF budce, a wisienką na torcie będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”. Mazowsze - Region Partnerski - zaprasza na stoisko nr 57.

Rok 2017, to także rocznica 800-lecia nadania praw miejskich Piotrkowowi Trybunalskiemu, tegorocznemu Miastu Partnerskiemu. Na stoisku oprócz bogatej oferty turystycznej miasta będzie można zasłuchać się w melodiach lokalnych zespołów muzycznych czy oddać się degustacji piotrkowskich napojów i przysmaków. Nie zabraknie też wielu konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Piotrków Trybunalski - Miasto Partnerskie -  zaprasza na stoisko nr 44.

W XXIII Targach NA STYKU KULTUR bierze udział ponad 120 wystawców z kraju i ze świata. Będzie w czym wybierać: urlop w Polsce - nad morzem, w górach, na mazurach; w Europie, a może egzotyczne wakacje, w Kostaryce? Prawie wszystkie regiony Polski zaprezentują swoją ofertę podczas targów, zaś zagraniczni touroperatorzy doradzą, gdzie i jak najlepiej spędzić urlop poza granicami kraju. Oferta hoteli spa i wellness z pewnością uatrakcyjni prezentowaną ofertę, zwłaszcza, że wystawcy przewidzieli wiele konkursów z nagrodami w postaci voucherów.

We współpracy z Expo-Łódź (Partnerem Targów) przygotowane zostały strefy, gdzie odbywać się będą interaktywne zabawy. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, tanecznych oraz zabawach z animatorami. Zamek dmuchany, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami będą atrakcyjną formą spędzenia weekendu dla odwiedzających z dziećmi, do czego gorąco zachęcamy.

Amatorzy mocnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, zaś w namiocie ekspedycyjnymmłodsi zwiedzający dowiedzą się, jak spakować swój plecak na obóz czy jak udzielić pierwszej pomocy. Urozmaiceniem targów będą pojazdy elektryczne, które będzie można testować. Aktywni turyści będą mogli też zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą znakując go podczas imprezy.

Liczne spotkania z podróżnikami z pewnością zainteresują ciekawych świata turystów. Marek Barwiński opowie o tym, czy Kioto to japoński Kraków; Marlon Ribeiro zdradzi tajemnice nauki języków obcych, a Robert Kamiński powie, czy Islandia rzeczywiście leży na dwóch kontynentach. Globtroterzy z Klubu Podróżników To Tu To Tam opowiedzą jak okrążyć świat traktorem, jak się żyje w Wietnamie i co robić w Etiopii.

Jak co roku podczas Targów Turystycznych nie zabraknie wycieczek. Te przygotowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze („Łódź bajkowa” oraz „Wille i pałace ul. Gdańskiej”) będą ciekawą propozycją poznania Łodzi. Muzeum Tradycji Niepodległościowych z Łodzi przygotowało dla odwiedzających wycieczki autokarowe – „Szlakiem łódzkich rzek” oraz „Szlakiem średniowiecznej Łodzi”. Wszystkie wycieczki odbędą się w sobotę i niedzielę, a warunkiem koniecznym do udziału w nich jest posiadanie biletu wstępu na targi ważnego danego dnia.

Nowością tegorocznych NA STYKU KULTUR są gry miejskie. TRInO, czyli Turystyczno-Rekreacyjna Impreza na Orientację to nic innego, jak dobra zabawa z mapą dla całej rodziny. Polega ona na odkrywaniu w nietypowy, a zarazem ciekawy sposób różnych miejsc godnych uwagi.  Dzięki TRInO uczestnicy poznają nie tylko historię odwiedzanych miejscowości, zaznajomią się z ich specyfiką, ale i spojrzą na nie w inny, niebanalny sposób. Organizatorem gry jest Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. Wystarczy wejść na stronę www.trino.pttk.pl, wybrać, a następnie wydrukować interesującą trasę i już można ruszać w teren. Po zakończonej sukcesem rozgrywce, czeka nagroda w postaci bezpłatnego wejścia na targi (odbiór w Biurze Organizacyjnym w hali Expo-Łódź, po okazaniu wypełnionej Karty Startowej). Kolejną propozycją wspólnej zabawy jest gra miejska Interaktywna Łódź przygotowana przez firmę Acora Events. To jedyna w swoim rodzaju podróż po Łodzi. Jej sercem jest specjalnie stworzona aplikacja, w której na bieżąco należy wpisywać odpowiedzi z poszczególnych zadań.  Innowacyjność polega na wykorzystaniu podczas gry tabletów. Zadania będą zlokalizowane w centrum Łodzi, w okolicy ulicy Piotrkowskiej, Sienkiewicza, Narutowicza, Starego Miasta. Gracze, aby zdobyć punkty będą proszeni o odpowiedzenie na pytania, rozwiązanie zagadek nawiązujących do historii, kultury, mody, architektury Łodzi lub zrobienie zdjęć. Zespoły, znając punktację za wykonanie poszczególnych zadań, same zdecydują, które z nich wykonają, i w jakiej kolejności. Aplikacja pozwoli śledzić postępy własne i konkurencji, lecz przed końcem gry podgląd rankingu zostanie wyłączony. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować drużyny drogą mailową pod adresem: .

 programnsk

W tym samym czasie i miejscu odbędą się również I Dni Urody i Estetyki Pure Beauty.

Dni Urody i Estetyki to wydarzenie dedykowane wszystkim, którzy chcą zapoznać się z szeroką ofertą nowości rynkowych i usług kosmetycznych, a także pogłębić swoją wiedzę i uzyskać fachowe doradztwo w zakresie pielęgnacji urody. Wśród wystawców znajdziemy między innymi takie firmy jak: Souvre, Scandinavia, Sylveco, Babaria, Natur House, Apis Cosmetics, Depil Concept, Bleuet, Jaapee, Imper Kosmetyki i wielu innych. 

Wystawcy na swoich stoiskach będą udzielać porad w zakresie kosmetyki, dietetyki, laseroterapii i wizażu. Centrum Kreowania Wizerunku - Cztery Pory Roku opowie o tym, czym jest analiza kolorystyczna i jak kolory wpływają na postrzeganie nas samych. Podczas targów odbędzie się finał projektu Przemiana z Czterema Porami Roku. Swój udział w tworzeniu atmosfery targowej będą miały również blogerki urodowe, które licznie przyjadą na targi, aby wziąć udział w finale Blogerskiego Wyzwania Pure Beauty.

Panie będą mogły dowiedzieć się, jakie kosmetyki powinny stosować, jakich unikać, co będzie modne podczas nadchodzącego sezonu oraz jak profesjonalnie wykonać makijaż. Na odwiedzających czekają bony zniżkowe, vouchery, happy – hour oraz zabiegi wykonywane na miejscu.

programbeauty

Miejsce:

Hala Expo-Łódź

al. Politechniki 4, Łódź

Godziny otwarcia targów:

17.03.2017 r. (piątek) 10.00 – 17.00

18.03.2017 r. (sobota) 10.00 – 18.00

19.03.2017 r. (niedziela) 10.00 – 16.00

 

Wstęp:

  • Bilet normalny jednorazowy - 13.00 PLN
  • Bilet normalny jednorazowy przy zakupie on-line - 8.00 PLN
  • Bilet rodzinny jednorazowy (2+1, 2+2) - 28.00 PLN
  • Bilet z Kartą Dużej Rodziny - 28.00 PLN
  • Bilet dla grup zorganizowanych min. 15 osób ze szkół po wcześniejszej rejestracji - 2.00 PLN
  • Dzieci do lat 10 bezpłatnie - 0.00 PLN